Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 7:16 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 7:16 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor
 Tytuł: Ładowanie LiFe
PostNapisane: Śr mar 24, 2010 8:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 11, 2007 5:56 am
Posty: 455
Lokalizacja: Lodz
Witam.

Moge podlaczyc do ladowarki Imax B6 dwa pakiety LiFe 2s szeregowo aby ladowaly sie jednoczesnie oba ? Jakim pradem najlepiej ladowac LiFe 4500mah ? w jakim momencie ustawic odciecie pakietu w reglu ?

Pozdrawiam i z gory dziekuje

_________________
- Traxxas Slash 2wd
- Axial SCX10
- SC 8
- E-Maxx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 26, 2010 7:30 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
Możesz, ale prąd ładowania będzie wtedy dość niski. LiFe spokojnie możesz ładować maksymalnym prądem, jakim możesz, czyli 5 A.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 8:40 am 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 11, 2007 5:56 am
Posty: 455
Lokalizacja: Lodz
A gdybym zmienil ladowarke dalo by sie np ladowac 10A ? W regulatorze odciecie przy jakiej jednosce mam zrobic ?

_________________
- Traxxas Slash 2wd
- Axial SCX10
- SC 8
- E-Maxx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 8:45 am 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
Tak, dałoby się ładować 10 A. A o odcięciu poczytasz na forum, było parę razy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 9:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Pakiet LiFe 4500mAh po biegu w klasie SPEC ładowałem na zawodach prądem 20A i 8 minutach (włącznie z balansowaniem) był naładowany (weszło ok. 2800mAh). Pusty pakiet w ciągu 16-18 minut jest naładowany.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 9:54 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 16, 2008 11:40 am
Posty: 879
Lokalizacja: Olsztyn
Przemek Morawski napisał(a):
Pakiet LiFe 4500mAh po biegu w klasie SPEC ładowałem na zawodach prądem 20A i 8 minutach (włącznie z balansowaniem) był naładowany (weszło ok. 2800mAh). Pusty pakiet w ciągu 16-18 minut jest naładowany.



to ile razy juz ladowales tak pakiet?slady zuzycia?

_________________
Taxxas E-maxx 3905 Mamba Monster Max 2200kv 6s2p a123 Spektrum dx3s Hitec hrs-5995tg
Robitronic Mntis wlasna konwersja na brushless foty==>http://picasaweb.google.com/dubik.dubik/KonwersjaRobitronicMantis#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 10:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Dwie imprezy plus treningi, ładowany ok. 20 razy. Za mało żeby coś stwierdzić, na razie jak nowy. Ładowarka (iCharger 206B) ma ciekawą funkcję balansowania podczas CAŁEGO procesu ładowania a nie tylko w końcowej fazie CV dzięki czemu ładowanie dużo szybciej się kończy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 11:31 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 16, 2008 11:40 am
Posty: 879
Lokalizacja: Olsztyn
a mozesz wytlumaczyc jak dziala balansowanie podczas calego procesu ladowania?Mowisz ze laduejsz 20A,wiec w czasie tych pierwszych minut gdy ladowarka daje 20a daje na odzielne cele dla kazdej po 20a i ten prad modyfikuje od stanu naladowania czy jak to ma wygadac?

_________________
Taxxas E-maxx 3905 Mamba Monster Max 2200kv 6s2p a123 Spektrum dx3s Hitec hrs-5995tg
Robitronic Mntis wlasna konwersja na brushless foty==>http://picasaweb.google.com/dubik.dubik/KonwersjaRobitronicMantis#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 11:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Nie wiem co robi ładowarka ale menu jest do wyboru balansowanie przez cały czas lub tylko w fazie CV. Po wybraniu drugiej opcji jedno ogniwo osiąga 3,6V a drugie jest powiedzmy na poziomie 3,45 wtedy prąd spada w okolice 1A i wyrównywanie ogniw trwa 10 albo i więcej minut więc zysk z ładowania 20A żaden. W pierwszym przypadku ogniwa równocześnie dochodzą do 3,6V i końcowe balansowanie trwa bardzo krótko. Oczywiście prąd 20A jest tylko na początku ładowania i stopniowo spada. Może kiedyś zrobię logi (ładowarka ma wewnętrzną pamięć) i wtedy będzie ładnie widać różnicę między dwoma sposobami balansowania.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 1:14 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
większość wysoko-mocowych ładowarek tak robi. Ta konkretnie mierzy napięcie na celi w czasie całego procesu ładowania, jak zaczyna się różnić o więcej niż 0.05V to załącza bocznikowanie prądu na celi która ma wyższe napięcie. Prąd jaki może bocznikować ten model to 0.7A, prąd ładowania balancera z tego co pamiętam to 0,35A. Czyli przy prądzie 20A jest w stanie zróżnicować prąd ładownia o jakieś 5% wzgl. prądu ładowania, a to już całkiem dobrze.
Cele nie są rozjechane więcej niż 10%

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 5:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 16, 2008 11:40 am
Posty: 879
Lokalizacja: Olsztyn
bardzo ciekawa informacja KIT,mozesz powiedziec jak sprawdzic ta informacje dla ladowaki hyperion eos720i net3 badz podac angielska nazwe dla "bocznikowania"?Niestety ale wrtujac instrukcje od ladowarki nie znalalzem nic co moglby pasowac do tego opisu.

_________________
Taxxas E-maxx 3905 Mamba Monster Max 2200kv 6s2p a123 Spektrum dx3s Hitec hrs-5995tg
Robitronic Mntis wlasna konwersja na brushless foty==>http://picasaweb.google.com/dubik.dubik/KonwersjaRobitronicMantis#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 10:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt gru 11, 2007 5:56 am
Posty: 455
Lokalizacja: Lodz
Czy to normalne ze przy pierwszym ladowaniu Life gdy ustawilem 5A, ladowalo pradem nie wiekszym niz 1 A . Zmienialo sie , raz bylo 0.3A 0.5 A itd ??


EDIT juz wiem w czym '' problem '' ... pakiety za pierwszym razem sa juz naladowane i teraz tylko wyrownywanie... z podziekowaniem za tlumaczenie dla ''shaba''

_________________
- Traxxas Slash 2wd
- Axial SCX10
- SC 8
- E-Maxx


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 28, 2010 11:05 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
net siódemka i jak dobrze pamiętam wszystkie Hyperiony też to robią przez cały proces ładowania.

Hyperion ma taką konstrukcję elektroniki, że prąd bocznikowania i prąd balansowania to ta sama wartość, z tego co pamiętam 350mA.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 28, 2010 11:42 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 16, 2008 11:40 am
Posty: 879
Lokalizacja: Olsztyn
czyli jednym slowem gorzej poniewaz prad bocznikowania im wyzszy tym lepszy,przynajmniej tak to rozumiem.(bocznikowanie max w hyperionie wg twojego opisu to przy ladoaniu 10a dla szybciej ladujacej sie celi wyniuslby 10a-0,35a=9,650a?)

_________________
Taxxas E-maxx 3905 Mamba Monster Max 2200kv 6s2p a123 Spektrum dx3s Hitec hrs-5995tg
Robitronic Mntis wlasna konwersja na brushless foty==>http://picasaweb.google.com/dubik.dubik/KonwersjaRobitronicMantis#


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 28, 2010 2:11 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
tak, jak rozbierałem to cały blok prądowy balancera Hyperiona (sekcje są łączone szeregowo) jest zabezpieczony diodą prostowniczą 1A, czyli projektowo nie zakładali, że popłynie więcej niż 0.7A.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Teraz jest Pn cze 22, 2026 7:16 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL