Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:32 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:32 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: Zakupy eKARTĄ
PostNapisane: Cz wrz 15, 2005 7:47 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
Witam,

Prośba do wszystkich kupujących w sklepach internetowych przy pomocy eKARTY (wirtualna karta VISA mBanku) o wpisywanie linków do sklepów (szczególnie zagranicznych, które akceptują taką formę płatności). Na początek ja podaje dwa linki (sprawdzone towar leży na biurku).

Sklep w USA:
http://www.b-p-p.com/categories.php

Sklep w HK:
http://shopping.rcmodel.hk/

Proszę o dopisywanie tylko sprawdzonych linków (sklepów), w których nie ma problemu z płaceniem ww. kartą.

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 15, 2005 8:49 am 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
http://www.rccaraction.com/

http://www.rcdriver.com/

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 15, 2005 10:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 21, 2004 1:12 pm
Posty: 237
Lokalizacja: Warszawa
www.towerhobbies.com

_________________
Mariusz Obarski - GTR Team


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 15, 2005 12:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
Ludzie zaczyna mnie to wnerwiać. Miało być, w których sklepach jest akceptowana (potwierdzone zrobieniem zakupów) a zaczyna się jałowa gadka w stylu wyrób sobie to albo zrób to. Czytać ze zrozumieniem. Tylko linki żadnych innych tekstów.

Do Moderatora. Proszę usunąć wszelkie zbędne komentarze.

Jeszcze raz powtarzam czytać ze zrozumieniem

Mowisz-masz. Temat podwieszam. Piotrek

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 15, 2005 2:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 02, 2005 5:37 pm
Posty: 375
Łukasz Kowalczyk napisał(a):
A nie latiwej wyrobic sobie k.kredytowa albo zalozyc konto na Paypal i placic wszedzie? Wtedy jedynym ograniczeniem jest akceptacja wysylki miedzynarodowej.


no, ale żeby założyć konto na Paypal`u i przelewać im pieniądze trzeba mieć jakąś kartę?

karta wirtualna jest tak samo dobra jak karta fizyczna - nie widzę tu żadnej różnicy - sklepy internetowe tak samo akceptują kartę wirtualną jak kartę fizyczną (kredytową czy nie-kredytową)

z reguły też sklepy akceptujące płatność Paypal`em akceptują również płatności kartami... a do niedawna (nie wiem jak jest obecnie) Paypal nie akceptował polskich kart (próbowałem się u nich zarejestrować) - więc nie było jak im przelewać kasę.

Łukasz Kowalczyk napisał(a):
Jak mi sie jakas transakcja na karcie nie podoba to dzwonie do banku i ja reklamuje, zwrot pieniedzy dostaje nastepnego dnia.


jeśli to ty dokonałeś transakcji, a reklamujesz, że to nie ty - to przestępstwo, ale praktycznie trudne do wykrycia - tak jak z paleniem - wybór należy do Ciebie...

zwrot, jeśli go dostaniesz, może miec charakter tymczasowy - jeśli płaciłeś w sklepie np. kartą Visa i sklep korzystał z systemu VbV (Verified by Visa) wówczas, niestety reklamacja taka nie jest uwzględniana (będzie to albo koszt banku, albo Twój)


p.s. po powrocie do domu rozdzielę ten temat na dwa osobne: jeden z samymi tylko adresami, a drugi - z pozostałą dyskusją o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2005 11:03 am 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 22, 2003 9:51 pm
Posty: 531
Lokalizacja: Warszawa
Co prawda mialem tutaj juz nie pisac ale skoro mnie Rafal oskarza o oszustwo to cos dodam.

Po pierwsze na Paypalu mozna juz sie rejestrowac majac Polska karte kredytowa(nie wiem jak z kartami niekredytowymi i wirtualnymi, nie interesuje mnie to).

Na Paypal nie przelewa sie pieniedzy. W chwili dokonywania platnosci jest sciagana kwota z karty kredytowej przez Paypal. Ale jesli ktos nie wierzy Paypalowi to moze niech z domu nie wychodzi bo moze mu przeciez ufo spasc na glowe, albo podniesie sie poziom wod w oceanie i utonie.

Karta wirtualna nigdy nie byla i nie jest tak samo dobra jak karta fizyczna. Nie wszystkie sklepy ja akceptuja. Ale jesli Rafal twierdzisz inaczej to nie mam zamiaru Cie przekonywac.

Istnieje wiele sklepow ktore nie akceptuja w ogole kart platniczych a akceptuja Paypal. A jak chcesz kupic cos od osoby prywatnej to tylko Paypal lub money order przez bidpay.


A tutaj odnosnie tego ze jestem przestepca. Owszem zareklamowalem transakcje na zamowienie ktore sam zlozylem i wpisalem rowniez numerek VbV podczas zamowienia. Wspanialy sklep w HK nie realizowal mojego zamowienia przez miesiac mimo ze wszystkie art. ktore zamawialem byly instock. Wyslalem do nich okolo 50 maili na rozne adresy az przebrala sie miarka i zareklamowalem transakcje podajac powod brak kontaktu ze sprzedajacym. Pieniadze mialem nastepnego dnia. Po 2 dniach odezwal sie sklep do mnie i napisali mi ze jak odwolam reklamacje to mi wszystko wysla. A dodam jeszcze, ze poprosilem w moim banku aby wyslali informacje do akceptanta kart platniczych w HK ze wlasciciel sklepu jest oszustem co bylo jest i bedzie prawda. O praktykach tego sklepu nie bede pisac bo przeciez nie jest tutaj wlasciwe miejsce.

Zakladamy ze mamy karte wirtualna i przelewamy tam kwote ktora chcemy zaplacic. Ktos pobiera te pieniadze i sie nie odzywa, i co wtedy? Ciekawe czy dla kart wirtualnych tez jest taka dobra obsluga jak dla kredytowych. Chcialbym zwrocic uwage, ze nie tylko zagrozeniem jest to, ze ktos pobierze kase bez naszej wiedzy ale tazke, ze jak juz ktos pobierze kase nie wywiaze sie z transakcji.



Rafal mozesz nie dzielic tematu tylko smialo skasowac moj post. Nie mam zamiaru juz nic wiecej w tym topicu ani innym pisac ani nic wiecej na ten temat na tym forum. Przeciez to nikogo nie interesuje. W ogole po ostatnich zmianach na forum zastanawiam sie czy jest sens tutaj nalezec.


Chyba pozostane sobie na forach w USA gdzie kazdy jest dla drugiej osoby przyjaznie nastawiony nawet jesli ten pyta sie o cos co 2 posty wczesniej bylo poruszane.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 16, 2005 7:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 02, 2003 6:19 pm
Posty: 878
Lokalizacja: 100LICA,
Łukasz, nie bardzo rozumiem skąd ten potężny ładunek emocjonalny w Twoim poście? ani o nic Cię nie oskarżam, ani nie zamierzam kasować Twojego postu...

co do akceptacji kart - jeśli jakiś sklep na świecie akceptuje karty kredytowe, a nie chce zaakceptować karty wirtualnej to już jest podstawa do złożenia reklamacji w banku - sklepy są zobowiązane traktować jednakowo wszystkie rodzaje kart, o ile karty te mają to samo logo.

co do reklamacji - zasady reklamowania są również identyczne dla obydwu rodzajów kart (wiem coś o tym, bo sam zajmuję się tym w pracy ;-) różnice w tym zakresie mogą być między poszczególnymi bankami.

co do tej konkretnej Twojej reklamacji - nie reklamowałeś, że transakcji nie dokonałeś, tylko, że nie otrzymałeś zamówionego towaru - to zasadnicza różnica i oczywiście Twoje zachowanie było jak najbardziej poprawne. VbV jest skuteczne przeciwko tym, którzy dokonują transakcji, odbierają towar, a potem reklamują, że nie dokonywali w ogóle transakcji.

co do PayPal`a - na pewno masz rację - mój kontakt z nim skończył się na próbie zarejestrowania się tam jakieś dwa lata temu - nie udało się, więc sobie odpuściłem, nigdy też nie zagłębiałem się w zasady jego funkcjonowania - domyślam się tylko, że za swoją usługę pobierają oni jakąś prowizję...

mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę, chciałbym również, aby na naszym forum panowały równie przyjazne relacje co na forach w USA, jak również żeby użytkownicy tego forum w równym stopniu unikali wulgaryzmów jak to ma miejsce na tamtych forach...

_________________
"życia nie mierzy się liczbą wykonanych oddechów. miarą życia są chwile, kiedy oddech wstrzymujemy"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 13, 2006 11:09 am 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 22, 2005 8:43 am
Posty: 111
Lokalizacja: Świętochłowice
ja mam karte w kredytowom w banku śląskim a dokladnie mam konto studenta i dziś chciałem zrobić swoje pierwsze zakupy na http://www.rcmart.com/ i podałem ten numer 16 cyfrowy który znajduje się na karacie i wyskoczyło mi ze nieprawidłowa liczba cyfr
[/url]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So mar 18, 2006 9:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
A jak się ta karta nazywa. Musisz mieć kartę Visa lub eKarte. Visa Electron nie działa.

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 9:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt lis 22, 2005 8:43 am
Posty: 111
Lokalizacja: Świętochłowice
napisalem e mail do banku Ślonskiego i napisali mi ze musze wyrobić się unich e-karte visa koszt takiej karty to 24 zl i wszystko działa


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 21, 2006 10:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
Rafał Piesio napisał(a):
co do akceptacji kart - jeśli jakiś sklep na świecie akceptuje karty kredytowe, a nie chce zaakceptować karty wirtualnej to już jest podstawa do złożenia reklamacji w banku - sklepy są zobowiązane traktować jednakowo wszystkie rodzaje kart, o ile karty te mają to samo logo.


To chyba nie jest do końca prawda. Poniżej cytat za stroną http://www.mbank.com.pl/oferta/karty/ekarta.html.
Cytuj:
W rzeczywistości karta wirtualna to numer i data ważności karty płatniczej Visa. Dane te służą do dokonywania transakcji wirtualnych (internetowych, telefonicznych i korespondencyjnych). Kartą wirtualną nie możesz płacić w zwykłym sklepie ani podjąć gotówki w bankomacie czy oddziale banku.

Należy dodać, że transakcji telefonicznych też nie wszystkich. Wiem to z własnego doświadczenia.

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 22, 2006 7:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 02, 2003 6:19 pm
Posty: 878
Lokalizacja: 100LICA,
Tomek Massalski napisał(a):
To chyba nie jest do końca prawda(...)


może nie byłem dość precyzyjny - otóż miałem na myśli "sklepy internetowe" - pominąłem przymiotnik "internetowe" ze względu na tematykę poruszaną w tym wątku - wydało mi się oczywiste, że właśnie o takich sklepach tu mówimy.

Tomek Massalski napisał(a):
Należy dodać, że transakcji telefonicznych też nie wszystkich. Wiem to z własnego doświadczenia.


a to już jest podstawa do reklamacji (wiem to ze swojego doświadczenia :wink: ), niestety, nie mogę podeprzeć się żadnym konkretnym cytatem, ponieważ stosowne przepisy znajdują się w regulacjach organizacij płatniczych, a te są "confidential"..

_________________
"życia nie mierzy się liczbą wykonanych oddechów. miarą życia są chwile, kiedy oddech wstrzymujemy"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 24, 2006 11:33 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 18, 2006 4:39 pm
Posty: 3
Lokalizacja: warszawa
Krzysiek Jaskot napisał:
Cytuj:
wlasciciel sklepu jest oszustem co bylo jest i bedzie prawda. O praktykach tego sklepu nie bede pisac


Sorki, po co więc podałeś link do sklepu, w którym prawdopodobnie nas przekręcą?

_________________
pozdro, kedek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 2:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn wrz 01, 2003 2:01 pm
Posty: 575
kedek napisał(a):
Krzysiek Jaskot napisał:
Cytuj:
wlasciciel sklepu jest oszustem co bylo jest i bedzie prawda. O praktykach tego sklepu nie bede pisac


Sorki, po co więc podałeś link do sklepu, w którym prawdopodobnie nas przekręcą?


Po to, żeby jak najmniej ludzi się dało nabrać.

_________________
Pozdrawiam

Tomek Massalski


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 25, 2006 5:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 18, 2006 4:39 pm
Posty: 3
Lokalizacja: warszawa
Okej, okej nie to że się czepiam ale nie napisałeś tego od razu tylko w wyniku dalszej dyskusji.

_________________
pozdro, kedek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:32 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL