Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:24 pm

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:24 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Czy uważasz to za dobry pomysł?
Tak 70%  70%  [ 50 ]
Nie 30%  30%  [ 21 ]
Liczba głosów : 71
Autor
 Tytuł: Wiek
PostNapisane: Pt lut 16, 2007 3:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2006 7:12 pm
Posty: 1795
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Witam,
Mam taki pomysł, aby pod nickiem i avatarem oprócz pochodzenia, liczby postów i daty dołączenia był jeszcze wiek forumowicza.
Było już kilka pytań tego rodzaju na forum, ale chyba nikt nie zrobił odrębnego tematu, więc ja postanowiłem.
Nie wiem jak pozostali ale ja chcę wiedzieć z kim rozmawiam :wink:

Głosujcie.

pozdr.

_________________
gg: 1337750


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 16, 2007 8:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 11, 2006 11:04 am
Posty: 342
Lokalizacja: Warszawa
Ja uważam, że to dobry pomysł. Pisząc posty nie będziemy sie zastanawiać czy napisać Pan czy po prostu Ty. Popieram.

_________________
gg 2829424


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 16, 2007 11:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 17, 2003 6:06 pm
Posty: 623
Lokalizacja: Warszawa
Było to przerabiane. Jak widać pomysł podupadł.

Można dodać, ale są tego wady i zalety. Nie będę ich wymieniał, bo i tak część tego nie zrozumie - jak coś to prv.

_________________
Pozdrawiam,

Mariusz Koziorowicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lut 17, 2007 8:09 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 6:25 pm
Posty: 2253
Lokalizacja: Białystok Model: HPI Hellfire SS
Ja na przykład uważam, że to niepotrzebna sprawa. Gdy z kimś rozmawiam nie ma dla mnie znaczenia czy ma 70 lat czy 5. Według mnie taka opcja wywołała by na forum falę "gnojenia" ludzi za to ile mają lat czyt. młodsi modelarze mogliby być gorzej traktowani. Modelarz powinien drugiemu modelarzowi, nie zależnie od wieku, udzielić stosowanych rad. Od kogoś przecież muszą się uczyć. Jestem zdecydowanie na "nie".

_________________
PUSTY GARAŻ :(
GG: 2780008


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 10:30 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 17, 2005 8:13 pm
Posty: 708
Lokalizacja: Łódź
Wojtek Sadowski napisał(a):
Ja na przykład uważam, że to niepotrzebna sprawa. Gdy z kimś rozmawiam nie ma dla mnie znaczenia czy ma 70 lat czy 5. Według mnie taka opcja wywołała by na forum falę "gnojenia" ludzi za to ile mają lat czyt. młodsi modelarze mogliby być gorzej traktowani. Modelarz powinien drugiemu modelarzowi, nie zależnie od wieku, udzielić stosowanych rad. Od kogoś przecież muszą się uczyć. Jestem zdecydowanie na "nie".


Uważam tak samo. :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 1:56 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lis 14, 2003 4:13 pm
Posty: 1648
Lokalizacja: gdynia
Ale powinno być wymienione miasto .


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 2:00 pm 
Offline
PSVADEK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 14, 2004 12:20 pm
Posty: 1842
Lokalizacja: Rzeszów Auta: ...TRAXXAS REVO 3,3... .ASSO TC3 BRUSHLESS.
Lech Pepliński napisał(a):
Ale powinno być wymienione miasto .

zgadzam się - powinno być obowiązkowe podanie miejscowości

_________________
Obrazek
......Tornado Team......
www.RC.RZESZOW.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 3:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 6:25 pm
Posty: 2253
Lokalizacja: Białystok Model: HPI Hellfire SS
Adrian Kopeć napisał(a):
Lech Pepliński napisał(a):
Ale powinno być wymienione miasto .

zgadzam się - powinno być obowiązkowe podanie miejscowości


może się robi lekki offtopic z tego ale również jestem za tym, żeby podanie miasta było koneiczne do rejestracji.

_________________
PUSTY GARAŻ :(
GG: 2780008


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 3:19 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2006 7:12 pm
Posty: 1795
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Z miastem całkowicie się zgadzam.
A co do tematu to zauważcie, że wygrywają głosy na "tak".
Prosze o wypowiedzenie się osób, które poparły ten pomysł.

_________________
gg: 1337750


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 4:07 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Wiek - ZA
Miasto - ZA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 4:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt sty 18, 2005 7:57 pm
Posty: 918
Lokalizacja: Wrocław
Generalnie jestem przeciw umieszczaniu wieku w profilu.
Fora, grupy dyskusyjne, są kontynuacją spotkań przy pomocy takich mediów jak CB czy w końcu tak elitarne krótkofalarstwo. Zmieniła się tylko technologia a co za tym idzie pojawił się ogólny dostęp. Argument, że „wiedziałbym, z kim mam do czynienia” jest nie na miejscu.
Czyżby to miało oznaczać, że są równi i równiejsi? Czy to znaczy, że starszy człowiek zasługuje na uznanie, autorytet a młodszemu można „nagadać”?
Albo jeszcze gorzej, że ktoś z racji wieku będzie pozwalał sobie bez poważnych przesłanek „ustawiać” młodszych?
Nie tędy droga, nie tego uczy modelarstwo. Stanowimy małą społeczność, w której każdy zasługuje na odpowiednie traktowanie. Z drugiej strony wiek nie musi wcale oznaczać nieomylności w wypowiedziach. Każdy może się pomylić. Trzeba mieć tylko odwagę się przyznać lub, chociaż „nie iść w zaparte”. Każdego obowiązuje weryfikacja informacji, które przekazuje i zakaz powtarzania niesprawdzonych wiadomości.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę inny argument - język (gwarę, slang) to absolutnie eliminuje go zasięg forum. Jest to forum polskich modelarzy i powinien obowiązywać na nim język polski (literacki). Odpowiadając, że tak się wyrażę „młodemu” nie można użyć slangu, ponieważ informacja zawarta w odpowiedzi jest skierowana nie tylko do niego, ale również do całej społeczności. Ileż to razy odsyłacie do trybu „szukaj”.
No i ostatni argument za nie umieszczaniem wieku. I tak wszyscy będziemy sobie mówili przez „ty”, bo to po prostu jest wygodne i nie zabiera niepotrzebnie cennego czasu.
Maleńka nutka niepewności, „z kim mam do czynienia” stanowi pewien element dyscyplinujący.

PS Ja osobiście staram się przekazywać to, co wiem, to, co uważam za prawdziwe i sprawdzone, w razie sporu weryfikuję, sprawdzam w innych źródłach, które ewentualnie potem podaję i na tym kończę. Jeśli ktoś nie chce przyjąć tych informacji to jego sprawa i argumentu wieku nie będę używać w dyskusji (z drugiej strony jest to „miecz obosieczny”).

Trochę poprzynudzałem, ale mam nadzieję, że mi wybaczycie - ze względu na dłuższy staż na tym „ziemskim padole”. :D

_________________
Pozdrawiam. Mariusz "Bonawentura"


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 5:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 08, 2004 6:55 pm
Posty: 887
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Z tego co się orjętuję to na forum są modelarze, którzy wiedzą i doświadczeniem przewyższają niektórych starszych. Pewnie niektórym chodzi o to, że jak jest młody użytkownik to oznacza że nie ma doświadczenia i jest początkującym.

_________________
DRIFT - You Must Feel "It"
TA-05 CounterSteering


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 6:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 16, 2005 10:59 am
Posty: 270
Lokalizacja: Nysa(south side)
Ja jestem na nie. Powod? Tak jak napisalo juz kilka osob przedemna- to ze ktos ma mniej lat odemnie wcale nie znaczy ze wie mniej czy jest "gorszy". Bylem na forum na ktorym nie bylo "panowania" i wszystko bylo naprawde fajnie, wiekszosc ludzi na tamtym forum byla starsza odemnie, ale nie czulo sie tego bo byla mila, kolezenska atmosfera.

Co do miasta to jestem jak najbardziej sie tylko da ZA! Znacznie ulatwilo by to znalezienie modelarzy w swojej okolicy.
KONIEC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lut 18, 2007 9:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 23, 2005 10:57 pm
Posty: 223
Lokalizacja: Kraków
Odnoszę wrażenie, jakby przeciwnicy podawania wieku, byli przekonani o wrodzonej i naturalnej złośliwości i braku szacunku "osobników starszych" w stosunku do "młodszych osobników" naszego gatunku ;-).
Moim zdaniem to bez znaczenia czy rozmawia się z kimś starszym czy młodszym, natomiast olbrzymie znaczenie ma kultura i wychowanie rozmówców. I możnaby mnożyć przykłady chamstwa wśród "starszych" i wielkiej dojrzałości wśród "młodszych" i chociażby wprowadzić dowolne zakazy lub nakazy podawania wileku, nie sądzę, żeby to wtedy cokolwiek zmieniło.
Ja osobiście (może ze względu na kilkadziesiąt wiosen na karku) nie mam takich jak przeciwnicy pomysłu rozterek - jestem ZA, aczkolwiek żyjemy w końcu w wolnym kraju i o wszystkim powinna zadecydować wola większości.
Pozdrawiam
Jacek
P.s. Jednak nawet wtedy, kiedy pomysł przejdzie, będę się strasznie wkurzał, jak młodsi ode mnie modelarze będą się do mnie zwracali "proszę Pana" ;-)

_________________
Pozdrawiam

Jacek

RC SMOKI KRAKÓW


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 19, 2007 12:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2006 7:12 pm
Posty: 1795
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Jacek Polaczek napisał(a):
Odnoszę wrażenie, jakby przeciwnicy podawania wieku, byli przekonani o wrodzonej i naturalnej złośliwości i braku szacunku "osobników starszych" w stosunku do "młodszych osobników" naszego gatunku ;-).
Moim zdaniem to bez znaczenia czy rozmawia się z kimś starszym czy młodszym, natomiast olbrzymie znaczenie ma kultura i wychowanie rozmówców. I możnaby mnożyć przykłady chamstwa wśród "starszych" i wielkiej dojrzałości wśród "młodszych" i chociażby wprowadzić dowolne zakazy lub nakazy podawania wileku, nie sądzę, żeby to wtedy cokolwiek zmieniło.
Ja osobiście (może ze względu na kilkadziesiąt wiosen na karku) nie mam takich jak przeciwnicy pomysłu rozterek - jestem ZA, aczkolwiek żyjemy w końcu w wolnym kraju i o wszystkim powinna zadecydować wola większości.
Pozdrawiam
Jacek
P.s. Jednak nawet wtedy, kiedy pomysł przejdzie, będę się strasznie wkurzał, jak młodsi ode mnie modelarze będą się do mnie zwracali "proszę Pana" ;-)

O! Dokładnie o to mi chodziło :) Wszyscy myślą, że młodszych od razu się dyskryminuje, poniża itp. Nie chodziło mi o to w tej ankiecie. Uważam tak jak Jacek(nie będę mówił Pan, bo się zaraz wkurzysz :wink: ), największe znaczenie ma kultura i wychowanie rozmówców, a nie wiek.

_________________
gg: 1337750


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 8:24 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL