Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:14 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:14 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
PostNapisane: Cz paź 13, 2016 1:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 1:26 pm
Posty: 338
Lokalizacja: Poznań
Cena nie wychodzi podobnie, bo to co Ci podlinkowałem to 4 osie za ~73$ z wysyłką :shock:

Do wzmacniania karoserii na zachodzie używają shoe goo czyli kleju do butów. Problem w tym, że nasze kleje do butów zawierają aceton, który rozpuszcza trochę farbę :/ Zawsze możesz użyć Gorilla Tape jako kompromisu. Problemem jest też znalezienie taśmy z włókna szklanego o drobnych oczkach / gęstym splocie. Te dostępne w marketach budowlanych do łączenia płyt gipsowych mają duże oczka/rzadki splot i się siepią.

Zębatki wymieniam 1-2 razy w roku. Od paru dni chodzi mi po głowie zakup zębatek RR tak aby wyeliminować kupowanie zębatek atakujących Traxxasa.

Ja od początku jeżdżę na centralnym dyferencjale także nie powiem o różnicach, bo na sprzęgle nie jeździłem.

_________________
Traxxas Slash 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 13, 2016 6:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 16, 2016 1:30 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Zduńska Wola
Faktycznie są za 72 ale kupując od X0-1 musiałbym zmienić piasty i zwrotnice bo jak wiesz są one grubsze o 1mm
Chyba nie będę w takim razie kombinował z tą karoseria bo szczerze mówiąc nie chce mi się. Na jakich olejach w dyfrach jeździsz? I jaki olej masz w centralnym dyferencjale? Model robi Ci wheelie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 13, 2016 8:35 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Fajnie wyglada ta twoja malowana karoseria ! pozatym twoj opis powoduje ze chyba zrobie swoj watek na temat K-Rock, tego nikt nie ma w PL a fajne autko w sumie :-)

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 13, 2016 8:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt cze 06, 2014 1:26 pm
Posty: 338
Lokalizacja: Poznań
Różnicę w grubości półosi można skompensować odpowiednim łozyskiem. Ja jednak nie chciałem się w to bawić i kupiłem cały komplet od XO-1

Jeśli chodzi o dyfry to teraz mam 50k/500k/30k. To 500k było pod pakiety 3S, ale tak już zostało. Natomiast na wiosnę przedni zaleję 150k a tylny 100k :D Ponoć lepiej sobie w terenie radzi na tak gęstych olejach.

Robię wszystko żeby wheelie nie robił - nie podoba mi się to poprostu i nie kręci wcale.

@Tapatalk

_________________
Traxxas Slash 4x4


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt paź 14, 2016 4:08 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 16, 2016 1:30 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Zduńska Wola
K-rock też fajnie wygląda :D
Ja lubię jak jeżdżę po asfalcie i wychodząc z zakrętu pójdzie na tylne koła :D aczkolwiek wiadomo przeszkadza to gdybym chciał się np. ścigać. Muszę pomyśleć nad tym dyfrem. Co mi jeszcze chodzi po głowie to zrobienie świateł i chyba użyłbym do tego celu małego mikrokontrolera żeby zrobić pełne światła jak długie, krótkie, kierunkowskazy i stop. Przeciwmgielne sobie odpuszczę hehe ale to w okolicach świąt bo czasu niestety brakuje. Zaraz będzie miesiąc jak ostatni raz jeździłem.

Poprawiłem zdjęcia z pierwszego postu tak, że można je normalnie powiększyć. Co to znaczy ponudzić się w pracy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 17, 2016 11:46 am 
Offline

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 3:25 pm
Posty: 77
Ten zestaw ALU niebieski to z Chin jest bo to nie oryginał TRX? Dobrze jest wykonany? Mam taki na oku za 37$ tylko nie wiem jak z jakością.
Centralny dyferencjał przyda się tylko na torze o zwartym podłożu i na asfalcie, w terenie tylko przeszkadza. No chyba że zalewa się gęstym olejem to jest prawie jak spięty:) Do wheelie trzeba "spiąć" tylni dyferencjał gęstym olejem, jak masz rzadki olej to nie zrobisz nawet na 3S.

_________________
Carson Vulcano V.32 Force 5,2ccm
Traxxas Slash MT + Summit Custom Body


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn paź 17, 2016 1:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 16, 2016 1:30 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Zduńska Wola
Dzięki za informację. Pomimo wszystko chyba go sobie sprawię bo ciekawy jestem różnicy :)
Zestaw jest na 100% chiński aczkolwiek ja go kupiłem na allegro. Przyznam uczciwie, że nie odbiega kompletnie niczym od trx. Niestety traxxas tez trzepie wszystko na wschodzie. Pamiętam jak czkałem na swojego stampede 4x4 to miałem cichą nadzieję, że będzie made in USA ale jak wiadomo nadzieja... :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 06, 2017 7:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 16, 2016 1:30 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Zduńska Wola
Czas mijał a w stampede 4x4 wymieniłem przednie piasty i zwrotnice na RPM, z aluminiowych jakoś nie byłem do końca zadowolony.
Wymieniłem sprzęgło na nowe oraz servo saver bo model zaczął średnio skręcać. Dodatkowo spotkała mnie niespodzianka polegająca na spaleniu regulatora. Regulator gwarancyjnie wymieniono na nowy.
Muszę wymienić jeszcze przedni kubek dyferencjału bo coś zaczyna olej cieknąć.

Kupiłem X-Maxxa :D w wolej chwili podrzucę parę zdjęć Stampede 4x4 vs X-maxx oraz napiszę obszerniejsze relacje z jazdy X-maxxem jeżeli pojawi się zainteresowanie tematem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 06, 2017 9:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
X-maxx 6s czy 8s ? :-)

Ja od piatku smigam juz nowym i jest moc :)

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 07, 2017 1:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 16, 2016 1:30 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Zduńska Wola
6s, dlatego żeby był "wytrzymalszy" a przyznam szczerze, że wystarcza mi aczkolwiek nie ukrywam kusi mnie zestaw tuningowy 8s. Wstrzymuje mnie tylko myśl wiecznych uszkodzeń. Uważam tak ponieważ jak stampede jeździł na 2s to był to solidny model ale gdy wszedłem na poziom 3s zaczął się sypać na potęgę czyli ukręcajace się półosie, wyrobienie mocowanie silnika, rozwalony amortyzator itd. X maxx 6s na asfalcie to słoń ale w lesie wg moich amatorskich potrzeb mocy ma aż nadto ale i tak kusi mnie small upgrade hehe :) wybierając wersję x maxxa wyszedłem z założenia że szybki model już mam, teraz czas na porządny off road:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 07, 2017 1:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
No ja sprzedalem 6S i kupilem 8S bo wyszlo taniej.
Dodatkowo mam poprawiony model, ale baterie 2x4S kupilem tylko jeden zestaw. Zalozenie mam takie ze jezdze na 6
A szybkosci jak ty nie potrzebuje bo moj Carson i tak robi wiekszosc modeli na prostych :-)

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 07, 2017 7:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 16, 2016 1:30 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Zduńska Wola
Skąd jesteś może byśmy razem polatali naszymi x-maxami:D w podpisie widzę, że tych modeli kilka masz. Jesteś amatorem czy bardziej profesjonalnie się tym zajmujesz? Co oznacza że masz ulepszony model, co zmieniales? Trochę nie do końca rozumiem po co zmieniales na 8s skoro masz inne wyścigowki aczkolwiek od przybytku głowa nie boli :) też mnie to kusi... jaka prędkość rozwija 8s na oryginalnych zębatkach? Grad pytan:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 07, 2017 8:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 01, 2016 9:54 am
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Jestem z wawy, latamy prawie co niedziele o 12:00 na torze przy moscie grota roweckiego.
Jestem 100% amator, bawilem sie wiele lat temu i na nowo "wpadlem" ;)

Piszac poprawiony mialem na mysli to co poprawil producent w 8S, a kilka zmian jest.
Zmienilem bo sie troche nakrecilem ze bedzie xmaxx rakieta, ale nie jest jakis przesadnie szybki, ale ma lepsze opony i mocniejszy naped. Pozatym inaczej sie jezdzi buggy przy 100km/h a inaczej monsterem he he.
Nie mierzylem jeszcze serii 8S, ale oceniam na jakies 70-75km/h

Zasmiecamy Ci watek, moze bedziemy pisac gdzies indziej .

_________________
Carson Specter NITRO .21
Carson Specter II BL ZTW150A + 2000Kv
Thunder Tiger K-ROCK G5 - fun car :)
Traxxas X-MAXX loading ... 8S


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 07, 2017 8:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 16, 2016 1:30 pm
Posty: 43
Lokalizacja: Zduńska Wola
Z warszawy to trochę za daleko żebym wyrwał się na niedzielną pojazdówkę hehe, jaroslawkrolzdw@gmail.com podaj mi tam np. link do Twojego fb o się odezwę


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:14 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL