Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 9:25 am

Teraz jest Pn cze 22, 2026 9:25 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: Brontosaurus
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 10:39 am 
Offline

Dołączył(a): Cz sie 14, 2008 10:59 am
Posty: 10
Lokalizacja: Silverymoon
Jak już pisałem w dziale off-road mam problem z Brontosaurem. Czy jest tu jakiś jego użytkownik? Na pakietach 1800 mah zamiast 15 minut, jeździ zaledwie 5 - 7 po czym szarpie i nie da się już jeździć ;/

_________________
Jest taki ogień, którego taniec zachwyca, którego siła przeraża a którego piękno rzuca na kolana... To ogień w morzu... W morzu błękitu Jej oczu...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt maja 28, 2010 12:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Moim zdaniem niczego niezwykłego w tym nie ma:)
Tym bardziej, że pakiet to pewnie ten oryginalny z zestawu.

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So maja 29, 2010 1:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 10:12 pm
Posty: 244
Lokalizacja: Świnoujście
Tak jak kolega wyżej.
Polecam kupić nowy, bardziej wydajny pakiet :)

_________________
GG:8063399, DUŻO NOWYCH FOTEK - ZAPRASZAM.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 17, 2010 8:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 11, 2009 10:47 pm
Posty: 294
wbije tutaj...ja mam nitro tyranossaurus'a i szukam instrukcji do kupna może masz jakąś lub wiesz skąd kupić....dzięki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 23, 2010 7:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 07, 2010 9:07 am
Posty: 149
HyPeR|MaD. napisał(a):
wbije tutaj...ja mam nitro tyranossaurus'a i szukam instrukcji do kupna może masz jakąś lub wiesz skąd kupić....dzięki


Kolego HyPer|MaD proszę cos dla Ciebie... :)
http://myrc.com.au/catalog/product_info ... 33db93238f

_________________
Za mało znaków aby wszystkie wypisać - ponad 15 sztuk modeli...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 23, 2010 9:07 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt gru 11, 2009 10:47 pm
Posty: 294
dzięki bardzo ale nie wiem czy zdjęcia dużo mi dadzą ale zobaczę może coś pokombinuje :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 24, 2010 7:47 am 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 8:30 am
Posty: 49
Lokalizacja: Józefosław k.Warszawy
Ja mam Brontosaurusa od roku ... ale dwa dni później jak go kupiłem to od razu dokupiłem dwa pakiety NiMh 4200 mAh i dopiero na takim jednym pakiecie ganiał jakieś 30-40 min, co też zależało od stylu jazdy.
Więc pakiet standardowy 1800 mAh to się nadaje ... he he ... na dojazd do garażu :P

Aktualnie mam LiPole 5000 mAh i silnik bezszczotkowy, a z Nimhów rezygnuje.

_________________
- MODEL1: Tamiya Baldre DB-01 (Carson BL 6.5T)
- MODEL2: Vaterra Twin Hammers 1.9 Rock Racer RTR
- APKA: Sanwa MX3-FG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 24, 2010 10:55 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
czyli potwierdza się opinia, że to świetny zestaw pod warunkiem że się zmieni:
- pakiety
- silnik
- regulator
- serwo
- aparaturę
- ładowarkę
- zębatki
- amortyzatory
- no i jeszcze trochę części które w modelu się sypią.

Wtedy jest super, zupełnie jak z zupą z gwoździa.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz cze 24, 2010 7:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 8:30 am
Posty: 49
Lokalizacja: Józefosław k.Warszawy
A tu się nie zgodzę .... no sorry, trzeba być też samokrytycznym.
Zmiany, których musiałem dokonać, czyli wymuszone uszkodzeniami to zmiana serwa, ale z mojej winy bo przyje.... tak mocno, że nic dziwnego, że się popsuło.
Apka ? zmiana to kaprys, fantazja itp. Oryginalna była naprawdę funkcjonalna i miała wiele opcji ustawień. Zmieniłem tylko dlatego żeby kwarców nie wymieniać jak się jeździ wśród wielu innych modeli, ale ten problem ma zapewne 90% użytkowników modeli.
Silnik ... no można wymieniać, każdy wie, że zestaw bezszczotkowy daje ciut więcej radości i fantazji ułańskiej, ale to dotyczy każdego modelu który ma szczotkowy silnik, czyli zapewne 80% elektryków, bo z racji niższej ceny to głównie te modele się wybiera na pierwszy zakup.
Pakiety (Baterie) ? buahahhaa, no słuszny zarzut ... mogłem zostać na bazowym NiMhu 1800 mAh :) ciekawe ilu z Was tak robi ...
Dementuję .... nic się nie sypie samo z siebie, ze zużycia czy słabej jakości !!!! Nie w tym modelu !!!!

_________________
- MODEL1: Tamiya Baldre DB-01 (Carson BL 6.5T)
- MODEL2: Vaterra Twin Hammers 1.9 Rock Racer RTR
- APKA: Sanwa MX3-FG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 25, 2010 11:49 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Czyli...

Zmieniłem bo miałem taki kaprys, przecież nie jest możliwe, że zmieniałem dlatego, bo model w tej konfiguracji był po prostu słaby. Słabego bym przecież nie kupił :)...

Ciekawszą informacją były budżet całkowity takiej operacji, można by to było porównać do ceny modeli RTR z wyższej półki i wtedy ocenić sens takiego zakupu i takiej ścieżki rozwoju.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lip 02, 2010 5:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 10:54 pm
Posty: 325
Witam

Ja również posiadam Brontosaurusa. I prawda - jazda na Nimh 1800 to chwilka przy modelu tej wagi, więc nie pozostaje nic innego jak kupić większy pakiet. Obecnie (dzisiaj) dostałem zestaw bezszczotkowy (Regulator LRP Bullet Reverse + silnik Speed Passion 2.0 4.5T) zakupiony dzięki temu forum ;) Teraz pozostaje tylko LiPo i będzie śmigać niesamowicie ;D

A części w "Brontku" - ja nie narzekam (po za "łożyskami" które przynajmniej u mnie wyglądają na po prostu ślizgacze) - nic mi sie nie popsuło po za wtyczka wychodząca z regla (moja wina) więc model dobrze wykonany ;)

_________________
TeamC TC02 EVO: Reventon Pro, SP 8.5R, Bluebird, Turnigy, Sanwa

Na sprzedaż skrzynki, organizery, pojemniki


Ostatnio edytowano So lip 03, 2010 11:25 pm przez Wojciech Borkowski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 03, 2010 11:06 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
czy to już się nazywa rozdwojenie jaźni?

Temat: Łożyska - Brontosaurus
Wojek napisał(a):
Witam
Chodzi o łożyska w modelu HSP Brontosaurus. W specyfikacji autka pisze "łożyskowany" ale szczerze to śmiać mi się chce jak to czytam. To co oni nazywają "łożyskami olejowymi" to według mnie po prostu metalowe ślizgacze chyba że akurat z moimi jest coś nie tak, bo w ogóle się nie kręca ;|
(...)
Pozdrawiam
Wojtek

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lip 03, 2010 11:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 10:54 pm
Posty: 325
Kolega a pro po Brontosaurusa miał inne pytanie więc uważałem za stosowne założyć nowy temat. Ale jeśli admin/moderator uważa inaczej to niech przeniesie post.

_________________
TeamC TC02 EVO: Reventon Pro, SP 8.5R, Bluebird, Turnigy, Sanwa

Na sprzedaż skrzynki, organizery, pojemniki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 04, 2010 10:56 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Toś się bracie wpakował w kanał. Bo od stwierdzenia nie narzekam na model bo jest super, po edycji posta dotarłeś do punktu: narzekam na pakiet i łożyska a model i tak jest super. To teraz jak Ci się coś jeszcze posypie lub zacznie przeszkadzać (a wierz mi, że zacznie i się posypie) to co zaczniesz pisać posty pod innym nikiem, czy przestaniesz pytać o radę?

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lip 04, 2010 7:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2010 10:54 pm
Posty: 325
Nei narzekam na model, jest solidny. Jedynym mankamentem są owe łożyska o których zapomniałem wspomniej piszać posta wyżej. Nie psuja się one, ale wiadomo że "normalne łożyska" bedą dawać mniejsze opory, a więc tak naprawde chodzi o ulepszenie modelu, a nie jego naprawienie.
A pakiety - żadko te które dają razem z zestawem wystarczają.
Nie wstydze sie tego co pisze, dopiero zaczynam przygodę z modelarstwem i pomyłiki i niedomówienia oczywiście mi się zdarzają i z góry za nie przepraszam

Pozdrawiam

_________________
TeamC TC02 EVO: Reventon Pro, SP 8.5R, Bluebird, Turnigy, Sanwa

Na sprzedaż skrzynki, organizery, pojemniki


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pn cze 22, 2026 9:25 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL