Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 11:17 am

Teraz jest N cze 28, 2026 11:17 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 10:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
siemka

jako ze zaczyna wprowadzac sie na tory juz klase modeli Buggy 1/8 bezszczotke przynajmniej u mnie w DE

to postanowilem tez cos takiego powoli zaczac majstrowac zeby w wekendy poscigac sie torze offradowym

skoro taka klase juz wprowadzaja to napewno bedzie coraz wiecej posiadaczy takich sprzetow

jako wymagania to max 4s na zasilaniu

teraz kwestia wyboru bazy pod takiego bugassa co byscie polecili zeby po skoku nie rozlecial sie

dodam ze model ma nie byc na zawody tylko w wekendowe sciganie sie na torze
tor nie jest plaski ma pelno gorek

to ten tor

http://www.youtube.com/watch?v=L9fnOwEoeos

jesli ma ktos techniczne przemyslenie to super i czekam na porady

jesli chodzi o zasilanie to pewnie moje obecne pakiety A123 jakie mam w emaxx i icland nie zdadza sie trzeba bedzie nabyc pakiety 4s lipole

czy w buggy jest sens wkladania Slippera jak to zrobilem w MT Iclandzie czy wystarczy nylon 46T ???

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Ostatnio edytowano Wt kwi 14, 2009 7:13 pm przez andidvb, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 11:32 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 12:54 pm
Posty: 1380
Lokalizacja: Kraków , Modele : Team Losi LST2
qrde no normalnie tor praktycznie identiko jak te co mamy w Polsce! A wszystko to dzieki LOK, bo bez nich to bysmy chyba nic nie mieli 8)

_________________
Team Losi LST 2

GG:2247936


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 6:18 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 11:01 pm
Posty: 1399
Lokalizacja: Kraków
Jesli chcialbys przeroobic bagusa Lightninga to podesle Ci dwa pliki ze schematami trzymadelka na regulator i akusy. Wystarczy podejsc z plytka weglowa do ktosia z cieciem wodnym/lasetowym/frezarka cyfrowa. Na 6S A123 jest wywazony idealnie :)

_________________
Maciej Stąpór
1:8 - HB e-LSP, HB e-L2PE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 6:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Tor zupełnie jak nasze :lol:
Model może warto zastanowić się nad czymś gotowym np. graupnera? Ew bardzo fajny jest robitronic br-50, wygląda jak auto :) Chłopaki na offroad-cult.de mają temat przerobiony.

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 7:04 am 
Offline

Dołączył(a): Śr lut 22, 2006 8:39 am
Posty: 195
Lokalizacja: Kobylanka
A może się zastanów nad czymś takim http://sklep.rcracing.pl/product_info.p ... ts_id=5854 ?
miałem go brać ale skończyło się na trialu. Gadałem z Panem Jackiem i jest 10% zniżki na niego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 9:13 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
siemka
w Pl sa inne realia

w DE smiganie na takim torze tez nie jest tanie clubowicze 100 euro na rok
a bez clubu 15 euro za dzien smigania
gotowy model nie wchodzi w gre bo lubie przerabiac i budowac dlatego tez emaxxa kupilem na ebay w proszku :wink:
baza ma byc tania dlatego ze jak nie spodoba mi sie sciganie buggy to nie bedzie wtopy
pokaze wam kilka modeli i powiedzie co sadzicie o nich

ansmann vapor nastepca virusa ale podobno juz zaprojektowany w DE

http://www.neobuggy.net/modules/newbb/v ... ic_id=1244

wymiary
Dlugosc 490 mm
Szerokosc 285 mm
Rozstaw 320 mm
przeswit 28 mm


a ten to reely Rex-x promo II

http://www.rc-news.de/12/2008/18-verbre ... mo-ii-rtr/

Dlugosc: 470 mm
Szerokosc: 312 mm
Wysokosc : 140 mm
Przeswit: 35 mm
Rozstaw: 330 mm
Rozstaw tyl : 268 mm
waga 3450 g


wybralem te modele bo sa dostepne wersja Kit dla Vapor i ARR dla Rex-x

dodam ze ma to byc pierwszy model tzw testowy na pierwszy ogien nauki jazdy na torze

jaki silnik bylby zalecany 2200 kv czy lepiej 2700 kv pod 4s i teraz sprawa najwazniejsza waga
czy ladowac 2 pakiety 2s czy odrazu brac pod uwage jeden 4s???
ale wydaje mi sie ze tu musi byc model wywazony i pod tym wzgledem chyba 2x 2s
jesli mialy by bys 2 x 2s to moze jednak moje pakiety a123 tam wpakowac no chyba ze wagowo jednak lipole beda duzo duzo lzejsze ???

no i ten slipper wkladac czy nie ????

kolejna sprawa jaki wplyw w buggy ma szerokosc plyty podlogowej na wlasciwosci jezdne ???

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 9:32 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 10:36 pm
Posty: 1211
Lokalizacja: Bydgoszcz
Lipo 4s bedzie mocniejsze i szybsze konkurencyjne byloby a123 4s2p a i tak mysle ze przez napiecie bedzie wolniej.

_________________
TL XXX-S G+ Genius100+Dr Speed 3.5T


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 10:06 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
a tu wiecej fotek szczegolowych Vapora

http://cgi.ebay.de/Ansmann-Vapor-Verbre ... 240%3A1318

ja bym wolal generalnie podejsc pod A123 bo mam 5 pakietow 2s i ladowanie szybsze
wtedy silnik 2700 kv x13.2 bylo by jakies 35k obrotow przy 2200 (obecnie w emaxxe wlozony)
byloby jakies 29k zebatki na modul 1 mam 12 13 14 15 to tez bym dobral jakies przelozenie

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 10:12 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 10:36 pm
Posty: 1211
Lokalizacja: Bydgoszcz
No to dawaj 4s2p tylko sobie odpowiednie zlaczki zrob w sumie to i tak masz tylko jedna taka zmiane...

_________________
TL XXX-S G+ Genius100+Dr Speed 3.5T


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 3:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 11:01 pm
Posty: 1399
Lokalizacja: Kraków
Utrudniasz sobie zycie wyborem modelu. Szukaj podwozia, do ktorego czescvi dostaniesz w Polsce, do ktorego jest do kupienia mocowanie silnika i w ktorym nie padna dyferencjaly po 20 min smigania z bezszczotka.

Jesli myslisz o MMM to 2650kv jest dedykowany dla bagusow 4S.

Raz piszesz o 4S, tak zeby byc zgodnym z przepisami, raz o 4S2P A123. Cos tu sie kupy nie klei. Do buggy jest idealnie wlozyc po jednej stronie 6S A123 i wziac motorek o nizszym kv, pieknie sie rowniez miesci 4S, dobre wywazenie i prady daje pakiet kolo 5000mAh. Jak do bagusa chcesz elegancko zmiescic osiem ogniw A123, jak je zamocowac, jak wywazyc model? Moze najpierw wez do reki autko, ktore bedziesz przerabiac i pobaw sie suwmiarka.

Silniki CC nie sa jedynymi slusznymi do konwersji osemek. Medusa produkuje motorki w podobnej cenie, tej samej technologii i o niebo wiekszym wyborze rozmiarow i kv.

O jakim slipperze mowisz? Masz 2 dostepne rozwiazania. Sprzeglo (ala nitro) Tekno i slipperential RC-Monster. Oba sa chwalone przez zawodnikow. Do mnie przemawia bardziej slipperential, po co ladowac do autka dodatkowe serwo i tarcze hamulcowe. Wazy toto dodatkowe 150gramow. Niestety slipperential kosztuje 140$ :/ Na poczatek wystarczy ci nylonowy odbior Kyosho.

Luke wyraz sie troche jasniej, bo mozna opacznie rozumiec Twoja wypowiedz.

_________________
Maciej Stąpór
1:8 - HB e-LSP, HB e-L2PE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 5:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
siemka

a dlaczego mam patrzec na czesci w Polsce ??? czytales moj post od poczatku?? nie mieszkam w PL tylko w DE

napisalem ze ma byc zasilanie 4s bo takie sa wymagania klasy 1/8 Buggy bezszczotki na obecny rok 2009
i chce miec takie zasilanie zeby dopasowac sie do ludkow na torze w wekendy

jaki slipperential??? a no taki co zalozylem na central w conwersji 1/8 Monstera Icelanda (fotki na forum) czyli

slipperential na centralny dyfer od HPI MT2

http://img73.imageshack.us/my.php?image=pict0233.jpg

silnik masz racje okolo 2700kv musi byc

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 8:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 10:36 pm
Posty: 1211
Lokalizacja: Bydgoszcz
Maciolus poprostu imo 4s a123 to za malo jak na buggy 1/8...

_________________
TL XXX-S G+ Genius100+Dr Speed 3.5T


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 8:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 11:01 pm
Posty: 1399
Lokalizacja: Kraków
Przepraszam, zapomnialem, ze mieszkasz w Niemczech.

Wiec rozumiem, ze jednak 4S LiPo.

Czemu sie chcesz pozbywac centralnego dyfra? To dzieki niemu bagusy tak jezdza jak jezdza. Ochrona motorka i przeniesienia napedu - owszem, ale nie za cene utraty centralnego dyfra.

Slipperential - http://www.rc-monster.com/proddetail.ph ... pperential
Electri-clutch - http://www.teknorc.com/product_info.php ... 5694d51dfe

_________________
Maciej Stąpór
1:8 - HB e-LSP, HB e-L2PE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 8:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 11:01 pm
Posty: 1399
Lokalizacja: Kraków
4S1P A123 to zdecydowanie za malo. Granica to 6S1P A123. Eagle Tree pokazywalo i tak 180A w piku...

8 celek trudno wchodzi :/

_________________
Maciej Stąpór
1:8 - HB e-LSP, HB e-L2PE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 10:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
a czy 4s2p a123 to bedzie za malo na silnik 2700hv ??

wychodzi mi jakies 35k obrotow i predkosc jakies 65km/h na kalkulatorku

ale nikt nie wypowiedzial sie o bazie buggy o tych modelach co dalem linki

ten Ansmann Vapor to jakas nowosc na rok 2009

jesli da rade 2 pakety miec to takie rozwiazanie jest dobre koszt 80 euro

http://www.teamnovak.com/products/brush ... FNA9.5.jpg

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Ostatnio edytowano Śr kwi 15, 2009 8:20 am przez andidvb, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest N cze 28, 2026 11:17 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL