Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 7:08 am

Teraz jest N cze 28, 2026 7:08 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor
 Tytuł: Jak to jest?
PostNapisane: So wrz 30, 2006 8:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 25, 2006 5:04 pm
Posty: 187
Lokalizacja: Gdynia
Zastanawiam sie jak to jest przedstawiacie swoje ladowarki "domowe" .... 12V... jak to mozliwe skoro w domu w gniazdku jest 220??

Wiem ze to juz mogło byc ale nie znalazlem.

Jak ladowac w domu np Turbomatem 5??

_________________
HPI SAVAGE X4.6
|Shaft PT2803AC-P6|


HB LIGHTING STADIUM SPORT
| Scanner SSV-9764MG |
| GRP Soft Tires |


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 8:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 27, 2006 9:27 am
Posty: 119
Lokalizacja: Bielsko- Biała
istnieja takie wynalazki jak zasilacze :D

_________________
Pozdrawiam Bartek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 8:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 25, 2006 5:04 pm
Posty: 187
Lokalizacja: Gdynia
Z pewnoscia ale gdzie mozna taki dostac i za ile jesli wolno pytac?

_________________
HPI SAVAGE X4.6
|Shaft PT2803AC-P6|


HB LIGHTING STADIUM SPORT
| Scanner SSV-9764MG |
| GRP Soft Tires |


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 9:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 9:21 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Rzeszów
Są dwa sposoby:
1. przerobienie zasilacza komputerowego - znajdziesz na forum opis jak to zrobić (ale jak się nie znasz na elektryce, to sam nie kombinuj)
2. kupić gotowy - poszukaj w sklepach RC, najczęściej to także przerobione zasilacze komputerowe

Jak coś znajdę dam link

np.
http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=752

_________________
LR Defender 90 | Axle Yota | Novak Goat | Reduction Gear Box HPI | Sanwa MX-3FG | TP MG945R |


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 9:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 08, 2004 6:55 pm
Posty: 887
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Marcin Pogorzelski przerabia zasilacze komputerowe na modelarskie, zagadnij go.

_________________
DRIFT - You Must Feel "It"
TA-05 CounterSteering


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 9:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 25, 2006 5:04 pm
Posty: 187
Lokalizacja: Gdynia
Dzieki za odp mam w domu elektryka wiec moze uda mi sie nie wydawac 110zeta na ten zasilacz

_________________
HPI SAVAGE X4.6
|Shaft PT2803AC-P6|


HB LIGHTING STADIUM SPORT
| Scanner SSV-9764MG |
| GRP Soft Tires |


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 30, 2006 10:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 05, 2004 10:06 pm
Posty: 2469
Lokalizacja: Wa-Wa Auto: Xray m18 i TLT-1 Trial
za 60zl roba ludze na frum

_________________
SPRZEDAM M18T/MT rtr. Na bezszczotce!
Info na Maila Kruszu@gmail.com <- rzadko bywam na forum, więc wolno odpisuję na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 30, 2006 10:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
Jaan napisał(a):
Zastanawiam sie jak to jest przedstawiacie swoje ladowarki "domowe" .... 12V... jak to mozliwe skoro w domu w gniazdku jest 220??

Wiem ze to juz mogło byc ale nie znalazlem.

Jak ladowac w domu np Turbomatem 5??


popatrz ile można się nauczyć

otwórz stronę www.google.pl potem wpisz "zasilacz stabilizowany 12V" i poczytaj

dowiesz się, że w gniazdku masz napięcie zmienne jednofazowe 230V, ładowarka natomiast zasilana jest napięciem stałym 11-15V

możesz się dowiedzieć, że zasilacz to transformator przekształcający napięcie zmienne 230V na zmienne ok 14V, potem to napięcie przechodzi przez prostownik diodowy, a następnie przez układ cewek i kondensatorów żeby go "wygładzić", bo zwykły prostownik "obetnie tylko dolną część sinusoidy", kondensatory stłumia natomiast skoki napięcia, a cewki wymusza przepływ pradu w martwych okresach powodując, że wartośc skuteczna podniesie się, a przebieg prądu nie bedzie szarpany.
to tak z grubsza i pobieżnie ... z tego co jeszcze pamiętam ze szkoły bo nie cierpiałem tego

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 01, 2006 11:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 25, 2006 5:04 pm
Posty: 187
Lokalizacja: Gdynia
Toost spokonie zauwazyłes ze uzyskalem odpowiedz na moje pytanie
wiec twoja wyczerpujaca i skomplikowana odpowiedz była zbedna
aczkolwiek dzieki ze chcialo ci sie tlumaczyc.

Apropo jesli ktoś ma takie cos do sprzedania prosze o kontakt przez gg
546313

_________________
HPI SAVAGE X4.6
|Shaft PT2803AC-P6|


HB LIGHTING STADIUM SPORT
| Scanner SSV-9764MG |
| GRP Soft Tires |


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Teraz jest N cze 28, 2026 7:08 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL