Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Śr cze 24, 2026 10:24 pm

Teraz jest Śr cze 24, 2026 10:24 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 13, 2004 10:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 09, 2004 12:57 pm
Posty: 1319
Lokalizacja: Warszawa praga Auto: Academy SP3 1/12, Tunder Tiger TIGER4WDS Associated TC3 Team Kit HPI E10 Drift
A powiedz ile wyjdzie taki układ co mierzy tylko prędkość? Tak mniej więcej :P

_________________
http://photobucket.com/albums/b357/SeQ_PL/


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 13, 2004 6:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz paź 21, 2004 8:57 am
Posty: 49
Lokalizacja: Krakow - Nowy Sacz
Poprzednia cena minus 20zl (czujnik temp)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 15, 2004 9:44 am 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 01, 2004 12:29 pm
Posty: 47
Lokalizacja: Warszawa
waldo napisał(a):
Poprzednia cena minus 20zl (czujnik temp)


Czy jest juz sprzedaż?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 17, 2004 1:37 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 15, 2004 1:32 pm
Posty: 929
Lokalizacja: Bytom
Witam,
Czytałem wszystkie poprzednie posty i nasuneło mi się kilka uwag (może tylko mi):
1. Pomiar prędkości za pomocą układu zbudowanego z diody nadawczej i odbiorczej jest dobry tylko nie da się go wszędzie zastosować (Patrz TL-01) wydaj mi się, że przełącznik Halla byłby lepszy (łatwiejszy montaż).
2. Pomiar prędkości i pomiar RPM silnika chyba trzeba zrealizować na dwóch czujnikach (tak jak w prawdziwym samochodzie) co innego prędkość w km/h i co innego RPM silnika
3. Używasz układu PIC 16F628 i w obecnej formie dołożenie dodatkowych czujników może spowodować skończenie się zasobów (wolne Piny) może dobrze byłoby użyć 16F876 (28 nóżek) wbudowany port RS (komunikacja radiowa) ewentualne upgrady firmware'u (wykorzystanie możliwośći BootLoader'a) itp.
4. Widziałem chyba czujniki temp. pozwalające na pomiar temp > 125C (www.conrad.pl)
Życzę powodzenia

_________________
Tylko śmigłowce :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 17, 2004 5:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 20, 2003 2:29 pm
Posty: 641
Lokalizacja: Poznań
Cytuj:
2. Pomiar prędkości i pomiar RPM silnika chyba trzeba zrealizować na dwóch czujnikach (tak jak w prawdziwym samochodzie) co innego prędkość w km/h i co innego RPM silnika


W przypadku elektryków możnaby przecież użyć jeden czujnik i znająć przełożenie całkowite obliczyć jedno i drugie. Dopiero w przypadku spalinówki i wielu biegów trzeba by użyć 2 czujniki.

_________________
www.rcds.prv.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt gru 24, 2004 11:05 am 
Offline
PSVADEK
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 14, 2004 12:20 pm
Posty: 1842
Lokalizacja: Rzeszów Auta: ...TRAXXAS REVO 3,3... .ASSO TC3 BRUSHLESS.
ja tez bym wziął jedną sztuke ;)

_________________
Obrazek
......Tornado Team......
www.RC.RZESZOW.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest Śr cze 24, 2026 10:24 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL