Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:27 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:27 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 10:06 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 9:30 pm
Posty: 51
luke napisał(a):
Polecam liion lub life bo na lipo to jeszcze masz za mala wiedze. Cale szczescie ze trafiles na life ktore przy nieodpowiednim obchodzeniu sie poprostu skonczy zywot.


widac tak :)

możesz mi zaproponować w takim razie jakieś pakiety Lion i Life ( prócz Turnigy choć być może zakupie następny :) ) ?
byłbym wdzięczny za klika sprawdzonych opcji :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 10:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 10:36 pm
Posty: 1211
Lokalizacja: Bydgoszcz
Cele cylindryczne 26650 do samodzielnego skladania uklad 2s2p w przypadku liion masz 5000mAh 7.2V 15/20C lub jesli naladujesz programem do lipo 6000mAh 7.4V (nie wymagaja balansowania chociaz warto dorobic taka wtyczke) ew taki sam wymiar 2s2p life 6.6v 4600mAh. Dostepne na ebay. Tylko sprawdz czy pakiet skladany z takich cel wejdzie ci do modelu. Turnigy wyjdzie podobnie cenowo chyba ze sam sciagniesz to bedzie taniej.

_________________
TL XXX-S G+ Genius100+Dr Speed 3.5T


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 10:51 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 9:30 pm
Posty: 51
raczej będę skłaniał się ku Turnigy, Lipo kupie za jakiś czas , czytałem o ich użytkowaniu od dawna wiec nie powinno być problemu. Znam zasady i ewentualne niebezpieczeństwa.

http://www.rcskorpion.pl/product_info.p ... ts_id=5323

ten wystarczy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 12:02 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
pakiet ma na spodzie wypusty pod wycięcia w płycie modelu po ogniwach NiMh. Pytanie więc o dopasowanie mechaniczne:
- czy masz takie wycięcia w modelu (nie pochwaliłeś się chyba co to za model)
- pakiet LiPol jest lżejszy. Jeśli nie jest umieszczony centralnie w modelu to by poprawnie zbalansować auto prawo-lewo, albo będziesz musiał doważyć stronę z pakietem, albo by nie tracić zysku z mniejszej wagi całości odsunąć pakiet od osi modelu. A pakiet z wypustami na płycie z wycięciami pod NiMh nie da się wysunąć w normalnej pozycji mocowania pakietu.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 12:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 10:36 pm
Posty: 1211
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jak chcesz lipo to obowiazkowo zakup bunkier do ladowania lub lipo bag'a.

_________________
TL XXX-S G+ Genius100+Dr Speed 3.5T


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 12:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 9:30 pm
Posty: 51
mam TT-01 :) , wyciąłem te trójkąciki które przeszkadzały w umieszczeniu LiFe Turnigy , po zamontowaniu Life nie miałem żadnego problemu z balansem. Bunkier to nie problem :)
Chodzi mi tylko o fakt czy do tej Mamby Life Turnigy nie jest za słabe i ciągłe ładowanie jest bez sensu , dlatego pomyślałem o Lipo które ma większe napięcie na dzień dobry.

taki wystarczy?

http://allegro.pl/item990222668.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 8:12 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
To, że napięcie jest większe nie znaczy, że pojeździsz dłużej. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 8:41 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 9:30 pm
Posty: 51
taaak wiem ;)

jestem po testach LiFe , chyba pakiet dal rade i przeżył , zmieniłem odcięcie tak jak proponowaliście, jeździłem ok 15 min. wszystko jak na razie jest ok. W niedziele dłuższe testy , zobaczymy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 08, 2010 9:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:55 pm
Posty: 988
Takie pytanko, czy Ty masz MM w TT-01 - dobrze zrozumiałem?

_________________
Cyclone D4|Pro-Line|Hitec|EnergyPower|Edit
Rcexs.com
Rcexs.xaa.pl - Forum Warszawskich Modelarzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 09, 2010 6:09 am 
Offline

Dołączył(a): Wt maja 05, 2009 9:30 pm
Posty: 51
Bender napisał(a):
Takie pytanko, czy Ty masz MM w TT-01 - dobrze zrozumiałem?


dobrze zrozumiałeś :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:27 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL