Może tak po kolei:
- jeśli gdzieś hamują koła to może być przyczyną gaśnięcia silnika. Generalnie zacząłbym od zdiagnozowanie tegoż problemu.
- jeśli wyeliminowanie powyższego nie pomoże ustaw silnik do ustawień fabrycznych TRX 3.3 - 4,5 obrotu HSN od pozycji zamkniętej, 1,5-1,7 LSN od pozycji zamkniętej. po tym zabiegu należy silnik regulować.
Najlepiej przy temp ok. 100 stopni zaczynając od skręcania HSN, potem LSN no i obroty jałowe tak by silnik nie gasł. Pożądana temperatura pracy to 110-135 stopni. Sorki za tak lakoniczny opis, w sieci znajdziesz na 100% dokładniejszy (czytelniejszy) opis regulacji.
- uszczelniłbym silnik silikonem wysokotemperaturowym, by nie dostawał lewego powietrza i sprawdziłbym też sprzęgło silnika,
To tak w skrócie.
edit:
Nasunęła mi się jeszcze jedna myśl. Skoro silnik zapalił na 10s i wszedł na wysokie obroty, może to zwiastować dopalenie się resztek paliwa które było w przewodzie.
Sprawdź jeszcze dla pewności układ paliwowy a w zasadzie zacznij od tego

_________________
http://picasaweb.google.pl/MsSyberTLR B/T 2.0 - EB 48 - RC18T2