Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 8:45 am

Teraz jest N cze 28, 2026 8:45 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor
PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 10:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 10:40 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Poznań
Wiec tak moze zaczne od początku :D Miałem jakiś czas temu mały wypadek, model mi uciekł i zatrzymał sie dopiero po tym jak spadł filtr powietrza i zassał wody z kałuży. Po tym zdarzeniu rozebrałem silnik wyczysciłem dokładnie i złożyłem. Na boku tłoka była jedna rysa i na górze miał kilka małych uszczrbień tak samo na głowicy, pewnie tłok drobinki piasku zgniótł na powierzchni głowicy. Po odpaleniu okazało się że silnik chodzi tak samo jak chodził przed wypadkiem. Po 1 litrze zaczęły mi się świece szybko niszczyć tzn po około 0.5l paliwka świeca miała drucik powyginany we wszystkie strony, dosłownie zmasakrowany. Myśłałem że to jakies drobinki w silniku latają wiec rozebrałem znowu wyczyściłem uszczelniłem i nadal świeca pada po 0.5l i po wykręceniu wyglada tak jak opisałem wyzej. Silnik nadal ma kompresje jak nowy i chodzi bez najmniejszych zarzutów. Rozmawiałem juz z kilkoma osobami na ten temat i jak narazie doszedłem do wnoisku że może to być wina podkładki pod głowicą ponieważ wydaje mi sie ona w niektórych miejscach lekko wyszczrbiona i spłaszczona. Jezeli ktos ma jakis inny pomysł dlaczego tak sie dzieje z tymi świecami to prosiłbym o rade. Podkładke pod głowice mam już nowa zamówioną ale wole się upewnić czy nie ma jakiś innych przyczyn bo jak znowu pojade na tor i niec nie pojeżdze to mnie chyba strzeli..... :D

_________________
KYOSHO INFERNO ST-US SPORTS <----- SPRZEDAM!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 19, 2009 5:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 12, 2008 10:40 pm
Posty: 356
Lokalizacja: Poznań
no więc po wymienie podkładki pod głowicą i kolejnym wyczyszczeniu, silnik chodzi jak marzenie :D

Pozdro i dzięki wszystkim za porady :lol: :lol:

_________________
KYOSHO INFERNO ST-US SPORTS <----- SPRZEDAM!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Teraz jest N cze 28, 2026 8:45 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL