•  Strona główna  •  Przepisy  •  Informatory  •  Kalendarz zawodów •  Wyniki zawodów  •  Rankingi  •  Forum •  
 
 
Menu
Strona główna
Przepisy
Dla początkujących
Zdjęcia z zawodów
Wasze modele
Opisy modeli i akcesoriów
Testy modeli
Nasze tory
Biblioteka linków RC
REKLAMA
Najbliższe zawody
Teraz nie ma zawartości dla tego bloku.
SMK Szczecin
PLMS RC

6 runda PLMS RC i XRS POLAND - relacja i 192 zdjęcia
Wysłano dnia 11-02-2018 o godz. 12:13:22 przez marek
Relacje z zawodów


Przedostatnia runda Polskiej Ligi Modeli Samochodów RC oraz Xray Racing Series Poland on-road została rozegrana w sobotę, 10 lutego w hali sportowej w Ścinawce Średniej.

Na starcie stanęło 50 zawodników (56 modeli). Najliczniej były reprezentowane klasy: STOCK 13.5 oraz E-14 RALLY i FORMUŁĄ 21.5.

Rywalizacja w każdej klasie była - jak zawsze w zawodach PLMS RC - zacięta i do ostatniego finału. Najlepiej o zaciętości walki niech świadczy fakt, że w klasie HOBBY przed rozpoczęciem ostatniego finału aż trzech zawodników mogło wygrać zawody.

Zacznijmy jednak od rywalizacji w klasie E-14 RALLY. W niej rywalizacja rozegrała się pomiędzy czterema zawodnikami: Ireneuszem Działkowskim, Filipem Rajdusem, Tomasem Rajdusem oraz Dawidem Kłosińskim. Ostatecznie poza podium "wylądował" Dawid Kłosiński, a miejsce na podium obsadzili kolejno: Filip Rajdus, Ireneusz Działkowski i Tomas Rajdus.

Klasa STOCK to dominacja Jakuba Michalskiego. Pewne POLE POSITION wywalczone w eliminacjach pozwoliło Kubie kontrolować jazdy finałowe i zwyciężyć w zawodach. Miejsce drugie wywalczył - według nas zawodnik, który poczynił w bieżącym sezonie PLMS RC największe postępy w jeździe - Bruno Zachacz. Bardzo pewna jazda w całych zawodach i coraz lepsze wyniki. Brawo dla Bruna, bo zasłużył sobie na oklaski jak nikt inny. Trzecia lokata to walka pomiędzy Adrianem Lippichem, a Markiem Kusiakiewiczem. Zdecydował ostatni finał, gdzie jeszcze na 40s. przed jego zakończeniem z najniższego miejsca na podium cieszył się Marek. Jednak wjechanie w "stłuczkę" na jednym z zakrętów zniweczyło trud włożony w walkę o 3 miejsce.

Klasa Modified to rywalizacja pomiędzy Michałem Blahovskym, Jarosławem Siwkiem i Jakubem Michalskim. Dużo czystej walki, równie dużo błędów na ciasnym, technicznym i wymagającym - dla tej klasy - torze i ostateczne zwycięstwo Michała Blahovskyego, który wyprzedził Jarosława Siwka i Jakuba Michalskiego. Szkoda, że tak szybka i wymagająca klasa jeździ tylko dzięki kolegom z Czech (4 zawodników na 6 startujących).

Ostatnia klasa to FORMUŁA. Jedenastu zawodników i emocje - nie licząc walki o pierwsze miejsce - do końca. Bezkonkurencyjny okazał się Tomas Rajdus wygrywając wszystkie jazdy finałowe. Za jego plecami trwała rywalizacja o dwa wolne miejsca na podium. Rewelacyjnie spisuje się ostatnio Tomasz Szymański, który jeździ szybko i pomimo problemów z modelem często staje na podium. W walce o drugie miejsce przegrał w Wojtkiem Bukryjem, który nie dość, że kończył składanie i ustawianie modelu w czasie zawodów, to szybko udowodnił, że lata doświadczenia w jeździe modelami RC przekładają się na spokojną i płynną jazdę w klasie FORMUŁA.

Zakończenie zawodów to tradycyjna tombola. Tym razem do udziału w rywalizacji wylosowano 5 zawodników, którzy mieli do pokonania dwa okrążenia na mini-torze. Własnymi modelami jednak wyposażonymi w koła do driftu. Żaden z zawodników nie miał możliwości spróbowania jazdy poślizgami. Najszybciej "bokami" jeździł Przemysław Winnik, a na kolejnych miejscach uplasowali się Grzegorz Zielonka i Adam Feldy. Nagrody w tomboli ufundował jak zwykle Martin Korinek, czyli firma RCXAUTA.

Warto zauważyć, że z eliminacji na eliminację walka jest coraz bardziej wyrównana i o kolejności w finałach decydują setne części sekundy. Sama jazda finałowa to "czychanie" na błąd przeciwnika i próby wykorzystania w bezwzględny - jednak FAIR PLAY - każdej pomyłki w prowadzeniu modelu.

Już teraz zapraszamy na ostatnią, 7 rundę PLMS RC & XRS POland on-road, która odbędzie się w hali sportowej w Ścinawce Średniej 10 marca br.

GALERIA ZDJĘĆ z zawodów - 192 zdjęcia.
   

źródło: PLMS RC    
 
Pokrewne linki
· Więcej o Relacje z zawodów
· Napisane przez marek


Najczęściej czytany artykuł o Relacje z zawodów:
Ronald Volker Mistrzem Europy

Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

Pokrewne tematy

Relacje z zawodów

 
 

 
 
:: fiblack3d phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::