Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 6:17 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 6:17 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor
PostNapisane: So mar 27, 2010 3:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Witam!
Mam takie pytanie, co do modelu który jeździ na 2 pakietach naraz.
Mam jednego LiPola Turnigy 5000mAh 2s, więc muszę dokupić drugi, domyślam się, że najlepiej kupić 2 taki sam, ale czy można jeździć na innym? Ni chodzi mi oczywiście żeby jeździć na jednym pakiecie 2s, a drugim 3s tylko po prostu innej firmy bądź innej pojemności.
Co do LiFe - nie ma do nich buzzerów które by brzęczały gdy pakiet się rozładuje, ale podobno w LiFe od pewnej granicy szybko traci napięcie i widać to podczas jazdy - wtedy trzeba sskończyć.
Ale jeżeli jeździ się z dwoma pakietami na raz i np. jeden jest nie do końca naładowany. Odczuje się wyraźną różnicę podczas jazdy, kiedy ten pakiet straci napięcie i należało by go odłączyć, czy będzie ciężko to zauważyć i może dojść do takiej sytuacji, że jeden z pakietów rozładuje się za mocno, bo przegapiliśmy po prostu moment w któym napięcie spadło w jednym pakiecie, a drugi pakiet nie był jeszcze rozładowany?

Krótko - czy jeżdżąc na 2 pakietach LiFe spadek napięcia odczuje się tak samo jak w przypadku jeździe na 1 pakiecie?

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 10:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 11, 2007 5:56 am
Posty: 455
Lokalizacja: Lodz
Dobre pytanie bo chetnie tez sie dowiem jak to jest ? I jesli chce jezdzic na 5s to musze wlozyc 2s i 3s , a wiemy ze 3s szybciej sie wyladuje... co zrobic z takim problem i jak go rozwiazac ?

_________________
- Traxxas Slash 2wd
- Axial SCX10
- SC 8
- E-Maxx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 10:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 16, 2008 11:40 am
Posty: 879
Lokalizacja: Olsztyn
Po pierwsze poczytajcie toche na forum.

Podczas jazdy na lipo o tych samych parametrach a rozniacych sie tylko ilosciami cel czyli no 2s i 3s oba pakiety wyladuja sie w tym samym czasie jesli sa polaczone szeregowo(polaczenie umozliwiajace zrobienie z 2s i 3s pakietu 5s).

MOglbys jezdzic na innym lipo ale raczej nie jest to wskazane,poniewaz teraz wlasnie one beda sie roznie rozladowywaly i musialbys kontrolowac rozladowanie slabszego pakietu poprzez jakis "brzeczyk" bo regulator juz by nie byl w stanie wykrys spadku na jednym pakiecie,wiec nie kombinuj z podlaczaniem life i lipo badz lipo z lipo o roznych parametrach typu rozladowanie pojemnosc no chyba ze zastosujesz do slabszego ten brzeczyk i przed kazda jazda bedziesz ladowal pakiety na maksa aby ten salbszy zawsze szybciej padal.

Tak na lifach widac spadek napiecia,ale dla nie kazdy musi to zauwazyc i moze byc zbyt malo spostrzegawczy.

dlatego wkladaj najlepiej tak samo naladowane pakiety jednego typu aby nie byl;o sytuacji ze jeden szbciej sie wyczerpie i napiecie na nim spadnie ponizej tego minimalnego.

_________________
Taxxas E-maxx 3905 Mamba Monster Max 2200kv 6s2p a123 Spektrum dx3s Hitec hrs-5995tg
Robitronic Mntis wlasna konwersja na brushless foty==>http://picasaweb.google.com/dubik.dubik/KonwersjaRobitronicMantis#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 28, 2010 1:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
dubik napisał(a):
Tak na lifach widac spadek napiecia,ale dla nie kazdy musi to zauwazyc i moze byc zbyt malo spostrzegawczy.

A próbowałeś jeździć z pakietami 2x LiFe? Było wyraźnie widać kiedy się rozładuje? Oczywiście na standardowym reglu bez odcięcia.

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 28, 2010 9:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 11, 2007 5:56 am
Posty: 455
Lokalizacja: Lodz
W reglu przy jakim napieciu w Life ustawic odciecie ?

_________________
- Traxxas Slash 2wd
- Axial SCX10
- SC 8
- E-Maxx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 28, 2010 9:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 16, 2008 11:40 am
Posty: 879
Lokalizacja: Olsztyn
nieuki jedne zabrac sie za czytanie forum,bo to wszystko jest tam napsiane,a nie trzeba powtarzac po raz setny.

Gensior napisał(a):
A próbowałeś jeździć z pakietami 2x LiFe? Było wyraźnie widać kiedy się rozładuje? Oczywiście na standardowym reglu bez odcięcia.


tak jezdzilem 4s2p i 6s2p i za kazdym razem bylo widac jak pakiet juz siadal.Wciskales cyngiel a on juz powoli dodawal gazu a nie zrywem.

bartosz1992 napisał(a):
W reglu przy jakim napieciu w Life ustawic odciecie ?


ja mam u sibie ustawione na 2,55v na cele (wysoki prog),minimum to 2,0v a przecietnie daja 2,3-2,4.

_________________
Taxxas E-maxx 3905 Mamba Monster Max 2200kv 6s2p a123 Spektrum dx3s Hitec hrs-5995tg
Robitronic Mntis wlasna konwersja na brushless foty==>http://picasaweb.google.com/dubik.dubik/KonwersjaRobitronicMantis#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 29, 2010 1:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Ok, ja już wszystko wiem, dzięki za pomoc Dubik!
Pozdrawiam.

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Teraz jest Pn cze 22, 2026 6:17 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL