Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 1:02 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 1:02 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor
 Tytuł: Wydajniejszy ?
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 2:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 01, 2010 8:03 pm
Posty: 296
Witam mam na oku 2 pakiety
Pakiet I : http://allegro.pl/item1048422532_pakiet ... da_ob.html
Pakiet II: http://allegro.pl/item1052685007_pakiet ... h_30c.html
W pierwszej kolejności zalezy mi na długosci jazdy, ale nie chciał bym zeby model jezdzil tez za wolno. Obecnie posiadam baterie Nimh 1700. Na tym pakiecie bede jezdzil na hpi flux combo. Który według was jest lepszy ?

_________________
Team C T4 V2

www.rc-asko.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 3:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 17, 2009 7:17 pm
Posty: 32
NiMh 7,2V? Na LiPo dostaniesz sporego kopa do mocy. Do tego jest bardzo lekki, duża pojemność. Na LiFe osiągi się zmniejsza za sprawą mniejszego napięcia. LiFe jest bezpieczniejszy od LiPo, nie zapala się, wytrzymuje więcej cykli. Do LiPo potrzebujesz regulatora z odcięciem (o ile mi wiadomo ten zestaw bezszczotkowy owe odcięcie ma)/zewnętrznego miernika oraz LiPo Bag/LiPo Sack (zobacz sobie na youtube). Z LiPo musisz bardzo uważać. http://rcdrift.pl/index.php?option=com_ ... i&Itemid=8

Jeśli interesujesz się LiPo/LiFe to zakładam, że masz odpowiednią ładowarkę z balanserem? (minimum Turnigy Accucell-6, IMAX B6 itd)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 5:45 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
Jak nie masz pojęcia, o czym piszesz, to lepiej nie pisz. Mamba będzie wolniejsza na LiFe niż na NiCd 1700 mAh? :lol:

Na obu pakietach model będzie jeździł dużo dłużej niż na twoim obecnym pakiecie. LiPo zapewni trochę lepsze osiągi, LiFe za to oferuje za to dużo większą żywotność.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 6:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz gru 31, 2009 7:39 pm
Posty: 758
Na początku miałem podobne zdanie jak Karlos , ale po zakupie pakietu LiFe naprawdę czuć większego kopa , większą prędkość . Na LiFe można jeździć tylko nieco krócej , ponieważ różnica w pojemności nie jest wielka , a po długiej jeździe silnik [szczotka] na LiFe nagrzewa się trochę mniej . Przez to na temp. may mniejsze straty , a le to bardzo mały procent . :D
Pozdrawiam
P.S
Napięcie to nie wszystko . :D

_________________
Tekno EB48.2/ Xerun 150A & SL4274/ Savox/ DX3R/ AKA
TD DEX410v3/ SP Reventon pro /Savox / DX3R/ PL & JC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 8:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 17, 2009 7:17 pm
Posty: 32
Aa zapomniałem o wydajności. Jednak prawdą jest, że na słabszym silniku można było poczuć różnicę na niekorzyść LiFe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr cze 02, 2010 9:49 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
A widzisz w tym temacie pytanie o jakiś słaby silnik? Ja nie. ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest Pn cze 22, 2026 1:02 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL