Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:36 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:36 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor
PostNapisane: N gru 19, 2004 4:30 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 3:12 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
Witam
Pytanie jak w tytule, czytam topiki o MX-3-kach i raz mi sie przeplata Airtronics a raz Sanwa, jak to w koncu jest bo sie juz pogubilem?? :)
To sa jakies zupełni rózne aparatury, czy identyczne?

_________________
Carson STADIUM FIGHTER 2,5 ccm 2WD
TT-01

Pozdrawiam,
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N gru 19, 2004 4:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
To sa te same radia tylko roznia sie naklejka. Sanwa jezeli sie nie myle rozprowadza na Europe a Airtronicks na USA.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 12:14 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
Witam,
Tak jak powiedział przedmówca zależy to od rynku docelowego. Chociaż na pudle z mojej aparatury jest napis SANWA i Airtronics.

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 1:06 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 3:12 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
Przegladajac rózne wzmianki w necie o tych aparaturach zauwazylem cos takiego (nie wiem czy słusznie) ze w przypadku mx-3 od Airtronics dostepne sa tylko czestotliwosci 27Mhz i 75Mhz(i tylko o takich jest mmowa na stronie producenta-airtronics), natomiast przy Sanwie pojawia sie czestotliwosc 40Mhz.
Spotkaliście sie z czyms takim?

_________________
Carson STADIUM FIGHTER 2,5 ccm 2WD
TT-01

Pozdrawiam,
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 9:00 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
Witam,
Wynika to pewnie z uregulowań prawnych związanych z ogólnie dostępnymi częstotliwościami. Jeżeli chciałoby się uzyskać więcej informacji to trzeba będzie poszukać :( na stronach jakichś instytucji rządowych.

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 10:44 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 3:12 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
No z tego co wiem to u nas 75Mhz jest zabroniona, bo uzywa je wojsko czy cos innego, z kolei u Amerykanów to najpopularniejsza czestotliwosc, ma az 30 kanałów, a nie 6 jak 27Mhz :?
BTW nie wiecie ile kanałów ma czestotliwosc 40Mhz?

=> DO WŁAŚCICIELI MX'ów<=
Ma ktoś z Was MX-3 na 40 Mhz? Jeśli tak to gdzie ją zakupiliście, bo na TH tylko 27 i 75 Mhz :/

_________________
Carson STADIUM FIGHTER 2,5 ccm 2WD
TT-01

Pozdrawiam,
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 11:40 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
Witam,
www.riku.com.pl oraz widziałem na Allegro.

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 11:48 am 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 3:12 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki Krzysiek 8)

_________________
Carson STADIUM FIGHTER 2,5 ccm 2WD
TT-01

Pozdrawiam,
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 1:25 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Jest jeszcze na www.modelarski.com nie wiem czy jest wystawiona na sklepie internetowym ale drgoa mailowa tez sie dogadasz. Jezeli dobrze pamietam to cena z wakacji za nadajnik, odbiornik, 2 serwa i akusy to ok 650zl.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 1:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 3:12 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
A na rynnkach zagranicznych myślicie ze warto poszukać, czy raczej ceny bedą zblizone, chodzi mi o rynki w Europie, nie o Tower Hobbies bo tam nie ma 40Mhz :/


m-peter napisał(a):
Jest jeszcze na www.modelarski.com nie wiem czy jest wystawiona na sklepie internetowym ale drgoa mailowa tez sie dogadasz. Jezeli dobrze pamietam to cena z wakacji za nadajnik, odbiornik, 2 serwa i akusy to ok 650zl.


No jest tam ta aparaturka, obeznie w cenie 668zł:
http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=131


Ale w sumie na paśmie 27Mhz ale na FM chyba tez jest dobre rozwiazanie?? a na TH kosztuje 96$, takze nie liczac kosztów przesyłki wychodzi duuużo taniej :?

_________________
Carson STADIUM FIGHTER 2,5 ccm 2WD
TT-01

Pozdrawiam,
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 2:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
koniu napisał(a):
A na rynnkach zagranicznych myślicie ze warto poszukać, czy raczej ceny bedą zblizone, chodzi mi o rynki w Europie, nie o Tower Hobbies bo tam nie ma 40Mhz :/


m-peter napisał(a):
Jest jeszcze na www.modelarski.com nie wiem czy jest wystawiona na sklepie internetowym ale drgoa mailowa tez sie dogadasz. Jezeli dobrze pamietam to cena z wakacji za nadajnik, odbiornik, 2 serwa i akusy to ok 650zl.


No jest tam ta aparaturka, obeznie w cenie 668zł:
http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=131


Ale w sumie na paśmie 27Mhz ale na FM chyba tez jest dobre rozwiazanie?? a na TH kosztuje 96$, takze nie liczac kosztów przesyłki wychodzi duuużo taniej :?


Podobno czasami niezle sieje na 27 w Polsce bo to jest pasmo dla cb radia. Ja wlasnie teraz tez staje przed trudna decyzja wyboru radia. Czy kupic w Polsce na 40mhz i sie nie martwic, ale przeplacic, czy moze sciagnac zza wielkiej wody za o wiele nizsza cene bo jednka dolar teraz jest tani. Ale teraz juz nie bralbym MX-3, za troche wiecej jest FUTABA 3PM, ktora jest o niebo lepsza od MX'a.


Ostatnio edytowano Pn gru 20, 2004 4:00 pm przez Piotr Michalski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 2:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 3:12 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
No ja teraz używam FUTABY T2PH na 27Mhz AM!! I szczeze mówiac nie narzekam, wiec myslalem ze na FM moze byc tylko lepiej :)

Tak jak polukałem na forum to posiadacze mx bardzo sobie chwalą tą aparaturke!
A z takich nowoczesniejszych to milo by bylo miec MX-3S:
http://www.airtronics.net/mx3s_synthesized.htm
nie trzeba zmieniać kwarcy :)
Ale to juz NA PEWNO nie na moje mozliwosci kasowe :) :)

_________________
Carson STADIUM FIGHTER 2,5 ccm 2WD
TT-01

Pozdrawiam,
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 4:00 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Co do nadajnikow z syntezatorem to fajna sprawa, ale osoby bardziej doswiadczone ode mnie mowia, ze lepiej nie brac czegos takiego do spalinowek bo odbiorniki sa bardzo delikatne i przez wstrzasy szybko siadaja.

Owszem MX jest fajny, ale to juz dosyc stary model. Kiedys byla to jedyna aparatura trzykanalowa, komputerowa FM za rozsadna cene. Teraz wyszedl HITEC(nie pamietam sybolu) i FUTABA 3PM. Moim zdaniem kupujac teraz aparature klasy MX lepiej wziac ta Futabe, ma wiecej mozliwosci i dodatkowe przyciski na okolo "kierownicy", ktore mozna bardzo fajnie zaprogramowac. Wiecej szczegolow tutaj http://www.futaba-rc.com/radios/futk15.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 5:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 3:12 pm
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
Nie no oczywiscie, wybór jest duzo wiekszy, ale i ceny bardzo rozne. Futba 3PM kosztuje na TH od 120-160$ (zaleznie od wyposazenia dodatkowego) wiec nawet nie chce myslec ile to kosztuje u nas :lol:

A tego MXa upatrzylem sobie jakis czas temu, popytalem troche no i jak pisalem, według uzytkowników najlepszy stosunek jakosc/cena, wiec dla tego tak wyptuje akurat o nią :)

_________________
Carson STADIUM FIGHTER 2,5 ccm 2WD
TT-01

Pozdrawiam,
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 20, 2004 5:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
No to dla porownania Futaba 3PM w Polsce to 600zl i w zestawie masz to samo co w MX-3. Jak dla mnie to stosunek jakosc/cena jest lepsza w tej Futabie. Nie wiem czemu wszyscy uparli sie na te aparatury Airtronics, przeciez to sa juz przestarzale radia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest Śr cze 24, 2026 11:36 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL