Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn kwi 27, 2026 10:44 am

Teraz jest Pn kwi 27, 2026 10:44 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 7:50 am 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 24, 2010 10:30 pm
Posty: 3
Witam!
Chciałbym zacząć swoją przygodę z modelami RC. Po przeczytaniu wielu tematów doszedłem do wniosku, że na pierwszy model lepiej wybrać model elektryczny. Co do kwestii Off czy On-road to bez zająknięcia stwierdzam że ma to być Off- road.
To teraz tak troszkę konkretniej. Podobają mi się modele truggy aczkolwiek nie upieram się przy tym wyborze. Co do skali to waham się między 1:10 a 1:16. Wiem że model 1:16 będzie tańszy i pewnie późniejsza eksploatacja to mniejsze koszta.
Jestem nieco ograniczony funduszami i niestety to decyduje przede wszystkim o wyborze.
Gdybym miał kupić za gotówkę muszę się zmieścić max ze wszystkimi dodatkami w kwocie około 1000zł. Jest też opcja kupienia na raty i tutaj troszkę się rozszerza wybór. Nie chciałbym też pakować zbyt dużej kwoty w model ponieważ nie wiem jak będzie "rozwijać" się moja nowa pasja.
Teraz kilka słów o modelach na jakie zwróciłem uwagę:
E-Firestorm - nie wiem czy patrzeć na model z bezszczotką czy na początek zwykły (oczywiście cena zwykłego mnie przekonuje).
E- Revo - to już inna bajka bo cena już wysoka dla mnie, dlatego ewentualnie raty (przy skali 1:10, 1:16 cenowo jeszcze pasuje w miarę).
E-Maxx - podobnie jak wyżej (co prawda to już raczej monster ale wygląda fajnie)
E-Slash - troszkę inny niż powyższe modele ale też wydaje mi się ciekawy, poza tym cenowo niektóre wersje mi odpowiadają.

Mam też prośbę żebyście podpowiedzieli mi tak prosto jak krowie na polu, co jeszcze będę musiał kupić oprócz modelu RTR. Tak konkretnie w punktach proszę żebym mógł sobie przekalkulować koszty. Jakie części od razu itp.

Z góry dziękuję wam za wyrozumiałość, cierpliwość i pomoc.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 8:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 28, 2009 3:38 pm
Posty: 353
Myśląc o e-revo oraz emaxx musisz uświadomić sobie że te modele wymagają do jazdy 2 pakietów jednocześnie. Teoretycznie to nie jest problem, ale to bardzo zwiększa koszty zabawy.
Na dobrych pakietach lipo 5000 pojeździsz powiedzmy 20-40 minut (w zależności od intensywności jazdy).
Jednocześnie pamiętaj o tym ze wersja szczotkowa nie bardzo "lubi" się z pakietami litowymi.
Dlatego proponuję żebyś pomyślał o modelu z napędem 1 pakietowym np. slash 4x4

Dokupić musisz ładowarkę

_________________
2x df02
1x e-revo
zdjęcia ---->> http://www.pbase.com/fafniak/---rc---


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 8:58 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 17, 2010 10:13 pm
Posty: 126
Ja poleciłbym ci E-firestorma z silnikiem szczotkowym, łatwiej będzie ci opanować jazdę tym modelem. Poza tym model jest bardziej odporny na uszkodzenia i dużo wybacza. Jeżeli spodoba ci się Modelarstwo i będziesz się chciał bardziej rozwijać w tym kierunku to wtedy będziesz mógł włożyć do niego jakąś bezszczotkę - taką jaka spełni twoje wymagania. Z częściami tez nie mam problemu i są stosunkowo tanie w porównaniu do innych modeli. natomiast jeżeli ci się nie spodoba to bez problemu sprzedaż. Na Allegro rozchodzą się jak świeże bułeczki.
Jedynie o czym musisz pamiętać to że tym modelem nie pośmigasz na zawodach, no chyba że na HPI Challenge.
Natomiast jeżeli chciałbyś wydać więcej kasy to polecam E-revo z tych modeli co wymieniłeś, ale na pewno minimum to skala 1:10 żeby dobrze sie pobawić w terenie takim autkiem.
Poszukaj na Forum, jest tu dużo tematów w stylu "Co wybrać" i dużo propozycji w zależności od budżetu. Nie sugeruj się Allegro, bo połowę tych modeli nie znajdziesz tam.

_________________
Pozdrawiam,
Jarosław Swoboda

XRAY XT8, SH 28 P8
E- Firestorm 10T [LiFe Power!]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 12:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn maja 17, 2010 6:47 pm
Posty: 255
Tak jak napisał kolega Yarcio najlepiej kupić e firestorma bo jest tani i bardzo wytrzymały. Jedyne co potrzeba wymienić po jakimś czasie to łożyska i kubki napędowe od dyfra bo dość szybko się wyrabiają. Nawet jak ci się znudzi jazda z org elektryką możesz kupić sobie jakąś bezszczotkę (mój firek po wymianie z dogbonów na CVD śmiga na 5.5 t i nie robi to na nim wrażenia :)

PS. W jakim terenie chcesz jeździć? Jeżeli będziesz jeździł na lekkim szutrze możesz kupić blitza (zrobiony na bazie firestorma tylko niższy i z karoserią pickapa)

_________________
XRAY 808e / xerun 150A / xerun 2000kv / savox / 4s lipo
HB TCX / xerun 120A / xcelorin 4.5t / savox / 2s lipo
TEAM LOSI micro T / xcelorin / 2s life
KYOSHO DBX VE / xerun 120A / team orion 2800kv / KYOSHO / 3s life

RC MAFIA TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 4:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
wojtek rzepecki napisał(a):
Tak jak napisał kolega Yarcio najlepiej kupić e firestorma

Na a ja się za bardzo z tym nie zgadzam :)
Oczywiście, E-Firestorm jest w miarę wytrzymały, ma prostą konstrukcję itp. ale jeżeli już go kupować to nie szczotkę. I wcale łatwo się go nie prowadzi, właśnie przez napęd 2wd.
E Revo i E-Maxx w wersji szczotkowej również odradzam, sam kupiłem Revo ze szczotkami i po tygodniu obie padły, więc od razu, żeby pojeździć a nie wydawać jakiejś wielkiej kasy trzeba wyłożyć 150zł na nowy silnik, również szczotkowy, co na długo nie starcza bo model jest już po prostu za wolny i jeździć się nie chce, więc Revo stoi w domku i czeka na bezszczotkę.
Najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się będzie Slash 4x4, tak jak napisał MarcinK.
Model z napędem 4wd, bezszczotką i to wodoodporną (jak znalazł na zimę :wink: ) i w dobrej cenie moim zdaniem, bo w PL dostępny jeżeli dobrze pamiętam za ok. 1200zł. Zresztą przejrzyj forum bo dopiero co były dwa dosyć długie tematy podobne do Twojego i w obu wypadkach padło na Slasha 4x4.
Więc jeżeli chcesz model do którego nie będziesz musiał wkładać nie wiadomo ile kasy i żeby trochę Ci posłużył moim zdaniem powinieneś brać Slasha.

A co do tego, co będzie potrzebne do RTRa:
1. Ładowarka, zasilacz (np. Turnigy Accucell 6)
2. Pakiet (ja polecam tylko i wyłącznie Lixx, NiMhy odradzam. Dobre i tanie pakiety robi Turnigy)
3. Buzzer
4. Inne ***** takie jak wtyki itp. (polecam Goldy ;) )

I to chyba wszystkie potrzebne rzeczy na początek. Co prawda pakiet i ładowarka w zestawie są, ale raczej na wiele się nie zdadzą ;)

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 16, 2010 11:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 24, 2010 10:30 pm
Posty: 3
Dziękuję bardzo za zainteresowanie tematem. Edukując się dalej i czytając kolejne tematy doszedłem do wniosku, że model SLASH 1:10 4x4 będzie dobrym wyborem. Teraz tylko muszę zrobić kalkulację ile mnie to wszystko wyniesie.
Znalazłem takie 3 wersje Slasha:
http://www.strefahobby.pl/traxxas-slash-vxl-4x4-110-pro-rtr-p-3551.html
http://www.strefahobby.pl/traxxas-slash-limited-platinum-edition-4wd-p-3870.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-09&utm_content=3870
http://www.rc4max.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=16159&category_id=140&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1
Czym się różnią te wersje? Czy warto dokładać na pierwszy raz do wersji Ultimate? Co w niej lepszego?
Dalej to muszę kupić:
1. Ładowarka ten podany model to coś już w miarę dobrego? Turnigy Accucell 6? Z przesyłką to jakieś 150zł
2. Jakie pakiety będą dobre? Nie rozumiem tych oznaczeń na pakietach. Jakieś 2S 3S? O co z tym chodzi? Czy cena za pakiet będzie oscylować ok 150zł?
3. Buzzer. Czy chodzi o czujnik rozładowania pakietu? Widziałem na alledrogo ok 20zł.
4. Poproszę konkretnie o info jakie pirdoły. Wtyki itp. Najlepiej jakbyście linki podesłali. Nie jestem leniwy tylko nie wiem czego szukać.
No i tak po zsumowaniu wychodzi mi kwota w zależności od ceny modelu RTR między 2000 a 2400zł ta wyższa kwota to z modelem Ultimate.
Proszę teraz o pomoc w wyborze wersji Slasha i powiedzcie czy o czymś zapomniałem czy to już wszystkie akcesoria potrzebne do zabawy.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

ps. Mam możliwość też kupić w Niemczech autko. Czy tam ceny są niższe? Znalazlem takie coś, czy to wersja Ultimate czy zwykła?
http://cgi.ebay.de/Traxxas-Slash-1-10-4WD-4x4-Brushless-Short-Course-Truck-/300438421846?pt=RC_Modellbau&hash=item45f3868156


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 17, 2010 1:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Marek Szczecin napisał(a):
Czym się różnią te wersje? Czy warto dokładać na pierwszy raz do wersji Ultimate? Co w niej lepszego?

Przeczytaj sobie te tematy:
http://www.rcauto.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=50523
viewtopic.php?f=24&t=51124
Marek Szczecin napisał(a):
2. Jakie pakiety będą dobre? Nie rozumiem tych oznaczeń na pakietach. Jakieś 2S 3S? O co z tym chodzi? Czy cena za pakiet będzie oscylować ok 150zł?

2s oznacza 2 cele w pakiecie, 3s - 3 cele.
Slash 4x4 pojedzie max na pakiecie 3s.
Marek Szczecin napisał(a):
3. Buzzer. Czy chodzi o czujnik rozładowania pakietu? Widziałem na alledrogo ok 20zł.

Tak, ale do Slasha 4x4 tego nie potrzebujesz, bo regiel ma odcięcie.
Marek Szczecin napisał(a):
4. Poproszę konkretnie o info jakie pirdoły. Wtyki itp. Najlepiej jakbyście linki podesłali.

Tak jak pisałem, np. Goldy 4mm.

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 17, 2010 7:15 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Myślę, że Slash 4x4 będzie w miarę tani w utrzymaniu (chodzi mi o tzw zużycie eksploatacyjne). Uważam, że trzeba kupić zestaw docelowy od razu. Jeśli budżet jednorazowy się nie zamyka to na raty. Wymiana i tunning zawsze w totalu wynoszą więcej.

Emaxx jest za drogi. Firestorm zbyt nietrwały, przez co droższy w utrzymaniu.

Generalnie pomyśl jeszcze czy chcesz jeździć na zawody (nie odpowiadaj z automatu na to pytanie). Jeśli tak to model musi spełniać wymagania stawiane mu przez przepisu.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 9:06 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 17, 2010 10:13 pm
Posty: 126
KiT napisał(a):
Firestorm zbyt nietrwały, przez co droższy w utrzymaniu.



Z tym stwierdzeniem nie mogę się zgodzić, eksploatuje już jakiś czas swojego Firka i to dosyć porządnie, a wysokie loty nie są mu obce i nie mogę powiedzieć żeby był nietrwały.

_________________
Pozdrawiam,
Jarosław Swoboda

XRAY XT8, SH 28 P8
E- Firestorm 10T [LiFe Power!]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 11:56 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Yarcio napisał(a):
KiT napisał(a):
Firestorm zbyt nietrwały, przez co droższy w utrzymaniu.



Z tym stwierdzeniem nie mogę się zgodzić, eksploatuje już jakiś czas swojego Firka i to dosyć porządnie, a wysokie loty nie są mu obce i nie mogę powiedzieć żeby był nietrwały.

Ok, ale masz bezszczotkę?
Jeżeli jeździsz na standardowym Firebolcie to nic dziwnego, że nic nie uszkodziłeś, bo z tym silnikiem model nawet nie skoczy porządnie, bo jest za wolny, swoją drogą, nie wiem jak te "wysokie loty" wyglądają :wink:

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 12:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 17, 2010 10:13 pm
Posty: 126
Początki co prawda były na szczotce, ale teraz smigam na BL.
Ostatnio skakałem w Skate parku, wiec nawet lądowanie było na betonie i model nadal żyje.
Co prawda kilka rzeczy mam już wymienione - np amortyzatory z MT2.

Pozatym nie mozna porownywać Firka do Slasha bo to są dwa różne modele i to znacząco różniące się w prowadzeniu.
Dwie różne bajki więc decyzja o wyborze powinna być starannie przemyslana.
A najlepiej pogadac z modelarzami i spróbować się przejechać jednym i drugim.

_________________
Pozdrawiam,
Jarosław Swoboda

XRAY XT8, SH 28 P8
E- Firestorm 10T [LiFe Power!]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 6:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Yarcio napisał(a):
Pozatym nie mozna porownywać Firka do Slasha bo to są dwa różne modele i to znacząco różniące się w prowadzeniu.

No właśnie, Firek na 2wd przy silniku szczotkowym był często nie do opanowania :wink:

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 6:44 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sie 24, 2010 10:30 pm
Posty: 3
Yarcio napisał(a):
Pozatym nie mozna porownywać Firka do Slasha bo to są dwa różne modele i to znacząco różniące się w prowadzeniu.
Dwie różne bajki więc decyzja o wyborze powinna być starannie przemyslana.
A najlepiej pogadac z modelarzami i spróbować się przejechać jednym i drugim.


Właśnie zagwozdkę mam sporą. Na razie to bardziej skłaniam się ku Slash-owi. Spróbuję na Szczecińskim forum zgadać się z jakimiś osobami i zobaczyć na żywo może ktoś będzie miał Firka albo Slasha.

Tak jeszcze zapytam czy warto myśleć o mniejszym modelu w skali 1:16? Konkretnie chodzi mi po głowie E-Revo na bezszczotce. Powiem szczerze że wrażenie z YouTube jak ten maluch lata są pozytywne. Bo na E-Revo duże z bezszczotką to finansowo nie wyrobię choćbym na głowie stanął.

Padło też wcześniej pytanie czy na zawody będę jeździł. Powiem że pewnie nie, mieszkam w Szczecinie a z tego co się orientuję to u nas za dużo się nie dzieje. Ja czasowo nie dam rady jeździć gdzieś dalej. Może kiedyś mój synek pojeździ ale na razie to ma 6 lat więc sporo czasu zanim gdzieś sam śmigać będzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 20, 2010 8:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 30, 2009 12:25 pm
Posty: 1529
Gdybym ja wybierał między Slashem 4x4 a E-Revo 1:16 bez zastanowienia brał bym Slasha, bo jednak im większa skala tym większa frajda moim zdaniem.
E-Revo 1:16 jeżeli już to na drugi model :wink:

_________________
GG: 12795774
Sprzedam HPI Savage X4.6.
Było E-Revo, Savage X4.6, E-Firestorm


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 21, 2010 7:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 17, 2010 10:13 pm
Posty: 126
Ja też bym stawiał na skale 1:10, a nawet 1:8 za którą teraz sie rozglądam, a Firek pójdzie do Synka.

_________________
Pozdrawiam,
Jarosław Swoboda

XRAY XT8, SH 28 P8
E- Firestorm 10T [LiFe Power!]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pn kwi 27, 2026 10:44 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL