Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:31 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:31 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pt mar 11, 2005 11:18 am 
Offline

Dołączył(a): So lut 12, 2005 12:32 pm
Posty: 89
Lokalizacja: Mysłowice
Nie wiem czemu, ale stale na forach i liście dyskusyjnej powtarza się pytanie o zakupy w Tower Hobbies (www.towerhobbies.com), chyba największym i najlepszym sieciowym sklepie modelarskim na świecie. Ponieważ pytania te są już nudne, a zakupy w TH wielokrotnie przećwiczyłem, stąd ten malutki, autorski poradniczek dla zupełnych i leniwych lamerów. Uwagi o cle i VAT oczywiście dotyczą wszystkich zakupów w sklepach poza UE.

Jak napisałem - TH to sklep prawie doskonały. Ale co ważniejsze, oprócz olbrzymiego wyboru, TH oferuje doskonałe ceny, zwykle nieosiągalne w Europie. W TH warto kupować silniki OS-Max, zestawy modeli, akcesoria, serwa Futaba i sporo innych zabawek. Nie można tam kupować nadajników i odbiorników, które TH sprzedaje dostosowane do częstotliwości stosowanych w USA (50 i 72MHz).

Sporo modeli ze względu na rozmiary oraz pakiety Li-poly nie są niestety wysyłane za ocean. A teraz do dzieła!

Po pierwsze przygotuj "armaty" czyli kartę płatniczą - koniecznie tzw. wypukłą lub wirtualną kartę Visa mBanku. Teoretycznie można zapłacić w TH przekazem bankowym, ale wymaga to dłuższego siedzenia na linii telefonicznej z konsultantem - tak więc te opcję należy zapomnieć - tylko karta!

Sama nawigacja po sklepie jest łatwa i przyjemna. Przycisk "buy now" trudno przegapić, po wybraniu towaru, jednym kliknięciem wracamy do poprzedniego miejsca w sklepie(a w naszych sklpach zwykle nie umieja tego zrobić :-((). Przed rozpoczęciem zakupów warto zajrzeć na główna stronę sklepu, gdzie zwykle jest ogłoszona jakaś promocja. W sprzyjających okolicznościach można się załapać na rabat w wysokości 15-25$ przy zakupach za 150$. Jednak rabat nie jest przyznawany automatycznie, w trakcie zamawiania, trzeba do koszyka "dorzucić" specjalny kod promocyjny, podany w opisie promocji. Inną formą promocji jest "Gift Certyfikate" dodawany do wybranych towarów. Po zakupieniu takiego towaru, przy następnych zakupach automatycznie system odliczy nam wartość "Gift Certyfikate" od sumy do zapłacenia.

Jeżeli kupujemy na podstawie katalogu lub mamy większą liczbę zabawek do załadowania do koszyka, fajną opcją w ramach koszyka jest kupowanie poprzez bezpośrednie wprowadzanie numerów katalogowych. Jeżeli natomiast planujemy zakupy przez dłuższy czas, warto swoje planowane zakupy wprowadzić na osobistą "listę życzeń" czyli "Wish list". W chwili podjęcia decyzji, kilkoma kliknięciami przenosimy wybrane przedmioty z "Wish list" do koszyka. A może kiedyś, np. przed gwiazdką, ktoś z naszej rodziny wpadnie na pomysł zajrzenia na naszą listę życzeń??

Za każdym razem kiedy widzimy zawartość koszyka, możemy sprawdzić (link na górze strony) koszty przesyłki. System podpowiada dwa rodzaje przesyłki - pocztą lotniczą i drogą lądową. O ile paczka wysłana droga lotniczą idzie góra dwa tygodnie, to kiedyś na silnik wysłany drogą lądową czekałem ponad dwa miesiące. A często różnica w cenie wysyłki nie jest duża. Przykładowe koszy przesyłki - przesyłka silnika spalinowego pocztą lotniczą to koszt ok. 27$, a paczka kilku-klikunastu śmigieł ok. 18$.

Po dokonaniu zakupów, system prowadzi nas za rączkę przez procedurę zapłaty "on-line". I to chyba tyle, jeżeli chodzi o zamawianie, koszty przesyłki i płacenie. Teraz pozostaje czekać na przesyłkę i zbierać forsę na cło i VAT.

Teoria:

Paczki o wartości celnej bodajże do ok. 20$ od firm i 40$ od osób prywatnych nie podpadają pod cło i VAT. Wartość celna to wartość paczki + koszty transportu. Do wartości celnej dodaje się wyliczone cło i do całości dodaje się 22% VAT. Tyle teorii, która niekiedy pokrywa się z praktyka.

Praktyka:

Odkąd jesteśmy w UE celnicy pracują znacznie rzetelniej i 99% paczek powyżej 40$ ląduje na cle. Nie złorzeczmy, dobrze wiedzieć, że niektóre służby naszego Państwa pracują sumiennie.

Z cłem nie jest źle - jeżeli opisze się paczkę (a fakturę tłumaczymy sami!!) jako zabawkę - model redukcyjny, to cło wynosi "0". Tu podaję stosowny fragment taryfy celnej:



kod pozycja stawka
9503 Pozostałe zabawki; modele redukcyjne (zmniejszone w skali) i podobne modele służące do zabawy, z napędem lub bez; układanki dowolnego typu:
9503 10 - Pociągi elektryczne, włącznie z torami, urządzeniami sygnalizacyjnymi i innymi akcesoriami:
9503 10 10 - - Modele redukcyjne (zmniejszone w skali) 0
9503 10 90 - - Pozostałe 0
9503 20 - Zestawy do składania modeli redukcyjnych (zmniejszonych w skali), nawet z napędem,
z wyłączeniem tych objętych podpozycją 9503 10:
9503 20 10 - - Z tworzyw sztucznych 0
9503 20 90 - - Z pozostałych materiałów 0


Model redukcyjny w tym przypadku oznacza "pomniejszony" a nie makietę :-)).

Z doliczaniem kosztów transportu jest bardzo różnie - zależy jak TH opisze paczkę i fakturę, i jak to zinterpretuje celnik. Statystycznie w 50% przypadków nie płacę VAT od kosztów transportu, a w 50% płacę.

Sama procedura clenia jest prosta. Pocztą przychodzi wezwanie, gdzie jest opisane jakie są wymagane dokumenty i gdzie, i w jakich godzinach można sprawę załatwić. Dołączona jest także faktura, która przyszła w paczce. Wymagane dokumenty to tłumaczenie tej faktury (dokanan przez samego zainteresowanego) i ksero dowodu osobistego. Dokumenty możesz zawieźć osobiście lub wysłać listem poleconym. Celnik bierze dokumenty i robi całą papierologię (SAD i inne kwity). Jeżeli dostarcza się dokumenty osobiście i celnicy nie mają dużo roboty, to po 1-2 h i wizycie w kasie (tylko gotówka oczywiście!) ma się zabawki w ręku. Można też przekazać papiery w okienku (5 minut) i w 48h paczkę dostarcza listonosz do twoich drzwi i u niego płaci się za wszystko.
UWAGA! Przed cłem i VAT nie chroni wybranie opcji prezent ("gift"). Wtedy do zakupów nie jest dołączana faktura, ale na paczce są wymienione pozycje wg. taryf celnych i ich wartość.


Z praktyki - paczki ze śmigłami wartości ok. 40$ z kosztami transportu w 90% przychodzą prosto do domu bez ceregieli. Ale zdarzyło się też, że koperta z pakietem z Japonii za 52$ dostała się na cło. Od maja wszystkie większe paczki (gabarytowo) i wartości powyżej 40$ trafiają na cło VAT.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 11, 2005 11:40 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 05, 2004 10:06 pm
Posty: 2469
Lokalizacja: Wa-Wa Auto: Xray m18 i TLT-1 Trial
HEJ,
a powiedział byś mi czy oclil by mi silnik green macine pro 3 ???

p.s. Niech któryś z adminów to podwiesi a odwiesi coś innego!!!

_________________
SPRZEDAM M18T/MT rtr. Na bezszczotce!
Info na Maila Kruszu@gmail.com <- rzadko bywam na forum, więc wolno odpisuję na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2005 11:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 27, 2003 12:53 pm
Posty: 4236
Lokalizacja: Kraków
Qba napisał(a):
. Nie można tam kupować nadajników i odbiorników, które TH sprzedaje dostosowane do częstotliwości stosowanych w USA (50 i 72MHz).


Fajnie ze sie tak rozpisales... ale czemu niemozna kupowac Tych nadajnikow???? co zabroni mi ktos.... sorki ale to ze u nas sa inne czestotliwoscie to nieznaczy ze niewolno kupowac ich w TH ...

_________________
Pozdrawiam
AE TEAM


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 11, 2005 2:02 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Fajna robote odwaliles. Temat podwiesze dla potomnych:P czyli nowiciuszy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2005 9:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 01, 2005 9:21 pm
Posty: 101
Lokalizacja: Rzeszów
Prawie wszystkie nadajniki pistoletowe w USA są na 27 i 75 MHz, na ten temat krótko tu http://www.rc-auto.ng.pl/forum/viewtopic.php?t=6134

Bugi pisze
Cytuj:
co zabroni mi ktos.... sorki ale to ze u nas sa inne czestotliwoscie to nieznaczy ze niewolno kupowac ich w TH ...

Może i nikt, Ci nic nie zrobi, ale nie wolno tak pisać i doradzać młodym modelarzom. Częstotliwości radiowe to nie tylko RC i radio, to także łączność np. służb ratunkowych, kolei , ale również sposób sterowania i kierowania wieloma urządzeniami (w tym medycznymi). Po to istnieje przydział pasm radiowych (czasami nieco różny, w innych krajach), aby zapewnić bezpieczeństwo i dobrą pracę różnych urządzeń radiowych, także twojego nadajnika. Z innym zakresem, nie tylko możesz komuś przeszkadzać, ale także ktoś Tobie i po zabawie.

Wojtek Mańkowski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 12, 2005 3:24 pm 
Offline

Dołączył(a): So lut 12, 2005 12:32 pm
Posty: 89
Lokalizacja: Mysłowice
cze panowie, zotornik dzieki za odp. dla bugiego


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 12, 2005 7:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 05, 2004 10:06 pm
Posty: 2469
Lokalizacja: Wa-Wa Auto: Xray m18 i TLT-1 Trial
a powie mi ktoś co z tym silnikiem :?: :?: :?:

_________________
SPRZEDAM M18T/MT rtr. Na bezszczotce!
Info na Maila Kruszu@gmail.com <- rzadko bywam na forum, więc wolno odpisuję na PW.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2005 5:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 25, 2004 11:46 pm
Posty: 283
Lokalizacja: Rc Team Katowice
Cześć, mógłby mi ktoś powiedzieć ile będzie kosztowało sprowadzenie tej aparatury http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... CHA8**&P=0. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Nie, to miala byc tylko taka "instrukcja" dla tych, ktorzy jeszcze nie zamawiali z TH, ale widze, ze przeradza sie w dyskusje wiec temat zamykam. m-peter


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 23, 2005 6:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 02, 2003 6:19 pm
Posty: 878
Lokalizacja: 100LICA,
pozwoliłem sobie odemknąć ten temat - a skłonił mnie do tego e-mail od niejakiego Krzyśka Choroszko, który twierdzi, żeartykuł ten jest jego autorstwa ( http://www.kojot.modelarstwo.org.pl/zakupy_th.htm ) i że stał się on przedmiotem plagiatu. Mam nadzieję, że "autor" artykułu na naszym forum - Qba - zechce wypowiedzieć się na ten temat...

_________________
"życia nie mierzy się liczbą wykonanych oddechów. miarą życia są chwile, kiedy oddech wstrzymujemy"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 30, 2005 2:19 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sie 25, 2005 12:52 pm
Posty: 39
Lokalizacja: "podwarszawka"
Jedna uwaga:

"wirtualną kartę Visa mBanku" nie można płacić, tylko kartą kredytową (wypukłą), właśnie to sprawdziłem...

_________________
X-RAY M18T PP SANWA MX-3 PRO-PEAK PRODIGY II
FAKT : ELEKTRYKI NIE BRUDZĄ SIĘ SPALINAMI...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr wrz 14, 2005 12:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 18, 2005 4:50 pm
Posty: 116
Rewelacja! Robilem zakupy na TH 04.09 a wczoraj to jest 12.09 dostalem pismo z poczty,ze paczka na mnie czeka na cle. Niestety bede musial zaplacic vat od faktury,mimo to oplaca sie niesamowicie. Myslalem,ze paczka bedzie szla okolo 2 tyg. a tu takie zaskoczenie. szkoda tylko,ze ten vat jest......


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 15, 2005 8:52 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 10:38 am
Posty: 17
www.rcmart.com jest tańszy od TH i można PayPal użyć więc dlaczego tam nie robicie zakupów?

Dla przykładu HPI MT2 18SS TH - $317 MART - $296

Pozdrawiam
Artek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 15, 2005 9:06 am 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 18, 2005 4:50 pm
Posty: 116
Dletego,ze nie ma wyboru....nie ma Savage,Revo i wielu,wielu innych ciekawych rzeczy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 15, 2005 10:34 am 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 12:22 pm
Posty: 2336
Lokalizacja: Poznań
rcmart jest w hong kongu, a th w USA :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 15, 2005 10:34 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 10:38 am
Posty: 17
No fakt. Ale za to fakturę dostaje sie na 50 HKD nie zaleznie co by się zamawiało :) . Moze niedługo rozszerzą ofertę.

Pozdrawiam
Artek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:31 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL