Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:40 pm

Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:40 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: So sty 14, 2017 11:03 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:31 pm
Posty: 14
Witam wszystkich forumowiczów .
Mam na imie Piotrek , mieszkam gdzieś tam w Posce, i od czasu do czasu składam sobie samodzielnie dużę modele autek RC .
Modele sklepowe raczej mnie nie interesują.
Frajdą dla mnie jest właśnie samo składanie,dopieranie cześći ,spasowanie ,przerabianie no i oczywisćie radość końcowa podczas zabawy.
Ostatnim moim projektem , był bezsczotkowy monster truck na sztywnych mostach z napędem 4x4 o wymiarach kapkę wiekszych niż Baja.
Auto sprzedałem.
Kilka tygodni temu zdecydowałem ,że zaczynam nowy projekt.
Tym razem chcę złożyć coś w stylu 4x4 offroad buggy ,który bedzie w stanie pojechać min 50km/h, coś tam skoczyć , i nie bedzie nie przewidywalny w prowadzeniu.
Wiekszość podzespołów mam juz w domu. Pare wciąż w tranzycie z Chin :wink:
Dodam jeszcze śe wstepne obliczenia ,wskazują na nastepujące parametry:

Dł: ok. 105-110cm
Szer:ok. 67-70cm
Wys. ok. 40-50cm (najwieksza nie wiadoma .Zależy od klatki jaką zrobie)
Rozstaw kół :75-77cm
Silnik :30 cc (himoto megap) po tuningu. Customowy wydech, przerobiony gażnik ,wydajniejszy filtr itp.
Serwa skrętu: 2x62kg przy 7.2V.
Koła : RC4WD Interco super swampers TLS booger w rozmiarze: 25 x 14,5cm. Waga 1100g.
Dyfry,zawias,amortyzatory itd. Wszystkie części są aluminiowe i pochodzą również z himoto megap mt.
Podwozie: Aluminium 5051 wycinane laserowo. Projekt juz leży. Czekam na materiał.
Drive train: Standart wałek 3 x 170mm . Do przodu podany za pośrednictwem przełączki (nie wiem jak sie to fachowo nazywa,kupionej w usa), takżę żadnego lipnie przedłużanego dogbon'a.
Zasilanie: Prawdopodobnie 2 x 7.2V 5000 mah pakiet Nimh.
Aparatura: FlySky FS-GT2B zasilana Li-Polem ( z tego względu wybrałem).
Wstepne obliczenia wagi ,ostrożnie szacuje na 18 do 20kg w pełni gotowy do jazdy.
Kilka innych ***** ,jak bak paliwa,serwo gazu/hamulca,śrubki ,filtr,itp itd również z dawcy - himoto megap mt.

Jak widać, model bedzie dość spory (chyba nie ma większego na rynku komercyjnym).
Wiekszosć cześci juz mam , jednakżę napotkałem problem ,z którym wiedziałem że bedę musiał sie zmierzyć i nie bedzie to zapewne rzecz prosta .
Mianowice , zamówiłem z premedytacją wymienione wyżej oponki ze sklepu RC4WD,jako ze wiekszych opon do medelu RC na świecie nie uraczycie, wiedząc żę z racji ich szerokośći (przypomne dokłądnie 147mm) ekstremalnie cieżko bedzie znależć odpowiednio wytrzymałe , mocne i mające max 1/2 offset felgi.
To,że bedzie konieczność kupna dwuch takich kompletów ,ciecią ,klejenia i dopasowywania wiedziałem od razu.
Z tym że, nie zdawałem sobie sprawy, że bedzie az tak cieżko znależć felgi 3.8 cala ,z hexem 23-24mm.
Felgi muszą być bardzo wytrzymałe .
Oczywiscie ,RC4WD oferuje felgi aluminiowe do tych opon, z tym że ich cena to 250$.
Doliczając do tego transport i cło wyszłoby zapewne coś koło 400 dolców.
To byłaby juz przesada. Za same opony dałem w sumie 1800 złoty.
Nie wspominając już nawet o tym,że nie które ich produkty mają wątpliwą jakość (o czym sam sie przekonałem pare razy), więc nie jestem pewien ,czy felgi poprostu by sie nie wygieły przy jakimś skoku .

Bezsensownym dla mnie bedzie kupno felg , i ewentualne stwierdzenie ''są za delikatne, nie nadają sie'', ponieważ bedzie to strata kasy. Takich felg nigdzie nie potem nie użyje, i bedą po prostu zalegać u mnie gdzieś w kącie.
Nie ukrywam również , że felgi są dla mnie tematem najmniej zgłębionym .
Wujek google oczywiscie jest jak zawsze bardzo pomocny, ale wolałbym skonsultować swoje spostrzeżenia z Waszą opinią.

I właśnie z prośbą o pomoc odnośnie felg zwracam sie do Was szanowni forumowicze .
Czy ktoś może polecić bardzo wytrzymałe felgi w rozmiarze 3.8 cala ( 97mm, w usa nazywają sie również serią 40 ) z hexem najlepiej 23mm i w miare dużym offsetem?

Ewentualnie ,jakim sposobem moge standardowe felgi (np. z summita) wzmocnić na tyle, żeby wytrzymały przeciązenia i mase kół ?
Jakaś żywica, masy epoksydowe ?

Wszelkie sugestie na temat projektu są oczywiscie również mile widziane :)
Wkleiłbym kilka fotek przymiarki (na razie z podwoziem z megapa ) ,ale nie widze w tym momencie takiej możliwośći .
Być może ,jestem za świeży na forum?
I dont know :D

Z góry dzieki za podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 14, 2017 12:01 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
A co to za serwa 62kg ?
Po co kombinować z tymi kołami ? Kup gotowe od jakiejś piątki np. od buggy MCD, albo coś od Losi 5ive.
Za opony dałeś 1800zł ? Oszalałeś ? Czy nie masz pojęcia gdzie ich szukać ?
Koła z Summita są słabe. Szukaj tych co wymieniłem wyżej.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 14, 2017 2:02 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Jaki ogólny budżet? Felgi zrób najlepiej na cnc. Niewiem ile jedzie max himoto ale jeśli celujesz w 20kg a 1:5 przeważnie waży 10kg to musisz dać conajmniej 2x większe przełożenie żeby było bezpiecznie. Dodaj też foto jak wygląda Twój projekt.

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 14, 2017 4:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 1:15 pm
Posty: 7
Siema! A masz może jakieś zdjęcia, filmy jak ten monster był wykonany i co potrafił zdziałać w terenie??? Pozdro

_________________
HoBao eHyper ST PRO, HoBao Hyper TTe, Team Asso SC8e


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 10:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:31 pm
Posty: 14
Ralf2107 napisał(a):
A co to za serwa 62kg ?
Po co kombinować z tymi kołami ? Kup gotowe od jakiejś piątki np. od buggy MCD, albo coś od Losi 5ive.
Za opony dałeś 1800zł ? Oszalałeś ? Czy nie masz pojęcia gdzie ich szukać ?
Koła z Summita są słabe. Szukaj tych co wymieniłem wyżej.


Nie chę gotowych, bo nie ma żadnych , które mnie zadowalają .
Być możę oszalałem ,a byc może nie.
Jeden woli wydać kase na piwo lub inne rzeczy , a ja wydałem na opony do auta rc.
Nie widze w tym nic złego, i uważąm za nie na miejscu komentarze w stylu '' oszalałeś ?''
Oponki są mega fajne .
Mam tez oczywsicie opony od tego himoto, ale przy tych z rc4wd wydają sie śmiesznie małe :)
Chodzi przedewszystkim o szerokośc i bieżnik .
Serwa są najmocniejsze jakie udało mi sie znależć, chodz zastanawiam sie czy to poprostu nie bedzie przerost formu nad treścią.
Zobaczymy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 10:22 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:31 pm
Posty: 14
tekba369 napisał(a):
Siema! A masz może jakieś zdjęcia, filmy jak ten monster był wykonany i co potrafił zdziałać w terenie??? Pozdro


Foty oczywscie ze mam ,ale filmu juz nie.
Na razie nie wiem jak wkleić.
Autko tak jak pisałem wcześniej juz sprzedałem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sty 15, 2017 10:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:31 pm
Posty: 14
Reely8 napisał(a):
Jaki ogólny budżet? Felgi zrób najlepiej na cnc. Niewiem ile jedzie max himoto ale jeśli celujesz w 20kg a 1:5 przeważnie waży 10kg to musisz dać conajmniej 2x większe przełożenie żeby było bezpiecznie. Dodaj też foto jak wygląda Twój projekt.


Kolego w pełni gotowy do jazdy himoto megap MT waży około 16 kg.
Tak przynajmniej podaje instrukcja .
Nie ważyłem , bo po kupieniu swojego ,odrazu go rozebrałem.
Kupiłem jako uszkodzoną używke , i z przeznaczeniem tylko na częśći ,ale zapewniam że ten model , ( a zwłaszcza w pełni naładowany czesciami z alu ,a nie plastik) może spokojnie tyle ważyć.
Za zlecenie wytoczenia takich felg + wykonanie projektu zapłace chorą kase.
Wiem, poniewąż juz sie orientowałem.
To sie mija z celem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 16, 2017 7:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Ale te opony kosztują po 80$ za parę! Czyli przepłaciłeś 1000 zł...

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sty 17, 2017 10:41 am 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 1:15 pm
Posty: 7
Peter30 napisał(a):
tekba369 napisał(a):
Siema! A masz może jakieś zdjęcia, filmy jak ten monster był wykonany i co potrafił zdziałać w terenie??? Pozdro


Foty oczywscie ze mam ,ale filmu juz nie.
Na razie nie wiem jak wkleić.
Autko tak jak pisałem wcześniej juz sprzedałem.


Załaduj zdjęcia na jakiś darmowy serwis do hostowania fotek i wklej samego linka, myśle że nikt się nie obrazi jak będzie w ten sposób??? Muszę przyznać że jestem bardzo zaciekawiony Twoim projektem, jest odważny i z tego jak opisujesz ma nawet nie małą skale! I nie chodzi mi tu o rozmiary modelu który ma powstać lecz o rozmach z jakim go planujesz budować ;)

_________________
HoBao eHyper ST PRO, HoBao Hyper TTe, Team Asso SC8e


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 21, 2017 12:43 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:31 pm
Posty: 14
Ralf2107 napisał(a):
Ale te opony kosztują po 80$ za parę! Czyli przepłaciłeś 1000 zł...


Kolego nie rozumiem ,co Cie tak boli w tej cenie ?
Zgadza się,że para kosztuje 80$, ale do tej ceny trzeba doliczyć transport (przy takich gabarytach i wadze nie wyślesz tego listem :lol: ) i oczywiśćie cło w naszym kochanym kraju .
Sam koszt opon to pryszcz z resztą.
Zresztą , nie wiem po co takie wywody i jakieś wykrzykniki nie mające związku z moim postem?
Pomyśl , schowaj zazdrość w buty , i wtedy pisz ( na temat ,jeśli masz cos konkretnego do powiedzenia).
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 21, 2017 1:01 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:31 pm
Posty: 14
tekba369 napisał(a):
Peter30 napisał(a):
tekba369 napisał(a):
Siema! A masz może jakieś zdjęcia, filmy jak ten monster był wykonany i co potrafił zdziałać w terenie??? Pozdro


Foty oczywscie ze mam ,ale filmu juz nie.
Na razie nie wiem jak wkleić.
Autko tak jak pisałem wcześniej juz sprzedałem.


Załaduj zdjęcia na jakiś darmowy serwis do hostowania fotek i wklej samego linka, myśle że nikt się nie obrazi jak będzie w ten sposób??? Muszę przyznać że jestem bardzo zaciekawiony Twoim projektem, jest odważny i z tego jak opisujesz ma nawet nie małą skale! I nie chodzi mi tu o rozmiary modelu który ma powstać lecz o rozmach z jakim go planujesz budować ;)


Masz racje kolego . Jak podwozie bedzie wyciete , i cały drive train wstępnie poskładany w całość, z pewnośćią jakieś fotki sie pojawią.
Projekt traktuje jako zabijacz czasu na zimowe wieczory ,więc pośpiechu nie ma a co za tym idzie linki nie pojawią sie prędko.
Ja sam nie uważam żeby obecny projekt był bardziej skomplikowany od poprzedniego .
Sama budowa tego petrola jest moim zdaniem bardzo przejrzysta , i dość łatwa do modyfikacji .
Tak sie składa,że z racji mojej obecnej pracy , żę mam okazje wyciąć podwozie z aluminium z laserową dokładnośćią ,i ten element jest uważam najważniejszy w tej układance .
Dyfry, przeguby , wachacze i przeniesienie napędu jest juz moim zdaniem wystarczająco wytrzymałe .
Robie po prostu przekładkę na wieksze podwozie + inne koła+ pare części i tyle.
Będzie troche przysłowiowej rzeżby z zamontowaniem kółek i o te elementy najbardziej sie obawiam.
Trzeba bedzie czymś wzmocnić mocowanie hexów (żywica epoksydowa + alu ring ?).Zobaczymy.
Montaż serw, podłączenie kabelków to juz tylko zabawa.
Natomiast reszta zabawy,jeśli chodzi o silnik jeszcze przede mną , ponieważ nigdy nie miałem petrola .
Dlatego sporo czytam, gadam z ludzmi którzy w tym siedzą i mniej wiecej juz wiem z czym to sie je.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sty 21, 2017 7:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Zazdrość... :lol: Tak, zawsze chciałem zapłacić za coś dwa razy więcej niż to kosztuje ;) Po prostu zwróciłem uwagę, że nie wiesz jak robić zakupy za granicą, albo ktoś Cię naciągnął... Ale to już Twoja sprawa co za ile kupujesz.
Rób to cacko i pokaż, wtedy porozmawiamy o konkretach.
Napisz jeszcze co to za serwa.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 06, 2017 5:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:31 pm
Posty: 14
Załaduj zdjęcia na jakiś darmowy serwis do hostowania fotek i wklej samego linka, myśle że nikt się nie obrazi jak będzie w ten sposób??? Muszę przyznać że jestem bardzo zaciekawiony Twoim projektem, jest odważny i z tego jak opisujesz ma nawet nie małą skale! I nie chodzi mi tu o rozmiary modelu który ma powstać lecz o rozmach z jakim go planujesz budować ;)[/quote]

Wygrzebałem foty starszego modelu ,o którym wspominałem wcześniej.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/8b1a8508a9bfea70

Był napędzany bezszczotką bodajżę trackstar 1900 KV , regiel również trackstar 150A , jezdził na lipolu ,chyba 4S.
Był kombinacją paru modeli .
Koła z redcat rampage MT, sztywne mosty z mad forca (Poszerzone), serwo bodajże 30kg , wały napędowe zrobione z przegubów od summita 1/10, amory big bore od jakiegoś savaga, skrzynia ( na full metal gear ) z savag'a , a rama to juz kompletny custom :D
Buda pochodzi również z rampag'a , z tym że żeby wyglądała proporcjonalnie na tym rozstawie kół , musiałem ją rozciąć ,przedłużyć o jakieś 10 cm ( z tego co pamietam , bo było to juz sporo czasu temu ) , a następnie mozolną pracą ukryć wszystko w ten sposób, żęby nikt takiego zabiegu na pierwszy rzut oka nie widział. Na koniec malowanie plasti dipem na czarny mat plus oświetlenie ledowe.
Myśle ,że wyszło przyzwoicie.
W zamyśle chciałem stworzyć monstera, który bedzie jak najbardziej zbliżony wyglądem do prawidziwego MT.
Z efektu finalnego byłem bardziej niż zadowolony :)
Osądzcie sami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 06, 2017 8:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Bardzo ładnie wygląda. Nie wiem jak jeździ, ale optycznie bdb.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2017 7:57 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn mar 26, 2012 1:15 pm
Posty: 7
Wygląda rasowo i skalowo realnie! W czarnym macie fajny diabeł z niego ;) również jestem baaardzo ciekawy jak to jeździło?! Było wściekłe na 4Sie czy poprostu jeździło... a jaka była masa tego MT na gotowo? Pozdro

PS. Poszukaj może i jakieś video się znajdzie z jazdy...??? :)

_________________
HoBao eHyper ST PRO, HoBao Hyper TTe, Team Asso SC8e


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:40 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL