Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:02 pm

Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:02 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: Srodowisko...
PostNapisane: Pt cze 14, 2013 9:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Piotr Niedżwiecki kiedyś napisał: Zgodnie z przyjętym w Nowej Rudzie harmonogramem Komitet Założycielski przystępuje do procesu rejestracji PFSZS w KRS. Ponieważ nie mam w tej chwili dostępu do skanera przedstawiam listę obecnych reprezentantów i klubów:

1. Dominik Wąsikowski - LKMS - Lubawa
2. Maciej Wróblewski - RC Wróblik - Warszawa
3. Piotr Kujaszewski - KS RIKU Team - Warszawa
4. Łukasz Wasilewski - KAL-POL Warszawa
5. Lesław Zaremba - RC Wrocław - Wrocław
6. Łukasz Kaczmarczyk - GCKiS KObierzyce - Kobierzyce
7. Krzystzof Pick - KS OSM Poznań - Poznań
8. Robert Podkalicki - SMK - Szczecin
9. Piotr Niedźwiecki - OSM - Warszawa
10. Adam Różycki - SM SZB - Bolesławiec
11. Andrzej Trella - RC3Miasto - Gdynia
Napiszę jeszcze ostatniego posta ,który może przekona admina żeby mnie wywalić....
Polska to Kraj inny od innych... Gruba kreska pokazuje jakie układziki tworzą "karaluchy" zaprzeszłego systemu.
Jak można zbudować coś w tym kraju skoro wszędzie pełno konfidentów,dwulicowców i zauszników.
Lista osób ,które uczestniczyła w spotkaniu na którym podjęto decyzję o tworzeniu Federacji ,dzisiaj wymaga weryfikacji. Osoby z pozycji :1,2,4,8,11 okazały się kolaborantami LOK ,natomiast numer 9 zaginął w akcji.
Jak się okazało niektórzy wprowadzili w błąd zgłaszając się jako Kluby prawomocne.To kłamstwo stało się powodem trudności rejestracji Federacji.
Nadzieją są ludzie Tacy jak Krzysztof Pik z Poznania. Dopiął swego i dzisiaj nie jest OSM tylko RC Club Poznań .Mało tego pokazali,że nie boją się podjąć wyzwania niezależnych zawodów.
Spotkanie w Poznaniu podczas ETS okazało się modelarską Magdalenką. Z 5 kolumną w szeregach nie zbuduje się niczego.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2013 1:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
hm...

Buhahaha ;) normalnie hm ...je......em ;) dobry post ;-)

Tak pytam ;) z czystej ciekawości :D


m.

ps: A nie mówiłem (chyba się powtarzam), że z tej federacji G będzie? ;) jak i z wcześniejszych prób konsolidacji ;)

Post edytowany przez Administratora.

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2013 3:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 12:10 pm
Posty: 490
Michał Abramowicz napisał(a):
hm...

Buhahaha ;) normalnie hm ...je......em ;) dobry post ;-)

Tak pytam ;) z czystej ciekawości :D


m.

ps: A nie mówiłem (chyba się powtarzam), że z tej federacji G będzie? ;) jak i z wcześniejszych prób konsolidacji ;)

Post edytowany przez Administratora.


Wiesz Abram, może to i śmieszne. Mnie jakoś to nie rozśmieszyło. Co zrobić niech się przytulają do działaczy LOK, powodzenia. Znajdą się ludzie z którymi bedzie można zrobić coś co bedzie miało świeżość, nowość. LOK, ale tu ja raczej widzę sposób potrzegania i patrzenia na wyścigi RC to już historia. Ci ludzie są już daleko w tyle, nie rozumieją tego jak dziś wygląda modelarastwo (bo niby skąd?), o co w tym chodzi i jak do tego podejść. Młodzi, którzy się wokół LOK kręcą jakoś świeżości w myśleniu i postrzeganiu nie wykazują. No bo po co zmieniać lub robić coś ciekawego jak wszystko jest dobrze ;-). I z tym hasłem idą dalej. No to cóż powodzenia.

Dobrze, że ujawinili się Ci którzy nie chcieli iść w tym kierunku. Co byłoby jakby już wewnątrz zaczęli działać w nieznanym/niewiadomym kierunku.

_________________
Grzegorz Ogonowski
Team Yokomo Polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2013 4:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
Tak.

Śmieszne. Bardzo.

Rzucanie 'pomówieniami' czy jak to ładnie nazwać po prawniczemu też nie takie sobie, sprytne ;)


Ja mam jeszcze pytanie, w kwestii:
Jak się okazało niektórzy wprowadzili w błąd zgłaszając się jako Kluby prawomocne.To kłamstwo stało się powodem trudności rejestracji Federacji.

To jak to wyszło w trakcie, to nikomu z tworzących się nie chciało 4 liter ruszyć i wyprostować?

A może to tak specjalnie, na zasadzie, MY chcemy dobrze, ale jak zawsze ONI rzucają kłody pod nogi?

;)

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2013 6:33 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Popieram Grzegorza. LOK został w bardzo dalekim tyle. Niestety, mentalność wielu też pozostawia wiele do życzenia.

Mam nadzieję, że czas pokaże kto jest dobry, a kto zły. Tylko czy wtedy nie będzie za późno na szybkie działanie?

Wrócę do "nieszczęsnej" dla niektórych Ścinawki i grupy zrzeszonych wokół PMMS. My idziemy dalej do przodu. Nie zamierzamy się oglądać tylko patrzymy daleko za horyzont i bierzemy przykład od tych, którzy mają od nas większe doświadczenie (patrz ETS).

Wyszło trochę jak na wiecu :)

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 17, 2013 11:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
Czyli jak w polityce Kolego Marku, są zdolności do zrobienia koalicji albo nie ma.

Pomyślcie nad tym.
m.

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 6:20 am 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 12:10 pm
Posty: 490
Michał Abramowicz napisał(a):
Czyli jak w polityce Kolego Marku, są zdolności do zrobienia koalicji albo nie ma.

Pomyślcie nad tym.
m.


Michał, zdolności do tworzenia porozumień/kolalicji to wartość sama w sobie. Nie podlega to dyskusji. Jeśli do jakiegoś porozumienia zgłaszają się podmioty/osoby, które pozurują działania koalicyjne to co możesz zrobić? Na przykładzie porozumienia budowy federacji go nie możesz stwierdzić.

_________________
Grzegorz Ogonowski
Team Yokomo Polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 6:40 am 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Michał Abramowicz napisał(a):
Czyli jak w polityce Kolego Marku, są zdolności do zrobienia koalicji albo nie ma.

Pomyślcie nad tym.
m.


Abram, ja ciągle wierzę, że uda się stworzyć Federację przynajmniej dla środowiska on-road. Off-Road powoli też widzi co się dzieje. Za rok LOK nie dostanie kasy na nic - ciekawe ilu wtedy będzie chętnych na sponsorowanie przyjazdu jedynego sędziego z urządzeniem.

Tylko czy za rok nie będzie za późno na działanie? Nie lepiej teraz pomyśleć i podciąć skrzydła raz a konkretnie?

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 7:48 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 12:09 pm
Posty: 109
Pozwolę sobie i ja wtrącić swoje trzy grosze do tematu.

Federacja jak najbardziej i do tego nie ma zastrzeżeń ale inni również. Pamiętam czasy jak zaczynaliśmy kiedy na zawodach EMP było po kilkudziesięciu zawodników i to nawet u Ciebie Marku w Kłodzku. Startowaliśmy wtedy w 540 i zdobywaliśmy pierwsze szlify. To co stało się potem jest dla mnie już niezrozumiałe. Rozumiem LOK i rozliczenia, jedyni słuszni sędziowie ok może to się nie podobać i ktoś może mieć na to inne spojrzenie. Ale spróbujcie popatrzeć się na to od strony rodzica takiego jak ja który korzysta z okazji aby spędzić z dziećmi trochę czasu i zapewnić im dobrą zabawę z aspektem rywalizacji. Wielu z nas nie interesuje machanie szabelką ale informator kto i gdzie organizuje zawody i wybieramy się tam gdzie na daną chwilę nam odpowiada.

Ścinawka zapoczątkowała coś nowego, świeżego i chwała jej za to. Właśnie dlatego ma grono wiernych uczestników ale są również inni którzy chcą coś organizować bez uwag i ceregieli. Weźmy na ten przykład Rudę Śląską (to akurat z mojego podwórka) jest grupa zapaleńców którzy spotykają się na torze co tydzień ścigając się i ogarniają tor za własne pieniądze. To że dwa razy do roku organizują zawody pod patronatem …. widać inaczej się nie da. Sam próbowałem wielokrotnie rozmawiać w urzędzie miasta Zabrze o możliwościach rozwinięcia tej dyscypliny sportu, nawet artykuł był o Przemku w lokalnej gazecie. Oprócz obietnic nie było niczego więcej. Więc korzystamy nadal z każdej okazji aby gdzieś pojeździć, nie ważne czy są one pod patronatem LOK, PMMS, czy też innych.

Zakończę może w taki sposób kłótnie i wytykanie innym nigdy jeszcze nie przyniosły nikomu pożądanych korzyści. Jeżeli nie będzie NAS czyli tych którzy chcą uczestniczyć to i WAS jako organizatorów też nie będzie. Spójrzcie więc proszę na wszystko przez pryzmat zawodnika i próbujcie się dogadać. Wydaje mi się że pokojowe współistnienie jest korzystniejsze dla modelarstwa niż ta ciągła nagonka.

_________________
Wicher Krzysztof
Proxima Race Team
ARC-R10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 9:12 am 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 12:10 pm
Posty: 490
Krzysztof, zabieram głos na forum myśląc tylko i wyłącznie o "NAS", bez zawodników i dbania o nich nic nie powstanie bo nie bedzie dla kogo. Obserwuje od ... chyba już 4 lat jakie tańce odprawia się na "NAS". Pytam co dobrego dla "NAS" zrobił LOK i jego działacze? Zanim odpowiesz a może i nie. Pomyśl jakie warunki dla rozwoju Przemka stworzył LOK. Albo inaczej, kto swtworzył dla Przemka najwięcej okazji do rozwoju?

Ja w przypadku Mateusza mam jasno sprecyzowaną sprawę. Gdybyśmy nie trafili, zupełnie przez przypadek, dlatego że lokalnie nie znaleźliśmy wsparcia (mieszkając obok Tarnowa), do środowiska Dolnośląskiego, nigdy nie bylibyśmy tam gdzie jesteśmy.

Pytam raz jeszcze jakie możliwości rozwoju dla zawodników daje LOK?

_________________
Grzegorz Ogonowski
Team Yokomo Polska


Ostatnio edytowano Wt cze 18, 2013 9:45 am przez Grzegorz Ogonowski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 9:18 am 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2007 7:26 am
Posty: 428
Lokalizacja: szczecin
Grzegorz już ci odpowiadam: SPORE do wyciągania kasy
gdybyśmy nie natrafili na kolegów z pobliskiego klubu MC Schwedt do dzisiaj nie wiedział bym jak wyregulować model a o technice jazdy byśmy mieli nikłe pojęcie a o całej reszcie już nie wspomnę

_________________
RC Team Szczecin; MC Schwedt e.V


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 9:29 am 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 12:10 pm
Posty: 490
Krzysztof Skrzypiec napisał(a):
Grzegorz już ci odpowiadam: SPORE do wyciągania kasy
gdybyśmy nie natrafili na kolegów z pobliskiego klubu MC Schwedt do dzisiaj nie wiedział bym jak wyregulować model a o technice jazdy byśmy mieli nikłe pojęcie a o całej reszcie już nie wspomnę


Otóż to, poszukujemy rozwiązania dla rozwoju naszych chłopców! Nic innego. A to że działacze LOK i odoby ich wspierające tego nie rozumieją i traktują próby budowy czegoś co pociągnie wyścigi RC do przodu jako atak na nich, to nic nie poradzimy. Niestety LOK nie stwarza jakichkolwiek warunków do rozwoju stąd szukamy i znajdujemy miejsce do pomocy i rozwoju np. w Czechach.

Dlaczego nie możemy w Polsce ścigac się na takim poziomie jak np. Czesi czy Słowacy? Co jest barierą rozwoju? Przecież te kraje nie mają ani więcej mieszkańców ani i potencjału gospodarczego większego niż Polska?

Zastanówmy się co jest barierą rozwoju?

_________________
Grzegorz Ogonowski
Team Yokomo Polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 9:49 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 11, 2013 12:09 pm
Posty: 109
Grzegorz Ogonowski napisał(a):
Krzysztof, zabieram głos na forum myśląc tylko i wyłącznie o "NAS", bez zawodników i dbania o nich nie nie powstanie bo nie bedzie dla kogo. Obserwuje od ... chyba już 4 lat jakie tańce odprawia się na "NAS". Pytam co dobrego dla "NAS" zrobił LOK i jego działacze? Zanim odpowiesz a może i nie. Pomyśl jakie warunki dla rozwoju Przemka stworzył LOK. Albo inaczej, kto swtworzył dla Przemka najwięcej okazji do rozwoju?

Ja w przypadku Mateusza mam jasno sprecyzowaną sprawę. Gdybyśmy nie trafili, zupełnie przez przypadek, dlatego że lokalnie nie znaleźliśmy wsparcia (mieszkając obok Tarnowa), do środowiska Dolnośląskiego, nigdy nie bylibyśmy tam gdzie jesteśmy.

Pytam raz jeszcze jakie możliwości rozwoju dla zawodników daje LOK?


Grzegorz odpowiem krótko, największy wkład w to gdzie jestem wniósł Krzysztof Hulin i Mikołaj Barakoński oraz modelarnia w Rudzie Śląskiej która już nie istnieje. To oni zarazili nas tym sportem i do dziś jestem im za to wdzięczny. Co do tego co mi dał LOK i PMMS:
- Możliwość bycia z synem prze 5 lat na wszystkich zawodach, co skutkuje wspaniałym kontaktem jaki mamy (który 17 latek chce spędzać czas z ojcem w
weekendy ??)
- Zainteresowania które pozwoliły przejść Przemkowi przez okres buntu suchą nogą

I gdyby to miałoby być tylko to, to i tak chwała wam wszystkim za to.

Grzegorz Ty z Mateuszem faktycznie trafiliście na odpowiednie środowisko które pozwoliło wam iść dalej i trzymaj się tego. Powiedz tylko ale tak z ręką na sercu ile Ciebie to kosztowało a ile jest w tym wszystkim zasługa klubu ??. Myślę że podobnie jak ja inwestujesz w to nie małe pieniądze własne.

Ja nie mam nic przeciwko Federacji wręcz przeciwnie dla zawodników będzie lepiej kiedy będziemy mieli możliwość wybierania gdzie chcemy jechać, z kim się ścigać i na jakich warunkach. Ale nie mam też nic do ludzi którzy myślą inaczej, każdy ma swój sposób na życie jeden jest lepszy drugi gorszy.
Wielu ludzi zraziła do tego sportu właśnie taka nagonka, nastawienie i niepewność jutra. Jak sam wiesz jest to w Polsce sport niszowy ale bardzo kosztowny szczególnie dla kogoś kto chce zacząć.

_________________
Wicher Krzysztof
Proxima Race Team
ARC-R10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 10:05 am 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 12:10 pm
Posty: 490
Krzysztof,

Wyścigi RC to takie zającie, że bez wydatków i nakładów nie da się ścigać. Żadna organizacja nam tego nie zapewni i nie da. Pierwszym warunkiem koniecznym ale niewystarczającym są własne środki, które możemy na to preznaczyć. Drugi warunek to bez którego pierwszy nic nie znaczy to możliwości. Mi klub RC Wrocław dał możliwości ale niczego innego nie oczekiwałem bo nie lubię oszukiwać samego siebie ;-). Możlwiość regularnych startów. Cykl zawodów gdzie można było przez kilka lat rozwijać umiejętności. Daleko od domu, oczywiście no ale co zrobić. Nic bliżej nie było.

Tylko stwarzanie i organizacja lokalnych zawodów daje możliwość rozwoju dla zawodników. Tak aby nie gonić setki kilometrów żeby się pościgać.

Krzysztof, nie mam nic przeciwko tym co myślą inaczej czy nie podzielają mojego punktu widzenia. No ale też niech nie mówią mi co dla mnie jest lepsze ;-) skoro sami nic wielkiego nie osiągnęli ale mają monopol i wiedzę na to czy coś jest bezsensem czy nie. Na sam końcu to zawodnicy swoim uczestnictwem lub nie zadecydują o tym czy dane propozycje i rozwiązania mają sens czy są tego pozbawione.

_________________
Grzegorz Ogonowski
Team Yokomo Polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt cze 18, 2013 10:17 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
[quote="Grzegorz Ogonowsk"i]
Zastanówmy się co jest barierą rozwoju?[/quote]

1. KASA
2. K A S A
3. JESZCZE RAZ KASA!

Niezależnie od tego czy jest FED czy LOK czy UFO, bez kasy wkładanej przez zawodników(sponsor, ojciec, samodzielnie) nie będzie tego sportu.

A zresztą. Są lepsze rozrywki.

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:02 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL