Samochody RC
   •  Strona główna  •  Przepisy  •  Informatory  •  Kalendarz zawodów •  Wyniki zawodów  •  Rankingi  •  Forum •  
 
 
Menu
Strona główna
Przepisy
Dla początkujących
Zdjęcia z zawodów
Wasze modele
Opisy modeli i akcesoriów
Testy modeli
Nasze tory
Biblioteka linków RC
REKLAMA
Najbliższe zawody
Teraz nie ma zawartości dla tego bloku.
SMK Szczecin
PLMS RC

3 runda PLMS RC i XRS POLAND - relacja i 126 zdjęć
Wysłano dnia 18-11-2017 o godz. 22:59:52 przez marek
Relacje z zawodów


Kolejna, 3 runda PLMS RC i XRS Poland on-road w Ścinawce Średniej, zapewniła potężną dawkę emocji zawodnikom i kibicom.

Najcięższa walka została stoczona w klasie STOCK, w której wystartowało 17 zawodników.

Na razie na nieosiągalnym poziomie jeździ Simon Horak z Czech (XRAY). Dotychczas wygrał 3 kolejne rundy PLMS RC i XRS Poland on-road. Ale za jego plecami trwała zacięta walka o drugie i trzecie miejsce pomiędzy Mariuszem Zachaczem (XRAY), Bruno Zachaczem (XRAY) oraz Markiem Kusiakiewiczem (XRAY). W pierwszym biegu finałowym lepszy od Marka okazał się Mariusz o niewiele ponad 1s.

Kolejny finał to walka pomiędzy wspomnianą trójką do 21 okrążenia. Wtedy jeszcze na drugim miejscu jechał Marek naciskany przez Mariusza i Bruna. Niestety, rozklejone opony nie pozwoliły Markowi na spokojną jazdę i przegrał rywalizację. Jeden finał na straty.

Trzeci bieg finałowy to dalej walka toczona pod dyktando Simona Horaka (wygrał wszystkie biegi finałowe). O drugą lokatę zawalczył udanie Marek, co w klasyfikacji generalnej pozwoliło mu na wskoczenie na najniższy poziom podium uznając wyższość drugiego Mariusza Zachacza i zwycięzcy klasy STOCK - Simona Horaka.

Szesnastoosobowy skład klasy E-14 Rally to nie tyle emocje, co próba dogonienia Jakuba Michalskiego i Ireneusza Działkowskiego przez pozostałą finałową ósemkę zawodników. Generalnie w drugim i trzecim finale (bezawaryjnym dla Jakuba), miał on jedno okrążenie przewagi nad Irkiem, a ten zawodnik - jedno kółko nad trzecim w stawce Mateuszem Tutaj. Mateusz musiał odpierać wściekłe ataki kolejnych zawodników. Ostatecznie zwyciężył Jakub Michalski przed Ireneuszem Działkowskim i Mateuszem Tutaj.

Ponieważ historia lubi się powtarzać, dlatego klasę FORMUŁA wygrał nie kto inny jak Simon Horak z Czech. Ochotę na pozostałe miejsca na podium mieli: Mariusz Zachacz, Tomasz Szymański oraz Marek Kusiakiewicz (wszyscy XRAY X1). Jak się ostatecznie okazało w decydującym o kolejności 2 i 3 ostatnim biegu finałowym dobrze rozpoczął jazdę Marek, ale musiał uznać wyższość awarii modelu (odlutowane przewody od silnika). Walkę o drugą lokatę rozstrzygnął na swoją korzyść Tomek zostawiając na trzecim miejscu Mariusza.

Najszybsza na zawodach klasa MODIFIED to dominacja Jakuba Różyckiego, którego naciskali: Martin Korinek, Jarosław Siwek oraz Jakub Michalski. Po dwóch rozegranych biegach finałowych drugie miejsce zajmował Jarek przed Martinem. Jednak przez wcześniejsze opuszczenie zawodów i - miejscami - szaleńczą jazdę Jakuba Michalskiego w ostatnim biegu finałowych Martin znalazł sie poza podium. Aby tak się stało, Kuba MUSIAŁ dojechać w trzecim finale na drugiej lokacie. Do 19-ego okrążenia Jarek jechał płynnie, jednak drobne błędy spowodowały, że został on wyprzedzony przez Jakuba, a próba odrobienia strat nie powiodła się Jarkowi. Ostaecznie klasę MODIFIED wygrał Jakub Różycki przed Jarkiem Siwkiem i Jakubem Michalskim (wszyscy XRAY).

W klasie HOBBY wystartowało tylko dwóch zawodników (z powodu choroby na zawodach nie pojawiło się kolejnych trzech). Rywalizację wygrał Krystian Zienkiewicz przed Frankiem Zachaczem.

Kolejna runda PLMS RC i XRS Poland on-road już 3.12.2017r. oczywiście w hali sportowej w Ścinawce Średniej.

Zapraszamy o doglądania zdjęć z rozegranych zawodów.

GALERIA ZDJĘĆ
   

źródło: PLMS RC    
 
Pokrewne linki
· Więcej o Relacje z zawodów
· Napisane przez marek


Najczęściej czytany artykuł o Relacje z zawodów:
Ronald Volker Mistrzem Europy

Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły

Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

Pokrewne tematy

Relacje z zawodów

 
 

 
 
:: fiblack3d phpbb2 style by Daz :: PHP-Nuke theme by www.nukemods.com ::