Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:47 pm

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:47 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor
PostNapisane: N mar 06, 2016 1:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Witajcie,
Jako ze nie znalazlem dzialu do przywitań to chcialem przy pierwszym poscie sie przedstawic. Jestem Krzysiek z Warszawy.

Modelarstwo zawsze mialem we krwi, ale jakos nie bylo czasu.

Prawie 4 tygodnie temu kupilem uzywana spaline Carson Specter w jednym w sklepie w Warszawie, troche przepłaciłem ale te 4 tygodnie duzo mnie nauczyly.

W chwili obecnej mam juz dwa takie auta w różnych konfiguracjach. Jeden z silnikiem Force teoretycznie wg sprzedawcy 3.5ccm3 ale mi sie wydaje ze jest to silnik 4.1, drugi to nowy na ktorym nauczylem sie regulacji i docierania (kupilem drugi nowy model z tym silnikiem).

Poniewaz przeczytalem wiele watkow to juz wiem co i jak. Mam juz niezbedny sprzet, termometr, starter box, narzedzia, oleje, filterki itp a od 2 tygodni każdą wolną chwile spędzam w garażu i dłubie.
Przejezdzilem juz z 5 litrów paliwa (jak tylko pogoda lepsza to jezdze), teraz doszedlem do etapu ze chcialbym zmienic silnik na taki ktory latwiej sie reguluje i jednoczesnie bedzie mocniejszy. Chcialem silnik LRP z28r ale po opiniach ktore tutaj przeczytalem wyszlo ze nie potrzebuje az takiej mocy, dodatkowo silnik sporo pali.

Zostały do wyboru:

- LRP Z.21R Spec 3 - cena ok 440.- z tego co czytalem nie bardzo szybki, ale tani i dobry no i bym mogl zostawic ten wydech co mam
- O.S.MAX 21XZ-B - cena ok 900-1000.- z wydechem
- Novarossi PLUS21 4 - cena ok 900-1000.- z wydechem

I teraz pytanie, ktory z tych silników i dlaczego ? Oczekuje łatwej regulacji, większej mocy, i niezawodnosci (żeby przejeździł te 20-30L paliwa). Na razie tylko do zabawy, może za jakis czas jakies zawody itp. ale to pewnie nie w tym sezonie, a na przyszly rok może wyjść że mi sie znudzi cała ta zabawa. LRP zachęca niską ceną, ale jest zdecydowanie słabszy i chyba mniej "markowy"

O dwóch pozostałych wszyscy piszą tylko w superlatywach. Warto zainwestować w droższy silnik, czy do zwykłego upalania w terenie i betonie szkoda kasy ?

Z góry dzięki
krzyss

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 09, 2016 9:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Żyje w ogóle tutaj ktoś ? :) wyglada jak by modeli spalinowych nikt juz nie uzywal...

Nie doczekalem sie odpowiedzi i zaryzykowalem. Kupilem Novarossi, mam nadzieje ze sie nie zawiode i bedzie smigał. Teraz tylko czekam na jeszcze większe ocieplenie, i docieranie.
Bardzo chcialem silnik O.S ale sprzedawca z allegro nie dosc ze nie chcial nic spuscic z ceny, to potem doczytalem ze to stary silnik a producent juz nie produkuje do niego czesci, np korbowód to tylko ze stanów i to zostały tylko jakies ostatnie sztuki.

Na dniach dojdzie do mnie sanwa Mt-4 więc przygotowania do sezonu bedzie mozna uznac za zakonczone. A jak sie tak dalej będe rozkręcał to może i jakies zawody na wiosne zalicze he he ;)

A do docierania to chyba moge założyć zwykły wydech ? bo dostalem do nova ładny dwu komorowy, to szkoda by go tak olejem zapaskudzic chyba odrazu...

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 23, 2016 10:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Wychodzi na to ze prowadze monolog :-)
Silnik dotarty, przeszlo przez niego prawie 1,5L paliwka i musze powiedziec ze jestem zadowolony.
Reguluje sie wysmienicie, na kazde przekrecenie reaguje po 5-10 sekundach. Temperaturke trzyma na poziomie 100-110 stopni

Dzis troche sie pobawilem i za pomoca GPS sprawdzilem. Model Carson Specter jezdzi z tym silnikiem 78km/h :)
Uwazam ze to znakomity wynik. Pewnie gdyby zmienic przekladnie na dwu biegowa bylo by wiecej ale tak na zebatce atakujacej 15 jest naprawde niezle.

Pytanko, moze komus sie bedzie chcialo odpisac, jesli zmienie zebatke atakujaca na 17 zebowa to bedzie wolniej sie zbieral ale szybciej jezdzil tak ?

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 23, 2016 10:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Tak, im większy atak tym model szybszy kosztem zrywności. Z odbierającą odwrotnie, im mniejsza tym model szybszy.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 24, 2016 11:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Dzieki ! Teraz juz mam pewnosc, musze skombinowac w takim razie jeszcze jakas 16-17 zebow i zobaczyc top-speed :-)

I tak sie nic nie dzieje to spytam o cos jeszcze, udalo mi sie tanio kupic na alle.. nowiutki silnik Force 28R Turbo, dzis go sprawdzilem i wszystko jest ok, zaczalem docierac. Jest tam swieca turbo, ale byla bez podkladki. Czy silniki ze swiecami turbo nie maja podkladek ? czy moze w komplecie zabraklo ? szukalem w googlach, ale w sumie nie znalazlem odpowiedzi. Czasem daja aluminiowe, ale zasadniczo w komplecie nie ma.

Poradze sie jeszcze w jednej sprawie, czy zwykly buggy wytrzyma 3,7KM czy cos sie ukreci ?

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 25, 2016 9:43 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Ja się nie znam na spalinach, ale wszystkie świece jakie widziałem miały podkładkę miedzianą.
Jaki ten buggy ? 3,7KM to sporo, ale do ogarnięcia :)

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 25, 2016 10:50 am 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Buggy Carson Specter, przekladnie metalowe wiec moze wytrzyma. Najwyzej dodam do glowej dodatkowe satelity.

Co do podkladek to do zwyklych swiec zawsze w komplecie sa miedziane, a do swiec turbo wlasnie w opisach albo nie ma wcale podkladek, albo sa aluminiowe, stad pytanie.

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 27, 2016 9:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Świece turbo nie posiadają podkładek gdyż posiadają gwint stożkowy, który uszczelnia się przy dokręceniu. Nie ryzykowałbym stosowania do nich podkładek, niemniej to Twój sprzęt i zrobisz jak uznasz za stosowne. Napisz coś więcej na temat silnika, który posiada rzekome 3,7KM. Byłbym ostrożny co do jego rzeczywistych parametrów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N mar 27, 2016 10:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Skoro nie ma podkladek to dobrze, nie bylem pewien czy ktos poprostu jej nie zgubil.
Silnik taki: http://archiwum.allegro.pl/oferta/silni ... 26224.html
Ale ja zaplacilem 250.-

Ile ma mocy to tylko ze strony producenta czytalem, moze troche podkolorowali. Ale porownam do tego novarossi ktory ma podobno 2,6KM to powinna byc zdecydowana roznica.

Po swietach go uzbroje i zdam relacje. Musze tylko jakis lepszy tlumik do niego wybrac.

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 26, 2016 2:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
No wiec silnik jezdzi naprawde dobrze. W porownaniu do novarossi jest szybszy ale wolniej wchodzi na obroty.
Niestety nie wszystko jest przygotowane do takiej mocy :)

Mialem takie szersze, miekkie kola jak by od tragusa i jak jezdzilem za szybko to gabki w srodku mi sie zwineły :D
Normalnie chyba od srodka je porozrywalo i skupily sie pod opona w jednym miejscu.

Czy jedynym znanym sposobem na rozklejenie kół jest ich gotowanie ? No i skad wziac albo z czego zrobic gabki to kół ?

Z góry dzieki.

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:47 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL