Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:55 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:55 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor
PostNapisane: So mar 06, 2010 8:35 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 4:20 pm
Posty: 444
Witam, niedawno kupiłem lipo Turnigy 5000 i wczoraj dokonałem pierwego ładowania. Pakiet ładowarka Accucell-6 naładowała mi do 2330 czy to normalne podczas pierwszego ładowania? Potem jeździłem nim dobre 50 minut i jeszcze się nie rozładował :D

_________________
MST RMX 2.0
Nissan Silvia S15


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 9:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Tak, to normalne, pakiet powinien być częściowo naładowany do przechowywania.
Kiedy ja kupiłem ten pakiecik, sprzedawca radził mi rozładować go małym prądem, potem naładować, rozładować i naładować i już normalnie ładować:)

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 9:25 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 4:20 pm
Posty: 444
Aha, ja słyszałem, żeby wogóle ładować je małym prądem dla dłuższej żywotności. To prawda? A co ile ładować go z balanserem?

_________________
MST RMX 2.0
Nissan Silvia S15


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 9:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
No zależy pewnie o jakich prądach mówimy, ja ładuję go najczęściej 2,5A, jeżeli si spieszę to i 5A.
Z balanserem należy ładować zawsze:)

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 1:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 4:20 pm
Posty: 444
Aha ok dzięki :D W modelu mam teraz wtyczke Tamiya i chciałbym przerobić na taką specjalnie pod to lipo. Dokładnie to taki pakiet http://www.hobbyking.com/hobbycity/stor ... 2-20HC.jpg i chciałbym zamienić tą wtyczkę Tamiya na taką pod moje lipo, gdzie jest taka do kupienia?

_________________
MST RMX 2.0
Nissan Silvia S15


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 1:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
To są Goldy zapewne 4mm. Do kupienia na allegro i w większości sklepów modelarskich.

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 3:32 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
Tak, w tym pakiecie są goldy 4 mm. Jeden męski, jeden żeński.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 4:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 4:20 pm
Posty: 444
Ok,czy to będzie dobre?

http://allegro.pl/item944160016_wtyk_ba ... li_po.html

_________________
MST RMX 2.0
Nissan Silvia S15


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 4:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:55 pm
Posty: 988
tak ale poszukaj w sklepie w swoim mieście, i od razu kup 2 kpl. bo za pierwszym podejściem cięzko może być

_________________
Cyclone D4|Pro-Line|Hitec|EnergyPower|Edit
Rcexs.com
Rcexs.xaa.pl - Forum Warszawskich Modelarzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 6:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 29, 2009 4:20 pm
Posty: 444
Dlaczego może być ciężko?

_________________
MST RMX 2.0
Nissan Silvia S15


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 6:33 pm 
Offline

Dołączył(a): So gru 12, 2009 2:07 pm
Posty: 143
Chodzi o to że możesz np. żle polutować,albo zgubisz przez przypadek 1 sztuke od pary


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 06, 2010 7:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 01, 2009 7:55 pm
Posty: 988
dlaczego? bo pierwszy raz będziesz to robic. możesz za dużo cyny nalać i dupa nie zlutujesz, możesz zalac cyną powierzchnie styku itp. itd

_________________
Cyclone D4|Pro-Line|Hitec|EnergyPower|Edit
Rcexs.com
Rcexs.xaa.pl - Forum Warszawskich Modelarzy


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 8:47 am 
Offline

Dołączył(a): Wt paź 06, 2009 7:07 am
Posty: 54
pierwsze 3 ładowania lipo trzeba ładować małym prądem najpierw wchodzi mało póżniej więcej a potem normalnie pierwsze 3 razy ładować bardzo niskim prądem

_________________
SKM FELGA NOWY SĄCZ
XRAY M18 PRO + MAMBA 6800kv + MAMBA 25 + LIPO CS-FACTORY 1900 Mah 32C + SPEKTRUM DX3S V2
TEAM LOSI MICRO T LIPO BRUSHLESS SPEKTRUM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 6:32 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
Nie ma takiej konieczności.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 27, 2010 8:10 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2009 4:01 pm
Posty: 168
to jest cos ala docieranie nowej baterii, tyle ze to działanie sprawdza sie w nimh nicd. A w Lipo life itd. ładuje się na maksa od początku

pozdr

_________________
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮



setup na sand http://imageshack.us/photo/my-images/641/img0026wx.jpg/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Teraz jest Pn cze 22, 2026 10:55 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL