Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:53 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:53 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 1:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 25, 2013 6:36 pm
Posty: 5
Witam!

Jest to mój pierwszy post, więc chciałbym serdecznie przywitać forum.
Od dzieciaka chciałem zbudować swój własny model RC, teraz mając na to zasoby i dostęp informacji, chcę to po prostu zrobić ;) Niestety, nie mam pojęcia, jakie elementy dobrać, oraz co na dłuższą metę jest potrzebne.

Czytając trochę to forum, postanowiłem się wreszcie zarejestrować i spytać o radę, bo najbliższa satysfakcjonująca mnie odpowiedź to zestawy RC, które się składa, ja jednak chciałbym dobrać komponenty samemu, a najlepiej z Waszą pomocą. Interesuje mnie model z napędem elektrycznym, najlepiej terenowy, nie mam pojęcia, jaką wybrać skalę, aby był jak najmniejszy, ale dobrze się spisywał w terenie. Nie wiem totalnie od czego zacząć i co w ogóle wybrać. Czy zacząć od podwozia, elektroniki, czy może radia? Bardzo prosiłbym o radę w doborze konkretnych elementów, które będą do siebie pasowały i dość dobrze ze sobą współpracowały. Nie mam jakiegoś limitu pieniężnego na to, aczkolwiek nie chcę wydawać małej fortuny i mieć profesjonalnego modelu, jest to mój pierwszy, przy następnym może już pokuszę się na coś lepszego. Jeśli nie trafiłem z działem, proszę o przeniesienie, mam też nadzieje, że moje 'laickie' pytanie nie zostanie przez Was wyśmiane i/lub skrytykowane :)

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 1:55 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 7:03 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Tarnów
Cześć,

generalnie nikt nie zajmuje się tym co chcesz zrobić, składanie z dostępnych elementów jest albo niewykonalne, albo beznadziejnie i bezsensownie drogie. Można jednak kupić parę kluczowych elementów - np zawieszenie czy przeniesienie napędu i próbować zrobić np płytę itd.

Wykonywanie modelu kompletnie od podstaw - tak jak masz profesjonalne zaplecze i każdą cześć jesteś w stanie sobie sam zrobić - koszty koszmarne.

W twoim przypadku - najlepiej kupić model KIT - do samodzielnego złożenia, dobrać sobie elektronikę i jako pierwszy sprzęt będzie najlepszy - a jak masz dryg i chęci to po nabraniu doświadczenia w jeździe i serwisowaniu, zacząć od elementów tuningowych.


Pozdrawiam,
Łukasz Potępa

_________________
Tarnowski Klub Modelarstwa Samochodowego

Mammoth Racing Concepts - www.mammothrc.pl

lukasz7-92@tlen.pl
kom 607534977


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 2:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 25, 2013 6:36 pm
Posty: 5
Dzięki za odpowiedź. Trochę mnie rozczarowała, bo jednak myślałem, że da się złożyć model od podstaw, ale trudno, będę jednak bawił się w KIT-y.

Zatem mam dwa pytania odnośnie KIT-ów:
1) Czy taki zestaw jest kompletny, tj. z radiem itp. itd...?
2) Jaki zestaw polecilibyście na początek? Chciałbym, aby był średnio zaawansowany do złożenia, oraz żeby był możliwie jak najbardziej kompletny. Z dostępnością raczej problemu mieć nie będę, bo mieszkam w Wielkiej Brytanii.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 2:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 23, 2013 1:34 pm
Posty: 303
Lokalizacja: Gdynia
Kit'y nie maja nadajnika, odbiornika, silnika i regulatora (w elektrykach), baterii i czasami jeszcze serwa.
Co do konkretnego kit'a to musial bys okreslic jaka skala cie interesuje, oraz czy elektryk, spalina czy nitro?

_________________
Park maszynowy:
Baja 5B SS -na sprzedaz
Losi Micro SCT 1:24 BL
Sakura D3 BL
Vaterra Ascender - żółw błotny

chcialem dobrze - wyszlo jak zawsze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 2:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 25, 2013 6:36 pm
Posty: 5
Jak w pierwszym poście, skala jak najmniejsza, ale żeby dawała radę w terenie dosyć, elektryk. Jeśli kupię jakiś konkret to pomożecie dobrać resztę? Nie chcę popełnić błędu i wyrzucić kasy w błoto, a Wy po prostu wiecie lepiej ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 7:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt mar 07, 2006 7:38 pm
Posty: 5261
Wersje KIT to w zasadzie modele w wersjach zawodniczych o wysokiej "kulturze"technicznej. Na początek polecał bym zestawy RTR. Są złożone ale frajdę daje późniejsza praca.Konserwacja czy dopracowanie elementów.
Model od podstaw można budować,ale to wręcz przeciwnie wymaga pewnego doświadczenia z modelami gotowymi.
Jeśli chcesz coś małego to polecał bym 1: 18 do 1:14.Jeśli do jazdy dla "fanu" polecał bym off-road.Dobierając koła możesz mieć przyjemność z jazdy w każdych warunkach.
A może zorientuj się czy w Twoim rejonie nie ma klubów czy jakiś zawodów. To by mógł być kierunek. Samochody zdalnie sterowane dzisiaj to sport całą gębą z zapleczem technicznym.To nie modelarstwo jak kiedyś kiedy powstał Pinokio... :lol: :lol: :lol:

_________________
O organizatorach PMMS RC IPN nie ma nic do powiedzenia...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 7:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn paź 10, 2005 7:03 pm
Posty: 424
Lokalizacja: Tarnów
Jak mały modelik - ja jestem zakochany w małym losi 8ight - ale to nie jest model na kosmiczne tereny typu jakiś grząskich piasków czy wielkiej trawy.

http://www.losi.com/Products/Default.as ... LOSB0224T2

a tak naprawdę musisz sobie dobrać to co tobie się podoba. Wygląd, możliwości i cena.

Od siebie również zapraszam na zawody, samemu też frajda, ale jak ścigasz się z innymi to dopiero adrenalinka się włącza.

Kupisz KIT'a każdy Ci pomoże o to się nie martw. Chyba że znajdziesz coś naprawdę dziwnego... :lol:

_________________
Tarnowski Klub Modelarstwa Samochodowego

Mammoth Racing Concepts - www.mammothrc.pl

lukasz7-92@tlen.pl
kom 607534977


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 8:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr paź 23, 2013 9:41 am
Posty: 38
Jesli chcesz model typowo terenowy (trial) i chcesz go budowac od 'zera' - (zakladam wykorzystanie gotowych mostow, przekladni itd) to poczytaj forum rc-trial.pl - tam budowanie czegos od zera to wcale nie bezsensowna sprawa. Glowna kwestia to czy pasuje Ci model trialowy.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz gru 26, 2013 11:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 13, 2012 3:53 pm
Posty: 18
jestes zielony w tych tematach to polecam poczytać inne tematy lub fora na temat modeli rc np ja zaczynając modelarstwo kołowe kupiłem TT 01 chciałem je przystosować w teren ale to jednak nie to... wyszło następcą jest TR02T lub TC02T i macnum ale to 2WD jedno podwozie ale wg mnie w sam raz jak na początek a i pro.. to czy chcesz 4 czy 2 wd czy buggy czy truggy to sam zdecyduj bo prowadzi się inaczej bo truggy cz buggy to przeważnie to samo (inne koła ) :) jak chcesz to pisz na pm

_________________
TR02T + Turnigy Trackstar 80A + 4250KV


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 27, 2013 9:55 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 31, 2013 1:08 pm
Posty: 792
Lokalizacja: Świnoujście
Jak KIT to tu masz 1/12 Savka. Taniej nie znajdziesz nigdzie. Wiem ,że to HPI, ale w KIT będziesz miał niektóre elementy lepsze, Savek , ma narypane tych elementów podczas składania, więc będziesz mial frajdę. Dostęp do części jest, a na 3s autko rozpierniczas system, więc będzie git.

http://www.ebay.de/itm/HPI-Savage-XS-SS ... 4d167da79a

_________________
RC8T (e-konwesja):Xerun 150A,LEOPARD 4274 KV2000, BMS-630MG
Savage XS Flux:Ezrun 80A,Vector4000,SF-10W
Mini Recon RTR,katamaran i kilka helikopterów


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt gru 27, 2013 11:39 am 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 25, 2013 6:36 pm
Posty: 5
Dzisiaj się wybieram do sklepu RC, popatrzę co tam jeszcze mają. NJa sam początek kusi mnie kupić taniego gotowca, żeby przy nim po prostu majsterkować, zobaczyć jak to w środku wygląda i dlaczego tak wygląda ;) Bo jednorazowo nie chciałem wydawać więcej niż określoną ilość gotówy, ale w odstępach czasu kupować części (pierwsze założenie, już odrzucone). Zatem raczej kupię coś taniego, tutaj tego dużo, i będę pytał, co brać pod uwagę przy wyborze nowych konkretnych części do tego. Wrócę po południu i się pochwalę, co taniego i badziewnego kupiłem, jeśli coś wezmę ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So gru 28, 2013 9:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 25, 2013 6:36 pm
Posty: 5
W sklepie byłem i skończyłem z... helikopterem :) Bardzo mi się spodobały, jak dali mi polatać, zawsze się tego bałem, a to jednak nie takie trudne ;) Zatem dzięki wielkie za rady i pomoc, pozdrawiam! :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:53 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL