Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 9:52 am

Teraz jest N cze 28, 2026 9:52 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 3:08 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 10, 2008 3:21 pm
Posty: 69
Siema chciałbym sie spytac jak najlepiej i jak wyczyscic filter powietrza po po dlugiej przerwie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 3:11 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 9:23 pm
Posty: 1102
Zdejmujesz gąbki filtra, myjesz je wodą z płynem do mycia naczyń, suszysz, nakładasz olejek do filtrów powietrza i zakładasz na filtr.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 3:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 10, 2008 3:21 pm
Posty: 69
a Teraz jeszcze 1 pytanie .Co zrobic jak przygotowac auto przed 1 odpalienie po zimie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 3:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 4:02 pm
Posty: 936
Lokalizacja: Łódź
a no można tak albo : ja bym proponował myć ten filtr tzn ten nasączony olejkiem ,paliwem modelarskim a później dopiero wodą z mydłem,zostawić żeby wysechł na jakąś noc
nasączyć AirFilterOil i już...
mam 2 sposób : czasami są na wąż do prysznica takie nakładki z regulowanym strumieniem to ustawiam na taki ciągły mocny i od środka pryskam ta woda :D żeby drobinki piasku wyszły :D
jak coś nie zrozumiałe to napisze jeszcze raz , śpieszyłem się ... :D

EDIT:
auto po ziemie hmm.... jak zalany był ARO to odpali :P
stare paliwo z baku wylać (jak zostało) sprawdzić świecę i działać :D
ja jak wiem że model długo będzie stał to go odpalam co jakiś czas
np w tę zimę stał i co jakiś czas go odpalałem żeby sobie popracował
PS.to są tylko moje rady !! jeżeli są jakieś wątpliwości co do mojego przepisu czyszczenia filtra to proszę napisać jak to robicie :D
ja mam taką i jest wszystko OK !! :D

_________________
KYOSHO Team Poland


Ostatnio edytowano Cz kwi 09, 2009 4:41 pm przez Michał Kowalski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 4:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sie 23, 2007 9:23 pm
Posty: 1102
kowal, to pozdrowienia dla ciebie. Od kiedy gąbkę filtra powietrza nasącza się ARO ?

Sprawdź świece, wylej stare paliwo, naładuj zasilanie w odbiorniku/aparaturze no i grzałkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 4:32 pm 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 17, 2007 2:09 pm
Posty: 1527
Lokalizacja: Poznań
Mi model po zimie odpalił za pierwszym pociągnięciem szarpanki. Ważne by go dobrze przed zimą przygotować. Wszystko wyczyścić dokładnie szczególnie wszystkie elementy przeniesienia napędu, umyć wyczyścić i przesmarować łożyska, uzupełnić olej w dyfrach i amortyzatorach, rozebrać i prze-serwisować silnik, sprawdzić, czy gdzieś są luzy, na korbie albo na łożyskach, w razie potrzeby wymienić zużyte po sezonie elementy. Wszystko ładnie poskładać, przy składaniu silnika pokropić ARO i tak pozostawiony model po zimie jest od razu gotowy do jazdy. Co do filtra to z powodzeniem stosuję sposób Doriana. Zalewam potem specjalnym olejkiem do filtrów- według mnie ma najlepszą konsystencję , ale można też rycynowym z apteki. ARO do tego nie polecam, bo jest zbyt rzadkie...

_________________
RC CLUB POZNAŃ
Zapraszamy na organizowane przez nas treningi w hali- nowy już nadchodzi!!! ==> info na PM albo TU


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 4:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 17, 2008 4:02 pm
Posty: 936
Lokalizacja: Łódź
połyka z tym ARO :D . już poprawiłem
myślałem o czym innym i napisałem co innego :lol:

_________________
KYOSHO Team Poland


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 5:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 10, 2008 3:21 pm
Posty: 69
Z moim bylo tak ze jak skonczyl sie sezon zostal odlozony na stojak(nie stal u mnie przeprowadzka) i tak przestal cala zime nic nie bylo robione w nim tylko czasmi ktos go czasami podobno przeczyscil


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 5:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 8:03 pm
Posty: 131
pamietac tez trzeba o naladowaniu pakietu do rotostartera jesli takowy posiadasz
a jesli pozostaleo paliwo przez zieme w baku to wylac a wezyki przedmuchac

_________________
Uważaj na swoje myśli stają się słowami
Uważaj na swoje słowa stają się czynami
Uważaj na swoje czyny stają się nawykami
Uważaj na swoje nawyki stają się charakterem
Uważaj na swój charakter staje się twoim losem


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 7:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 11:40 am
Posty: 2616
Lokalizacja: Warszawa
Takie rzeczy raczej się robi PRZED końcem sezonu, żeby własnie model przestał sobie zimę.

Zostawianie paliwa w modelu na tyle miesięcy to lekko coś nie tak :|

_________________
Mugen Seiki MBX6|SH PT2009-XB|Hitec|AKA|Merlin Advance|Spektrum DX3R
Team RCWróblik


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 10, 2009 6:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 10, 2008 3:21 pm
Posty: 69
Paliwo zostalo wylane z baku oczywiste :D 8) ,nie z mojej winy bylo ze nie bylo nic robione po zakonczeniu sezonu poprostu paliwo zostalo wylane i nic wiecej nie bylo robione


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 10, 2009 6:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 01, 2007 11:43 am
Posty: 236
Lokalizacja: w-wa
Filtr po kilku myciach zaczyna mniej skutecznie zatrzymywać drobiny piasku i inne "śmieci". Najlepiej zmienić na nowy po 3-4 myciach.

_________________
Pozdrawiam ARTUR
Hyper ST PRO, O.S. Speed + O.S. V-spec VZ-B, T-2060 Tuned Pipe, Cradock Brakes, Jammin X1-CRT shocks,Team Losi side bars, Sanva MX-3


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt kwi 10, 2009 10:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 12:54 pm
Posty: 1380
Lokalizacja: Kraków , Modele : Team Losi LST2
jestem ciekaw czy silnik jest caly zardzewialy czy tylko troche 8)

_________________
Team Losi LST 2

GG:2247936


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 11, 2009 9:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 02, 2005 11:04 pm
Posty: 1359
Lokalizacja: LUBLIN Wiek: 29
Artur Krizar napisał(a):
Filtr po kilku myciach zaczyna mniej skutecznie zatrzymywać drobiny piasku i inne "śmieci". Najlepiej zmienić na nowy po 3-4 myciach.


To tylko dla ekstremistów, mój i po 10 nie zatrzymuje żadnych drobin.

_________________
TRAXXAS REVO 3.3 #5308 [ 2008 EDITION ]

Spektrum DX 3.0

AUKCJE : http://www.allegro.pl/show_user_auction ... id=1576079


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 11, 2009 12:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
A powinien :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest N cze 28, 2026 9:52 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL