Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt cze 23, 2026 11:49 pm

Teraz jest Wt cze 23, 2026 11:49 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
PostNapisane: N kwi 17, 2005 3:17 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 3:18 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Łomża
niedlugo zakupie buggy firmy duratrax i bedzie to model evader bx
ktorym chce startowac w zawodach i mam pytanie w jakiej klasie bede mogl nim startowac


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2005 4:18 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 18, 2004 8:53 pm
Posty: 1052
Mozesz startowac w ET-10 2WD albo ET-10 2WDS, przepisy sa na stronie glownej. W kazdym przypadku model bedzie wymagal jednak pewnych modyfikacji aby byl w pelni zgodny z przepisami lub dorownywal konkurencji.
Evader BX wystepuje w wersji zwyklej:
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXXJ48**&P=0
i Pro:
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXFGE7**&P=0
Od razu polecam Ci dolozyc i kpupic wersje Pro, dostajesz duzo lepszy regolator, ktory obsluzy wszystkie silniki dopuszczone do zawodow i lepsze radio. W standardowym modelu dostajesz gorszy regolator, ktory ogranicza Cie do silnikow Standard, jak bedziesz chcial startowac w Open to musisz wymienic regolator.
W wersji Pro masz silnik 15T (15 zwoi), mozesz dokupic do modelu silnik 12T aby poprawic osiagi (12 zwoi to minimalna liczba dopuszczona w Open), jesli chcesz startowac w Stock to musisz kupic silnik 27T, np taki:
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXAVJ1&P=0

_________________
AE TC3 Team
Traxxas Slash
Duratrax Raze >>> brushless


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2005 4:28 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 3:18 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Łomża
no to mowisz ze jak kupie duratrax evader pro bx to mniej bede musial zmieniac
a o co ci chodzilo z tym open i stock no wiesz jestem poczatkujacy i nie wiem za durzo


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2005 4:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 18, 2004 8:53 pm
Posty: 1052
Klasa ET-10 2WD jest potocznie nazywana open, mozna w niej miec wiecej modyfikazji i silniki o minimum 12 zwojach. ET-10 2WDS to klasa gdzie uzywa sie silnikow Stock o 27 zwojach.
Jak kupisz Pro BX to bez zadnych modyfikacji mozesz startowac w ET-10 2WD (Open) ale bedziesz mial troche gorszy silnik niz konkurencja, z modelem przychodzi 15 zwojowy, a w tej klasie mozna miec minimum 12 zwoi. Silniki o mniejszej liczbie zwoi sa szybsze.

_________________
AE TC3 Team
Traxxas Slash
Duratrax Raze >>> brushless


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2005 4:57 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 3:18 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Łomża
a czy moge kupic silnik 12lub 10 zwojowy do tego regulatora ktor bedzie w pro bx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2005 10:36 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 18, 2004 8:53 pm
Posty: 1052
Na stronie, ktora Ci podalem w opisie modelu, w punkcie "Speed Control" masz napisane jaki tam jest model regolatora. Pisze tam ze obsluguje silniki tylko 12 zwoi i wiecej, czyli 10 zwojowego nie uciagnie. Pozatym przepisy klasy ET-10 2WD nie pozwalaja na uzywanie silnikow z mniejsza liczba zwoi niz 12.

_________________
AE TC3 Team
Traxxas Slash
Duratrax Raze >>> brushless


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N kwi 17, 2005 11:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 11:15 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Świdnica
kurcze, a ja kupilem 10T :/ zebym wiedzial wczesniej...

ale przy okazji - o co chodzi z "dzieleniem silnika" ? w przepisach pisze ze silnik nie moze byc "dzielony"

moj silnik to 10x3 - jest dzielony???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 18, 2005 1:09 pm 
Offline

Dołączył(a): So kwi 09, 2005 3:18 pm
Posty: 114
Lokalizacja: Łomża
no a do asso moge zamotowac jakis wiekszy silnik i czy regulator nie pujdzie to jest jego link
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LE3135&P=1
no bo tu pisze ze mozna 12 i cos tam czego ja nie rozumiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 18, 2005 3:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 22, 2003 9:51 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Warszawa
cugi napisał(a):
kurcze, a ja kupilem 10T :/ zebym wiedzial wczesniej...

ale przy okazji - o co chodzi z "dzieleniem silnika" ? w przepisach pisze ze silnik nie moze byc "dzielony"

moj silnik to 10x3 - jest dzielony???


Nie przejmuj sie w tych przepisach na stronie jest blad. Tak naprawde w klasie 2wd mozna uzywac silnika o uzwojeniu nie mniejszym niz 10. Wyjasnialem to juz kiedys ale widac nie poskutkowalo. A co do tego czy Twoj wirnik jest dzielony to raczej nie ale podaj dokladna nazwe silnika to Ci powiem na 100%.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 18, 2005 4:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 11:15 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Świdnica
no byloby super gdybym nie musial kupowac kolejnego silnika tylko na zawody, bo dla mnie to jest duzy wydatek

pisze na opakowaniu silnika:

Team Orion Orbital 2R mach-mod 10x3

mam nadzieje ze ten model nie jest dzielony?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 18, 2005 4:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 22, 2003 9:51 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Warszawa
W tym silniku wirnik nie jest dzielony.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 18, 2005 4:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 11:15 pm
Posty: 524
Lokalizacja: Świdnica
ok dzieki za info , to jednak przypadkiem ale dobrze trafilem :P
hehe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest Wt cze 23, 2026 11:49 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL