Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj



Teraz jest Wt sty 22, 2019 4:36 pm

Teraz jest Wt sty 22, 2019 4:36 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor
PostNapisane: Cz sty 10, 2019 1:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 24, 2018 11:54 am
Posty: 1
Lokalizacja: Muszyna
Witam serdecznie.

Chciałbym wam przedstawić mój model RC. Jest to HSP 94188 w skali 1:10 z napędem 4x4 w budzie Pickup Dodge RAM.
Model został zakupiony przeze mnie na aukcji internetowej. Aktualnie stan oceniam na dobry. Wszystko sprawne.

Dopiero zacząłem przygodę z nitro RC. Posiadanie RC było moim marzeniem za dzieciaka.

Jak widać po liście zmian to trochę poniosło mnie :)

Powoli zacznę rozbierać model do zera. Czeka mnie wymiana łożysk, smarowanie dyferencjałów oraz sprzęgła, wymiana sprzęgła, ogólne czyszczenie i konserwacja pozostałych podzespołów. Zamiana na aluminiowe podzespoły.


Postanowiłem poprzerabiać trochę samochód dokupując aluminiowe podzespoły:

* 122206-Aluminum Lightweight Flywheel
* 102009+02172+02031-Aluminum Exhaust Pipe
* 122042-Aluminum Wheel Hex Mount
* 122227-Aluminum Suspension Arm Reinforcement Brack
* 122240-Aluminum Ackerman Plate
* 122259-AluminumFuel Tank Cover+Cap Head Machine Screw
* 122273-Aluminum Clutch Shoe
* 188004-Aluminum Shock Absorber
* 188015-Universal Drive Joint
* 188818-Aluminum Front Upper Arm/M5 Ball Head Screw 2P
* 188819-Aluminum FrontLower Arm/Cap HeadMachine Screw3*12*4P/Crub Screw M4*6*2P/
* 188820-Aluminum Rear Upper Arm
* 188821-Aluminum RearLower Arm/Cap HeadMachine Screw3*12*4P /Crub Screw M4*6*2P/ M5 Ball Head Screw 4P
* 188822-AluminumShock Tower+Cap Head Machine Screw M3*12mm*2P
* 188835-Aluminum Front Brace+Cap Head Machine
* 188837-Aluminum Body Post
* 02031A-Polished Aluminum Manifold +Pad
* 02156-Aluminum Fuel Filter
* 04104-Aluminum Capped Air Filter Cover Optional Use
* 166617-Aluminum Front/Rear & Servo Link/Flat Head Machine Screw 3*14*4P/Nut M3*4P M3
* 25T- Orczyk serwa Futaba Tower Pro 25t aluminium


Dodatkowo w RC zostanie wymienione:

* O.S Glow Plug Medium Hot No.7
* 02111-Battery Cover
* 02068-Engine Flywheel
* 02028-Air Filter W/Sponge
* 08021-Shock Ball Head 1
* 08072-Shock Ball Head 2
* 08059-Dogbone 89.5mm
* 08064-Wheel Axle
* 02039-Differential Box+Seals+Washers
* 02044- Disc Brake (Metal)
* 02139-Ball Bearing 10*5*4
* 02138-Ball Bearing 15*10*4
* 02078-O-Ring
* 02070-Battery Compartment


Konserwacja

* Tornado Olej do filtra powietrz
* Tornado Olej After run
* Tornado Olej do łożysk
* Tornado Olej do amortyzatorów 800 oraz 1000 cSt
* Tornado Smar do łożysk i dyferencjałów
* Tornado Olej do dyferencjału 5.000 cSt


Lista planów na przyszłość:

* Kupno opon on-road
* Zamontowanie oświetlenia LED
* Wymiana łożysk w silniku

Przebieg i efekty prac będą wrzucane w poście na bieżąco :)

Zamieszczam poniżej zdjęcia (aktualne, bez przeróbek)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Nitro RC HSP 94188


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Teraz jest Wt sty 22, 2019 4:36 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL