Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pn cze 22, 2026 4:42 pm

Teraz jest Pn cze 22, 2026 4:42 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor
PostNapisane: N maja 30, 2010 8:31 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 27, 2010 6:36 am
Posty: 27
Witam. Z góry przepraszam z prawdopodobne dublowanie tematu. Szukałem i ciężko było mi coś znaleźć konkretnego jak dla mnie.
Jestem posiadaczem od 3 dni modelu STRADA TC 1:10 i początkującym RC maniakiem.
Jest on wyposażony w standardowy pakiet MiMh 1800mAh, ładowarkę 9V 250mAh i dosyć krótko można na nim po driftowć ( oba dyfry zablokowane i oczekiwanie na koła do driftu, bo na razie izolacja itp. :) ).

Pytanie moje to jaki pakiet kupić ( dodam że na razie odpada -chyba- pakiet LiPo + ładowarka ) możliwie jak największy który będę mógł użyć w moim modelu ?
Silniczek jaki mam jest standardowy 22 zwoje ( tak mi podali w sklepie itd., a na nim pisze Maverick MM-22 itd. ) i regulator do tego MSC-22 ( też oryginalny ).

Ewentualnie jak bym chciał przesiąść się na pakiety LiPo, to co bym musiał mieć oprócz pakietu, ładowarki i buzzera pod pakiet informujący o rozładowaniu. Czy było by możliwe podłączenie pod mój regulator, czy musi być jakiś inny/specjalny pod LiPo ?

Z innej beczki, to do mojego modelu chciałem zapodać one-way, ale są do niego hex-y one-way -http://www.gimmik.pl/oneway-hex-bearing-02067-p-735.html- ( jest to model bliźniaczy z FF ) i czy to na jedno wyjdzie z one-way od HPI ? Czy efekt będzie taki sam na tych hex-ach, co na one-way od HPI, albo czy do mojego dyfra spasuje one-way od HPI ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N maja 30, 2010 10:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 7:25 pm
Posty: 273
Pisząc wielkość miałeś zapewne na myśli pojemność - masz 1800mah możesz mieć 5200mah. Pamiętaj tylko aby nie kupić Ni-Cd tylko Ni-mh (odpowiedź czemu znajdziesz w dziale dot akku)

Polecam przelutowanie standardowych złączeć na deansy - niby nie trzeba przy 7,2V ale jednak warto - w Tamiyowski po czasie powstają luzy pomiędzy wtykami.

Do Li-po musisz mieć odpowiedni regiel, standardowy zapewne nie obsługuje tego typu baterii.

Zainwestuj też w dobrą ładowarkę - np Turnigy Accucell to wydatek który się opłaci


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 31, 2010 9:15 am 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 27, 2010 6:36 am
Posty: 27
Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 31, 2010 12:34 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 22, 2006 7:41 pm
Posty: 251
Lokalizacja: Lublin
oski84 napisał(a):
Do Li-po musisz mieć odpowiedni regiel, standardowy zapewne nie obsługuje tego typu baterii.


typ baterii nie ma NIC do rzeczy. jeśli chodzi na 7,2V to zapewne pociągnie i 7,4V LiPo. tyle, że zapewne nie ma odcięcia i obsługuje jedynie słabe silniki szczotkowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 31, 2010 1:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 27, 2010 6:36 am
Posty: 27
Czyli bez problemu mogę podłączyć pakiet LiPo pod mój "fabryczny" regulator + buzzer ostrzegający o niskim poziomie baterii, no i ładowarka do LiPo.
Czy tak ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 31, 2010 3:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2009 10:43 am
Posty: 135
Lokalizacja: Krasnystaw
Tak możesz założyć lipola i buzzer.

Nie wiem jaki masz budżet, ale napenwo w pierwszej kolejności powinieneś zainwestować w ładowarkę!

_________________
Gimmik.pl - Hurtownia modelarska - Modele elektryczne, spalinowe i akcesoria
Himoto, VRX, HSP, Tornado Fuel, Rapicon, Merlin, GPX Extreme, Gens Ace, LRP, AKA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn maja 31, 2010 3:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 12, 2009 7:25 pm
Posty: 273
Dawid Zuchowski napisał(a):
oski84 napisał(a):
Do Li-po musisz mieć odpowiedni regiel, standardowy zapewne nie obsługuje tego typu baterii.


typ baterii nie ma NIC do rzeczy. jeśli chodzi na 7,2V to zapewne pociągnie i 7,4V LiPo. tyle, że zapewne nie ma odcięcia i obsługuje jedynie słabe silniki szczotkowe.


To był pewien skrót myślowy. Chodziło mi o to że Li-po daje dużo większy prąd ciągły niż Nimh - sprawdz czy Twoja elektronika to wytrzyma, oraz zainwestuj w chłodzenie silnika


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Teraz jest Pn cze 22, 2026 4:42 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL