Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest So cze 27, 2026 6:40 am

Teraz jest So cze 27, 2026 6:40 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor
PostNapisane: Śr mar 06, 2013 3:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 11:24 am
Posty: 53
Lokalizacja: Węgorzewo
Kod:
http://thebarnfloor.com/catalog/product_info.php?products_id=2147#.UTdYKVf558F


Mi działa , będzie to wysłane przez znajomego w stanach więc o cle i Vacie zapomnę .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 07, 2013 11:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
to i ja napiszę bo też napaliłem sie swego czasu, miałem kupowac erevo 1/10 a skonczyło sie ze zobaczyłem summita 1/16 vxl i go kupiłem(używke).

no wiec tak co do summit vxl bezszczotkowy 1/16, miałem w nim lipo i miał za dużą moc w stosuku do materiału z jakiego był wykonany napęd, pękały przeguby półosi a jak miał trochę cieżej bo jeżdziłem po trawie to siadły dyfry nagle zaczął jeden przeskakiwać przytrzymałem go i nacisnąłem gaz zeby zobaczyć co to i były już dwa do wymiany, tak sie zdenerwowałem ze wymieniłem je i odrazu sprzedałem go.

Wszyscy zachwycaja sie traxxas'em, ale ja już wiem ze te modele to niestety lipa jest, łapie on potworne luzy na zwrotnicach drążki stabilizujace zwrotniuce i drązki kierownicze wykonane sa z plastiku który zużywa się bardzo szybko to samo te zwrotnice i kule na których sa przytwierdzone no porażka całkowita, bo mozna to wszystko było zrobić 100razy lepiej tak zeby sie trzymało kupy o wiele dłuższy czas.

Kupiłeś nowy 1/10 wiec na poczatku pewnie bedie ok a jak dasz mu w kość to sie tak rozkaszani ze tragedia to takie moje zdanie, a no jeszcze kwestia silnika masz szczotkowy wiec wytrzyma trochę dłużej podwozie bo ten silnik jest dużo słabszy niż gdyby był bezszczotkowy

Takze moim zdaniem traxxas niby taka dobra amerykanska firma a lipe odwalają ze hoho, modele bardzo szybko sie zużywają


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 6:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 09, 2012 2:26 pm
Posty: 1045
Lokalizacja: Białystok
Mam duże E-Revo i nie wydaje mi sie aby był to słaby model. Moim zdaniem Traxxas nie radzi sobie z małymi modelami, ale E-Revo 1/10 jest jak najbardziej godnym modelem.

_________________
Off-Road: Traxxas E-Revo|QuicRun 150A/Leopard 4282|Savox SC-1256TG|CVD Axles|RPM Arms|Pro-Line Trencher
SPRZEDAM Tamiya TA-05 Drift


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 8:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
IgorCh Ty miałeś 1:16 a to zupełnie inna bajka. Te modele poza nazwą i wyglądem nie mają nic wspólnego z jakością dużych modeli.
Tak, że nie skreślaj firmy dlatego, że kupiłeś ich najgorszy model.
Oczywiście plastikowy traxxas nie jest tak wytrzymały jak tragusy 1:8, ale nie jest to zabawka i na pewno nie jest to "lipa"

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 8:59 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
napisałem to wszystko w odnisieniu do 1/16 bo sa lipne strasznie, to wydaje mi sie ze z 1/10 jest popobnie -może trochę lepiej


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 9:02 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Napisałeś o firmie.
1:10 jest bez porównania lepszy jakościowo od 1:16.
1:16 mają gorsze podzespoły niż chińczyki HSP.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 9:49 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
napisałęm o firmie w oparciu o 1/16

tylko dlaczeo w takim razie taką lipe zrobili z 1/16 skoro te wieksze sa takie dobre?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 11:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Jedyne co mi przychodzi do głowy to zarobek na częściach, bo sam model w zakupie nie jest drogi (mówię o rynku amerykańskim).

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 12:36 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
no a u nas sa drogie i czesci sa drogie, dwie zebatki dyfra kosztowały mnie 120zł do 1/16 czy to normalne? i mozna je zajeździć w tydzień jak ktoś sie postara, bo materiał z jakiego to jest wykonane jest za słaby do bezszczotki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 12:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
To ciekawe, bo kompletny dyfer do dużego erevo kosztuje u nas ok 120zł... I na bezszczotce (duuużo mocniejszej od velineona 380) u mnie po 2 latach na 4s, 5s i 6s pokazał ślady zużycia, ale nadal działa.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 12:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
te zebatki co są na dyfrze(odbiór), summit ogólnie jest toporniejszy i łątwiej mu uszkodzić napęd, palstik jest zabardzo plastyczny i pod oporem wygina się przez co zebatki w dyfrze maja luz i potrafią przeskoczyć.

A i jeszcze taka kwestia ze gość co gho od niego kupiłem twierdził ze wymieniał je przed sprzedażą a mi wysiadły znowu - co przypadek? zreszta nie kupie już modelu traxxasa, hpi lepsze, choć summita 1/10 bym zobaczył chetnie bo widać ze jest potężny.

a zauwazyłęś z nie ma summita 1/10 bezszczotkowego? bynajmniej nie było jakieś pół roku temu , dlaczego? proste firma wie że summit jest za ciezki do materiału z jakiego jest zrobiony i bezszczotka go rozniesie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 3:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
IgorCh napisał(a):
a zauwazyłęś z nie ma summita 1/10 bezszczotkowego? bynajmniej nie było jakieś pół roku temu , dlaczego? proste firma wie że summit jest za ciezki do materiału z jakiego jest zrobiony i bezszczotka go rozniesie.

No to akurat jest bzdura.
Bezszczotkowego niema bo to nie jest wyścigówka, tylko crawler i straciłby wodoodporność, to są główne powody.
Podwozie summita jest identyczne jak w e-revo, a tu już bezszczotka jest.
Zajrzyj na youtube i zobacz co potrafią e-revo i summit bezszczotkowe.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 4:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
Ralf2107 napisał(a):
Bezszczotkowego niema bo to nie jest wyścigówka, tylko crawler i straciłby wodoodporność, to są główne powody. Podwozie summita jest identyczne jak w e-revo, a tu już bezszczotka jest. Zajrzyj na youtube i zobacz co potrafią e-revo i summit bezszczotkowe.


no fakt crawler, ale wodoodporność dlaczego niby? co nie ma regulaotrów brushless wodoodpornych?

summit jest cieższy i masywniejszy a naped ma ten sam dlatego tak twierdzę, a na tym drugim biegu gdzie to przełozenie jest chyba 70:1 czy coś takiego, gdyby dać silnik bezszczotkowy do tego przełożenia to byłby nie do zatrzymania i napęd siada, bo silnik kreciłby na luzie a półosie by zmieliło, bo sa plastikowe i tyle w temacie. - nieporozumieniem jest stosowanie plastikowych elementów napędowych w takich cieżkich modelach plastik nie wytrzymuje lub jest na skraju wytrzymałości.

gdyby dać napęd metalowy to by wytrzymał, zauważ ze jak ktoś sprzedaje summita lub erevo to zawsze dokłada jakieś szczątki półosi -dlaczego? bo są tak tanie i wytrzymałe ze kupuja je na zapas?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 4:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
IgorCh napisał(a):
no fakt crawler, ale wodoodporność dlaczego niby? co nie ma regulaotrów brushless wodoodpornych?

summit jest cieższy i masywniejszy a naped ma ten sam dlatego tak twierdzę, a na tym drugim biegu gdzie to przełozenie jest chyba 70:1 czy coś takiego, gdyby dać silnik bezszczotkowy do tego przełożenia to byłby nie do zatrzymania i napęd siada, bo silnik kreciłby na luzie a półosie by zmieliło, bo sa plastikowe i tyle w temacie. - nieporozumieniem jest stosowanie plastikowych elementów napędowych w takich cieżkich modelach plastik nie wytrzymuje lub jest na skraju wytrzymałości.

gdyby dać napęd metalowy to by wytrzymał, zauważ ze jak ktoś sprzedaje summita lub erevo to zawsze dokłada jakieś szczątki półosi -dlaczego? bo są tak tanie i wytrzymałe ze kupuja je na zapas?

Weź się chłopie nie kompromituj. Nie widziałeś tego modelu na oczy i wymyślasz jakieś niestworzone historie.
Owszem zdarza się że półoś pęknie (osobiście kupiłem dwie na zapas i tak leżą nieużywane od ponad roku...) a summit ma mocniejsze półośki od e-revo.
Zapytaj użytkowników summita na bezszczotkach (jest kilku na forum) czy mają takie problemy, o których piszesz.
Pokaż mi regiel 150A wodoodporny, który był produkowany jakieś 3 lata temu jak wyszedł summit.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 08, 2013 5:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
Ralf2107 napisał(a):
Pokaż mi regiel 150A wodoodporny, który był produkowany jakieś 3 lata temu jak wyszedł summit.


summit akurat wychodzi cały czas no teraz nawet z TQi, faktem jest to ze waży dużo a naped ma plastikowy nie proporcjonalny do wielkosci i wagi

zreszta ty masz erevo to nie mow mi że ja nie mam summita


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest So cze 27, 2026 6:40 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL