Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:06 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:06 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor
 Tytuł: PMMS RC
PostNapisane: N lut 03, 2013 2:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Bezlitośnie biegnący czas zbliża Nas do zakończenia trzeciego już sezonu ścinawkowego cyklu. Pozostały już tylko trzy imprezy.Najblizsza ,22-23 marca Otwarte Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Polski w Nowej Rudzie.W ramach tych zawodów odbędzie się VIII Eliminacja PMMS RC.
Ostatnie zawody to rozegrana 27.04. XI eliminacja oraz 28.04 Finał PMMS RC.
Sympatyków Naszego cyklu chciałem jednak poinformować,że nie "zasypiamy gruszek w popiele". Jak zauważyliście staramy się ciągle rozwijać wprowadzając zmiany czy udogodnienia skierowane do uczestników. Pojawiły się informacje na żywo z zawodów zawierające wyniki,zdjęcia jak i komentarze. Ranking uzupełniany jest natychmiast.
Kolejnym krokiem będą wprowadzone zmiany w przepisach. Klasa Hobby na pewno "dostanie" nowe zasilanie. Akumulatory Li-Fe wprowadzane pod wpływem Lobbingu zainteresowanego sprzedażą ,Przemka Morawskiego oraz zapewne uległej mu grupie z Bydgoszczy ,okazały się nie wypałem. Drogie,a dzisiaj trudno dostępne stanowią uciążliwość. Dzisiaj o ówczesnych "krzykaczach słuch zaginął,tylko problem został.
Szczegóły i propozycje zmian już wkrótce.Oczekujemy też sugestii od zawodników.
Będziemy starali się wyjść z naszym cyklem do innych miejscowości. W nowym sezonie odwiedzimy pewnie znowu w gościnny Walim,ale i też w przyjazne Kobierzyce. Cały czas szukamy nowych lokalizacji.
Istotną nowością Naszego cyklu na przyszły sezon jest dokonany zakup nowego oprogramowania do obsługi zawodów. A mianowicie chodzi o program RCM Ultimate Firmy RC-Timing. Osoby bardziej poinformowane zapewne wiedzą ,że jest to pewien standard światowy, a platforma : http://www.myrcm.ch jest swoistym oknem na Świat.
Informacje ,rejestracja jak i relacje na "żywo" z naszych zawodów znajdą się w gronie najznakomitszych imprez Europy.
Będzie też możliwość obserwacji wyścigu na komputerach zawodników w boksach serwisowych,przydatne zwłaszcza tam gdzie serwis ulokowany będzie poza halą w korytarzach.
Nowe oprogramowanie wymaga jednak zaznajomienia się i przygotowania do sprawnej pracy "na nim". Dlatego planujemy wprowadzenie dopiero na IV ścinawkowy sezon.
Jesteśmy otwarci i oczekujemy uwag od wszystkich ,jakich zmian mogli byśmy jeszcze dokonać tak aby nasze zawody przyniosły Wam jeszcze więcej radości. Wszystkie propozycje ,uwagi i wnioski zostaną przez Nas przeanalizowane.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 4:40 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 18, 2012 10:00 pm
Posty: 207
Zaremba Lesław napisał(a):
Kolejnym krokiem będą wprowadzone zmiany w przepisach. Klasa Hobby na pewno "dostanie" nowe zasilanie. Akumulatory Li-Fe wprowadzane pod wpływem Lobbingu zainteresowanego sprzedażą ,Przemka Morawskiego oraz zapewne uległej mu grupie z Bydgoszczy ,okazały się nie wypałem. Drogie,a dzisiaj trudno dostępne stanowią uciążliwość. Dzisiaj o ówczesnych "krzykaczach słuch zaginął,tylko problem został.


Faktycznie pakiety do tej klasy są ciężko dostępne i na dodatek drogie.
Uważam, że powrót do NiMh lub NiCd byłby krok wstecz, technika, a razem z nią modelarstwo idzie do przodu dla tego moja propozycja dla klasy Hobby to:

zasilanie: 7.4V LiPo HardCase
silnik: bezszczotkowy 21.5T
regulator: zakaz używania Timing-u oraz Boost-a


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 4:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Zmiany w klasie Hobby są nieodwracalne i o tym rozmawiamy.W zasadzie nie zdradzę tajemnicy jeśli powiem ,że prawie na 100 % zostanie wprowadzone napięcie 7,4V. A więc Li-po,ale i też Ni-mh dla mniej zamożnych. Co do silników to rozmawialiśmy z Tomkiem Rajdusem.
Z silnikami jest sprawa bardziej skomplikowana.Trzeba by pozostawić chyba leciwego Saturna,przy wprowadzeniu alternatywy bezszczotkowej.
Na pewno 0 Boost. Alternatywne były by 23T lub 21,5T.Jednak jak mówił Tomek ,producenci trochę uciekają od tych silników. Nie chcielibyśmy wprowadzić "świętego Grala" nie osiągalnego dla każdego. Penetracja rynku musi być też dokonana. :D :D

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 4:57 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 16, 2005 1:38 pm
Posty: 487
Lokalizacja: Warszawa
Dorzucę coś ze swojego doświadczenia. Jeszcze nie tak dawno kiedy współtworzyłem cykl Mini Zawodów dla najmłodszych adeptów mieliśmy podobną rozterkę. Wiele osób podchodziło sceptycznie do LiPo ze względu na ich niebezpieczną naturę. Odwróciliśmy więc sytuację i dzięki rozmowom z rodzicami i dziećmi uświadomiliśmy wszystkich o zagrożeniach i podstawowych zasadach bezpiecznego używania tych akumulatorów.
Znaczna większość była zadowolona ze zmiany, odeszło sporo problemów..więc nie ma co się martwić :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 5:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Patryk w "modelarskim życiu" widziałem więcej wybuchowych Ni-Mh niż Li-Po , bo Li-po palącego wcale nie widziałem. :D :D

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Pn mar 25, 2013 6:02 pm 
Offline

Dołączył(a): N sty 16, 2005 1:38 pm
Posty: 487
Lokalizacja: Warszawa
I obyś nie zobaczył ;)
Sam słyszałem o przypadku kiedy doświadczony modelarz używał do ładowania LiPo programu do NiMh. Gorrrąco się zrobiło ekipie sprawdzającej napięcie przed biegiem :o

Pozdrawiam,
Pstryku


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:08 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 18, 2012 10:00 pm
Posty: 207
Panie Leszku bezszczota 23T by strasznie spowolniła klasę Hobby,
ostatnio sprawdzaliśmy u nas na treningu i bezszczota 17.5T zasilana LiPo
bez timingu i boosta na prostej ma tą samą prędkość co saturn20T zasilany LiFe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:13 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
W Czechach właśnie funkcjonuje taka klasa :17,5 T ) boost i dodatkowo wszyscy jednakowe przełożenie chyba 7

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr wrz 07, 2005 11:42 am
Posty: 171
przełożenie 7.0 obowiązuje dla hobby

17,5T zero boost w klasie stock. Od nas chłopaki tracą 1s na okrążeniu do czołówki...

_________________
KO Propo Eurus | Associated 12R5.2 | Kyosho V-ONE RRR |


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:45 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 18, 2012 10:00 pm
Posty: 207
Ograniczenie przełożenie też jest dobrym pomysłem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 12:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Łukasz tu jest mowa o Hobby i o ew.zmianach na przyszły sezon.Inne klasy raczej bez zmian.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 3:01 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Dejan,

17,5T zero boost z silnikiem Trinity D3.5 ma kopa takiego jak nasz Stock z boostem, a silnik kosztuje tylko 100$ i jestem przekonany że szybko znajdzie wielbicieli :)

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 4:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N lis 18, 2012 10:00 pm
Posty: 207
Już go lubię :-)

Ogólnie chodzi mi o to aby uciec od nieszczęsnych ogniw LiFe, i aby nie było skoku wstecz na NiMh


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 5:16 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Dejan Bosnjakovic napisał(a):
Już go lubię :-)

Ogólnie chodzi mi o to aby uciec od nieszczęsnych ogniw LiFe, i aby nie było skoku wstecz na NiMh

Takiego Déjà vu na pewno nie będzie.Tak jak pisałem Ni-Mh tylko dające 7,4 V jako alternatywa dla mniej wymagających,czyli tz.Slide Pack.
17,5T 0 Boost ,Li-Po stałe przełożenie to fajny zestawd rozwojowy do Stocka.

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł: Re: PMMS RC
PostNapisane: Wt mar 26, 2013 5:49 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Pozabijają się. Młodzi nie zapanują nad tymi zestawami.

Saturn 20T, LI-PO, przełożenie 7.0 - to jest chyba słuszny kierunek

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:06 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL