Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:49 pm

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:49 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pn lut 27, 2012 1:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 22, 2007 6:34 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Katowice
Cześć.
Pora trochę odświeżyć elektronikę w modelu.
Śmigam w klasie SPEC, na lato może przeskoczę do Modi.
W związku z tym potrzebuje regla na tyle uniwersalnego, żeby ogarnął mocniejsze silniki z Modi i był dobry do SPECa.
Na pewno musi być programowalny, ze zmiennymi timingami itp.
Aktualnie śmigam na Nosram Matrix Evolution ISTC.

Zastanawiam się nad CS-Rocket Modified Competition CX
http://www.cs-shop.de/CS-Rocket+Competi ... -120A-.htm

albo trochę tańszym Hobbywingiem XERUN v2.1 120A
http://www.rcmart.com/rc-brushless-hobb ... 28598.html

Co jeszcze można wziąć pod uwagę?

_________________
GG#10007
HB Cyc TC & Schumacher Mi3 happy user :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lut 29, 2012 1:25 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 01, 2009 12:10 pm
Posty: 490
Łukasz Pronobis napisał(a):
Cześć.
Pora trochę odświeżyć elektronikę w modelu.
Śmigam w klasie SPEC, na lato może przeskoczę do Modi.
W związku z tym potrzebuje regla na tyle uniwersalnego, żeby ogarnął mocniejsze silniki z Modi i był dobry do SPECa.
Na pewno musi być programowalny, ze zmiennymi timingami itp.
Aktualnie śmigam na Nosram Matrix Evolution ISTC.

Zastanawiam się nad CS-Rocket Modified Competition CX
http://www.cs-shop.de/CS-Rocket+Competi ... -120A-.htm

albo trochę tańszym Hobbywingiem XERUN v2.1 120A
http://www.rcmart.com/rc-brushless-hobb ... 28598.html

Co jeszcze można wziąć pod uwagę?


Łukasz, kupując Xerun'a 120A błędu nie zrobisz, Błażej, Mateusz, Janek Jeżak i wielu na tym jeździ. Bardzo dobry regulator. Masz możliwość wgrania softu do Speca i Modi. Wszystko czego potrzebujesz.

Pozdrawiam,

_________________
Grzegorz Ogonowski
Team Yokomo Polska


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 06, 2012 6:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 06, 2009 2:59 pm
Posty: 162
Lokalizacja: Niema cwaniaka na Warszawiaka
GM 120 V2 używałem , nie grzeje się nawet 4.5t bez wiatraka duży ale nie trzeba pc ani karty masz 5 programów do modi i 4 do spec z kopem ! :mrgreen: szkoda że cena duża

http://www.hobbydirekt.de/Graupner/RC-Bereich/Fahrtregler/Brushlessregler/GM-GENIUS-120-BRUSHLESS-Graupner-97168::159985.html

90 też pasi tyle że 5.5 i 4.5 już z wiatrakiem :D ciut tańszy

http://www.hobbydirekt.de/Graupner/RC-Bereich/Fahrtregler/Brushlessregler/GM-GENIUS-90-BRUSHLESS-Graupner-97164::159984.html

w linkach masz najlepsze ceny z okolicy bo w pl to trochę za dużo kosztują / ich nie ma

Pozdro

_________________
Automobilklub Polski
tel : 534392689 Warszawa
email : marcgadomski@gmail.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 10:58 am 
Offline

Dołączył(a): Pn lis 29, 2010 5:19 pm
Posty: 367
Bierz Xeruna!

Cena jest bardzo ok i z tego co wiem są równie konkurencyjne.

_________________
Maciej Marcinek

Dumny, były i przyszły modelarz RCCLUBPOZNAN


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 11:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 22, 2007 6:34 pm
Posty: 220
Lokalizacja: Katowice
Jeszcze nic nie kupiłem ale właśnie nastawiam się na xeruna.
Raczej wybiorę model 120A, bardziej uniwersalny, do ew. modi na lato bardziej się przyda.

_________________
GG#10007
HB Cyc TC & Schumacher Mi3 happy user :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 8:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 09, 2005 10:06 am
Posty: 897
Lokalizacja: Opole
Regulatory CSR i Xerun 120A-1S ogarniają praktycznie wszystkie silniki sensorowe i bezsensorowe w modelach 1:10.
Oryginalny Xerun 120A-1S ma wyprowadzenia faz przedzielone wyprowadzeniami zasilania i kondensatory "low ESR" (srebrzysty kolor).
Jeśli wierzyć obrazkom w linku do RCMART, to regulatory wyglądają na podróby. Poza tym informacja o timingu jest nieaktualna - Boost Timing 0*-64* z krokiem co 1* i Turbo Timing 0*-40* z krokiem co 1* w stockowym sofcie 211 i nowszym.
Xerun 120A-1S sprawdza się też w E-12 (konwerter DC/DC), 540 i Formułce.
Bardzo dobry support na stronie pruducenta wraz z instrukcjami, a także na forum RCTECH - ustawienia i różności.
Wiele ustawienień podanych jest m. in. w postaci edytowalnych pdf-ów.
Pierwsza rzecz po zakupie to przylutowanie dołączonych w zestawie 2-ch kondensatorów ESR lub dokupienie "upgrade'u" z 4-rema kondensatorami i sprawdzenie wersji oprogramowania na LCD Boxie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 14, 2012 9:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 2:09 pm
Posty: 457
Witam,

Najśmieszniejsze jest to, że w tym temacie podawane są rózne strony z regulatorami Xerun, a ich cena, biorąc pod uwagę fakt, że są to modele z zeszłego roku jest niebagatelna. Faktycznie trudno jest rozwijać temat wyścigów modelami, jak sam regulator ma kosztować 550,00 zł, a sprawy gwarancji, serwisu i.t.d. pozostają otwarte.. Poniżej podaję link do regulatora xerun i jego cenę u dystrybutora na Europę. Są też polskie sklepy, które ten regulator, a nawet combo regulatora z silnikiem mogą sprzedawać za bardzo rozsądną cenę, a co równie ważne honorując wszelkie sprawy związane z gwarancją.

XERUN 120A

ps. od kwietnia opisy artykułów będą po polsku:)

ps2. nie dajcie się wkręcić pseudotechnicznym wywodom Pana J., to dobre początkujących albo fanów technicznej "staromowy" :)

ps3. UWAGA - tekst sponsorowany :) :) :)

_________________
Pozdrawiam
Adam Różycki

KYOSHOblog


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 15, 2012 1:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
Ja kupiłem tu:

http://www.team-ncrc.com/XERUN-120A-SD- ... n_3831.htm

gwarnacji daje producent 120 dni albo 3 miesiące (90 dni) już nie pamiętam rozmowy z Umutem.

nie mam bladego pojęcia jak jest z gwarancją w PL (tzn ile ustawowo się należy???? kto oświeci?)

;)

zdjęcie jest jakie jest, moim zdaniem źle kabel wlutowany (kolory), gdyż w moim jest tak jak ma być ;)
A+B-C

;)
m.

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 15, 2012 9:09 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 2:09 pm
Posty: 457
Michał Abramowicz napisał(a):


No to wypada Ci Michał pogratulować, zakup chińskiego regulatora w tureckim sklepie :)

Michał Abramowicz napisał(a):
gwarnacji daje producent 120 dni albo 3 miesiące (90 dni) już nie pamiętam rozmowy z Umutem.

nie mam bladego pojęcia jak jest z gwarancją w PL (tzn ile ustawowo się należy???? kto oświeci?)


Poczytaj sobie po prostu regulaminy polskich sklepów, może to być "oświecające" :).

Mnie zaciekawiło jedno, czy jak kupujesz w tureckim sklepie to odsyłasz towar do tureckiego sklepu, czy do chińskiego producenta i masz nadzieję, że ktokolwiek uzna Twoją reklamację...no i oczywiście czy rozmawiasz po chińsku czy też po arabsku :) :) :)

_________________
Pozdrawiam
Adam Różycki

KYOSHOblog


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 16, 2012 12:52 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
Adam Różycki napisał(a):
Michał Abramowicz napisał(a):


No to wypada Ci Michał pogratulować, zakup chińskiego regulatora w tureckim sklepie :)

A dziękuję dziękuję, Taki sam chińczyk jak ten ze sklepu z Niemiec.

HW daje gwarancji 240 dni, jest opisana w książeczce która była w pudełku.

Zakup miałem w tak dobrej cenie, że żaden inny ;) europejski sklep by tego mi nie dał.
Tak, turecki sklep w europejskiej części wyspy ;)


Michał Abramowicz napisał(a):
gwarnacji daje producent 120 dni albo 3 miesiące (90 dni) już nie pamiętam rozmowy z Umutem.

nie mam bladego pojęcia jak jest z gwarancją w PL (tzn ile ustawowo się należy???? kto oświeci?)


Poczytaj sobie po prostu regulaminy polskich sklepów, może to być "oświecające" :).
[/quote]

rcracing,pl -> 10. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są gwarancją producenta.
modele.sklep.pl -> 19. W przypadku ewentualnych reklamacji należy w możliwie najkrótszym czasie skontaktować się ze sklepem M.... ble ble ble

Inne sklepy, nie chce mi się już szukać, gwarnacje są "ciężką" sprawą w PL ;)

Uuuuu TEN hype daje 2 lata :) to już jest to zachęcające ;) (z pdfa) ciekawe jak w praktyce wyglądałaby realizacja naprawy/wymiany regla w tym okresie,
jak HW daje 240 dni ;) cóż, dobry sklep bierze ryzyko, ujmuje to w cenie produktu.

(konkukrencja ma tę praktycznie tę samą cenę: http://www.modellbau-berlinski.de/Shop/ ... 20170.aspx)

Co ciekawe, ten Hype pokazuje w pdf w części niemieckiej jak podłączyć regiel i tam jest to:
-/+/a/b/c czyli zasilanie jest w innym miejscu, a następnie w części angielskiej pdf'a już jest (chyba ok) kablologia jak w pdf od HobbyWinga ;)

Chińszczyzna ;)
Cytuj:

Mnie zaciekawiło jedno, czy jak kupujesz w tureckim sklepie to odsyłasz towar do tureckiego sklepu, czy do chińskiego producenta i masz nadzieję, że ktokolwiek uzna Twoją reklamację...no i oczywiście czy rozmawiasz po chińsku czy też po arabsku :) :) :)


Mogę odesłać do sklepu, mogę odesłać do serwisu (poproszę gościa o kwit i już). Procedura jest opisana w instrukcji produktu.

W większości wypadków da się dogadać w języku angielskim, nie trzeba znać chińskiego czy innego języka (btw, arabski a turecki to dwie różne sprawy).

Odchodząc od tego co gdzie i za ile, HW jest dobrym reglem, tak samo dobrym jak GM, LRP/Nosram czy Team Orion.

m.

edit; ja wyszedłem z GM ponieważ jest CIĘŻKI jak diabli ... mam 1 na tzw zapas, HW jak narazie na treningach spełnia zadanie dużo lepiej od GM.

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 16, 2012 8:48 am 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 2:09 pm
Posty: 457
Michał Abramowicz napisał(a):
Uuuuu TEN hype daje 2 lata :) to już jest to zachęcające ;) (z pdfa) ciekawe jak w praktyce wyglądałaby realizacja naprawy/wymiany regla w tym okresie,
jak HW daje 240 dni ;) cóż, dobry sklep bierze ryzyko, ujmuje to w cenie produktu.

(konkukrencja ma tę praktycznie tę samą cenę: http://www.modellbau-berlinski.de/Shop/ ... 20170.aspx)


Michał, tak dla Twojej i nie tylko Twojej informacji. HYPE to tylko nazwa handlowa, którą posługuje się firma KYOSHO w Niemczech. Jest to dystrybutor, a nie sklep. U tego dystrybutora mogą zaopatrywać się sklepy, równiez polskie (takie zresztą są). Tym samym Ty i inni zainteresowani mogą ten towar kupić "za rogiem", czyli w najbliższym sklepie modelarskim, a w przypadku awarii oddać sprzęt do tego sklepu i korzystać z warunków gwarancyjnych opisanych na stronie hype-rc.de.

...a w obliczu tego co napisałem, sklep "berliński" nie jest żadną konkurencją, a klientem firmy KYOSHO Niemcy.

_________________
Pozdrawiam
Adam Różycki

KYOSHOblog


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 16, 2012 11:10 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2007 5:27 pm
Posty: 1338
Lokalizacja: Raszyn, koło Wawy ;-)
Adam Różycki napisał(a):
Michał Abramowicz napisał(a):
Uuuuu TEN hype daje 2 lata :) to już jest to zachęcające ;) (z pdfa) ciekawe jak w praktyce wyglądałaby realizacja naprawy/wymiany regla w tym okresie,
jak HW daje 240 dni ;) cóż, dobry sklep bierze ryzyko, ujmuje to w cenie produktu.

(konkukrencja ma tę praktycznie tę samą cenę: http://www.modellbau-berlinski.de/Shop/ ... 20170.aspx)


Michał, tak dla Twojej i nie tylko Twojej informacji. HYPE to tylko nazwa handlowa, którą posługuje się firma KYOSHO w Niemczech. Jest to dystrybutor, a nie sklep. U tego dystrybutora mogą zaopatrywać się sklepy, równiez polskie (takie zresztą są). Tym samym Ty i inni zainteresowani mogą ten towar kupić "za rogiem", czyli w najbliższym sklepie modelarskim, a w przypadku awarii oddać sprzęt do tego sklepu i korzystać z warunków gwarancyjnych opisanych na stronie hype-rc.de.

...a w obliczu tego co napisałem, sklep "berliński" nie jest żadną konkurencją, a klientem firmy KYOSHO Niemcy.


Adam i bardzo dobrze!

A tak apropo:
Hello,
the german warranty says 2 years. But after 6 months you have to prove the the defect was there since you got the speedo. Often the speedo will be replaced after the 6 months so there are no problems.


Mit freundlichen Grüßen / With kind regards

Christian Lechtenfeld

Modellbau Berlinski
Märkische Straße 51-53
44141 Dortmund

Koniec Apropo.

_________________
Tylko krowa nie zmienia zdania!
Kalendarz zawodów różnych: http://abram.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 16, 2012 1:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 2:09 pm
Posty: 457
Michał Abramowicz napisał(a):
A tak apropo:...


Michał, a może tak zapytasz się w polskim sklepie, gorąco namawiam :)

Poza tym strona Hype za ok. 3 tygodnie dostępna będzie po polsku, a na niej m.in. znajdziesz pełny tekst Deklaracji Gwarancyjnej, może wtedy skończysz szukać po świecie tego co możesz mieć pod nosem.

_________________
Pozdrawiam
Adam Różycki

KYOSHOblog


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 16, 2012 2:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Michał Abramowicz napisał(a):
...Mogę odesłać do sklepu, mogę odesłać do serwisu...


Pewnie że tak,a najlepiej jak byś regulator z tureckiego sklepu odesłał do Obamy albo Królowej angielskiej... :D Wtedy może serwisanci nawet sami by przyjechali na chatę... :lol: :lol:

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:49 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL