Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt cze 26, 2026 3:30 pm

Teraz jest Pt cze 26, 2026 3:30 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 11:28 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Informuję posiadaczy modeli klasy klasa IC10TC Junior (np. HPI 3 evo), że nadarza się niepowtarzalna okazja udziału w zawodach. Nie musicie już jeździć pod blokiem.
Sędziwie zgodzili się na utworzenie tej klasy w zawodach EMP.
Więc nie ociągajcie się - tylko do boju.
Najbliższe zawody spalinowe on-road odbędą się w Warszawie w ten weekend.
Potwierdźcie proszę swoje zainteresowanie w tym temacie.
Jak nikt się nie będzie zgłaszał to klasa umrze zanim powstanie.
Proponuję również, aby inni dystrybutorzy, którzy posiadają w swojej ofercie te auta zgłosili ten fakt do sędziów LOK i poinformowali swoich klientów (posiadaczy tych modeli).
Z góry uprzedzam fakty, aby nie było niepotrzebnego gdakania na forum ze to my znowu chcemy coś zrobić tylko dla siebie.
Większość dystrybutorów ma takie modele.
Mamy nadzieję ze to rozwiązanie pobudzi to trochę do życia temat spalinowego on-road.

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 11:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Jakie wymagania musi spełnić model (i kierowca) aby był zaliczony do tej klasy ? Są jakies przepisy techniczne i sportowe dla tej klasy ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 12:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Poniżej cytuje propozycję przepisów, która skierowaliśmy jako materiał roboczy do LOK.
Na obecnej liście znajdują się auta i silniki spełniające wymogi przepisów - oferowane przeznacza firmę.
Pomimo iż kilka miesięcy temu prosiłem innych dystrybutorów o przesłanie specyfikacji ich modeli do dziś nie dostałem wykazu.
Przepisy sportowe bez zmian jak w IC10TC.



Klasa IC – 10 TC JUNIOR
Przepisy techniczne

1. Nadwozie.
Dopuszczone są modele z karoseriami typu Touring Car (Sedan), w wersjach 2- lub 4-drzwiowych samochodów, GT oraz Sport. Modele muszą posiadać takie detale nadwozia, jak: światła, okna, wloty powietrza, itp. Dopuszczony jest tylny płat karoserii, nie może on jednak wystawać ponad dach i musi być trwale związany z karoserią. Antena giętka o średnicy max. Ř 4 mm i wysokości od ziemi max. 380 mm musi być wyposażona w ochraniacz. Wszystkie części modelu muszą być osłonięte, za wyjątkiem głowicy silnika, filtru powietrza, wylotu rury wydechowej, pokrywy wlewu paliwa i pałąka ochronnego. Wszystkie otwory wykonane w karoserii dla dostępu do w/w elementów muszą być wykonane z luzem max. 5 mm od konturu części oprócz otworu dla rury wydechowej max. Ř 30 mm i otworu pokrywy wlewu paliwa max. Ř 50 mm. Dopuszczone otwory w szybie przedniej, szybach bocznych i szybie tylnej.

2. Podwozie
W klasie IC-10 TC JUNIOR model musi mieć niezależne zawieszenie wszystkich czterech kół.
Dopuszczone podwozia zgodnie z listą:
• HPI Nitro RS4 3 Evo
• HPI Nitro RS4 3
• W przypadku innych podwozi zawodnik/dystrybutor proszony jest o zgłoszenie podwozia do sędziego głównego zawodów w celu jego weryfikacji oraz wpisania na listę dopuszczonych podwozi minimum na 7 dni przed zawodami.

3. Silnik.
W klasie IC–10 TC JUNIORmodel może być napędzany tylko jednym silnikiem spalinowym klasy "small block"o pojemności skokowej z zakresu 2.5 - 3.0 cm3 o katalogowej mocy nie większej niż 1,52 KM i max prędkości obrotowej 37000 rpm. Dopuszcza się wyłącznie silniki z trzema kanałami dolotowymi i jednym wydechowym.
Do klasy dopuszczone sa poniższe silniki:
• HPI Nitro Star T-15
• HPI Nitro Star 15FE
• HPI Nitro Star 18SS
• LRP Z.15S
• LRP Z.16S
• LRP Z.18S Pro
• W przypadku innych silników spełniajacych wyżej wymienione wymagania zawodnik/dystrybutor proszony jest zgłoszenie silnika do sędziego głównego zawodów w celu jego weryfikacji oraz wpisania na listę dopuszczonych silników minimum na 7 dni przed zawodami

4. Zbiornik paliwa.
Model może być wyposażony w jeden zbiornik paliwa o pojemności max 100 cm3.

5. Paliwo.
Jako paliwo może być stosowana wyłącznie mieszanka alkoholu metylowego z olejem i dodatkiem maksymalnie 16% nitrometanu.

6. Ogumienie.
Dopuszczone są opony pneumatyczne - gumowe, bieżnikowane lub gładkie. Nie dopuszczone jest stosowanie opon piankowych i opon z kolcami. Dozwolone jest stosowanie środków zwiększających przyczepność opon. Nakrętki i sworznie kół nie mogą wystawać poza piastę koła. Dopuszczone zastosowanie opon i piast o różnej szerokości na osiach.

7. Tłumik wydechu.
Silnik napędzający model musi być wyposażony w tłumik wydechu ograniczający poziom hałasu do 80 dB w odległości 10 m na wysokości 1 m. Wylot spalin nie może być skierowany bezpośrednio w kierunku nawierzchni toru.

8. Sprzęgło i hamulec.
Model musi być wyposażony w sprawny hamulec i sprzęgło umożliwiające zatrzymanie modelu przy pracującym silniku.

9. Dozwolone wyposażenie dodatkowe.
Dopuszczone jest zastosowanie następujących elementów wyposażenia dodatkowego:
- pałąka ochronnego,
- stabilizatorów zawieszenia,
- skrzyni biegów.

10. Zabronione wyposażenie dodatkowe. Zabronione jest stosowanie czujników poślizgu, obciążenia i żyroskopów.

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 12:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Jeśli chodzi o pojemność silnika to powinny być dopuszczone również silniki 2,11ccm bo bardzo dużo modeli (np. Tamiya TGS, TG-10) posiada właśnie takie silniki.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 12:36 pm 
Offline
-=ADA$=-
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 20, 2003 7:51 am
Posty: 3467
Lokalizacja: Bielsko-Biała/ Kraków
Takie pytanie, oprocz tego ze dlaczego silniki wieksze od 2.5 a nie 2.1>, ale inna sprawa kto ma weryfikowac moc silnika, najnowszy silnik Team orion CRF ma podana moc 1.19 hp, a jest mocniejszy od wielu silnikow .18 itd jak takie cos bedzie rozwiazane, no i dlaczego nie mozna startowac na silnikach 2.11


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 1:03 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Ograniczenia, które pojawiają się w przepisach mają na celu zachowanie niskich kosztów tej klasy oraz rzeczywiste zrównanie szans.
Maja w niej jeździć tanie modele na tanich silnikach, jakie są do nich oferowane przez producenta zestawu RTR.

Jak chcecie nie mieć ograniczeń to do tego służy klasa IC,10TC która funkcjonuje dotychczas. Natomiast modele klasyfikowane w IC10TC Junior nie mają najmniejszych szans konkurować z typowymi zawodniczymi wózkami i silnikami.
Dla tego powstaje ta klasa i dla tego te ograniczenia.

Poza tym potraktujcie temat nieco na luzie, bo jest to początek i wszystko może się zmienić.
Na razie wszystkim posiadaczom tych modeli powinno zależeć na uruchomieniu wyścigów a po paru imprezach zobaczymy, co i dla czego należy zmienić lub nie. Dziś dyskusja na ten temat jest bezcelowa.

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 1:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Trochę przedwczesne jest podawanie takiej informacji. Nie bedzie narzucona marka silnika jak i jego moc maxymalna- nie o to tutaj chodzi. W silnikach jedynym ograniczeniem będzie jego pojemność.
Prawdą jest że propozycja utworzenia tej klasy wyszla w dużej mierze od zawodników i dystrybutorów nie podejrzewajcie o to. Czolowi zawodnicy przygotowali zmiany dot.tej klasy a wladze sekcji dokonają końcowej korekty i wówczas zostanie ta klasa wpisana na nastepny sezon. Zachęcam jednak do startów już w tegorocznym sezonie.
Nie będę pisal o szczególach technicznych klasy bo to nie jest miejsce do tego, będą one dla wszystkich marek.
Pamiętajcie jednak że przeznaczeniem tej klasy jest zachęcenie mlodzików i juniorów do startów w zawodach, zawodnicy startujący już w klasach spalinowych nie będą mogli w niej startować. Stare konie niech śmigają z innymi starymi końmi :lol:

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 1:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Dyskusja nie jest bezcelowa gdyż obecne przepisy mocno ograniczają krąg osób mogących startować w tej klasie. Poza tym w klasie dla początkujących ograniczenie mocy o 1,52KM i obrotów do 37k jest chyba przesadą. Przecież tyle to osiągają topowe silniki 2,11 ccm z 3 kanałami i bez głowicy turbo. Jedno ograniczenie kłóci się więc z drugim. No bo jeśli zezwolić na tak dużą moc i obroty to po co ograniczać od dołu pojemność silnika ? Moim zdaniem powinno się dopuścić silniki 2,11 ale z zastrzeżeniem 3 kanałów i standardowej głowicy. Mówię to jako posiadacz dwóch modeli spalinowych on-road z silnikami 2,11 :-) przy czym jeden z nich (Tamiya FS12 LT) nawet nie zbliża się do 1KM a drugi (NovaMega 12 coś tam, coś tam) niewiele go przekracza. Zresztą Darku, jeździliśmy w poniedziałek razem po torze, Ty Evo 3 ja Impulsem i między osiągami modeli nie było przepaści, bo to że byłem lepszym kierowcą to już inna sprawa :-) :-) :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 2:00 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Każde tworzenie przepisów budzi kontrowersje wiec należy to powierzyć tym którzy sie na tym znaja. Jeżeli chcecie o tym dyskutować zapraszam do wątku w spalinowych on-road. Chetnie wyslucham waszych uwag i przedyskutujemy te tematy. Jest już ostatni gwizdek na to.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 2:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2005 11:00 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Wa-wa
Artur Dzierzęcki napisał(a):
ciach

Pamiętajcie jednak że przeznaczeniem tej klasy jest zachęcenie mlodzików i juniorów do startów w zawodach, zawodnicy startujący już w klasach spalinowych nie będą mogli w niej startować. Stare konie niech śmigają z innymi starymi końmi :lol:


yyy to znaczy, ze jak startuje w IC8-MT St to juz sobie nie wystartuje w juniorach onroadem??

pozdrawiam

_________________
Błażej Gr4N4c1K Zagozda - GTR Team
Stajnia:
Conrad Promotion II 25 - prezent od żony
Savage 3.5 Custom - prawie nówka
Missiler 2WD - elektryk mojej córki
GG: 1664122


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 21, 2006 3:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 22, 2004 8:59 pm
Posty: 2076
Lokalizacja: Jelcz Laskowice
Gr4N4c1K napisał(a):
Artur Dzierzęcki napisał(a):
ciach

Pamiętajcie jednak że przeznaczeniem tej klasy jest zachęcenie mlodzików i juniorów do startów w zawodach, zawodnicy startujący już w klasach spalinowych nie będą mogli w niej startować. Stare konie niech śmigają z innymi starymi końmi :lol:


yyy to znaczy, ze jak startuje w IC8-MT St to juz sobie nie wystartuje w juniorach onroadem??

pozdrawiam


Dotyczy to asfaltu.

_________________
Jelcz Mikrus
GG9531784


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 11:38 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
My tu znowu gadu gadu a najważniejsze pytanie umknęło.
Kto chce startować w zawodach w klasie IC10TC Junior.?
Najbliższe zawody Warszawie. Poza tym to możemy zorganizować cały cykl u nas na nowej hali w Łodzi.
Chciałbym tylko wiedzieć ilu jest chętnych abym nie startował sam z sąsiadem :D

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 12:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 10:11 am
Posty: 2778
Lokalizacja: Pabianice
Jestem chętny na cykliczne zawody w Łodzi ale mam Serpenta Impulse z silnikiem 2,11 albo Tamiyę TG-10 również z silnikiem 2,11. Żaden z nich nawet nie zbliża się do 1,52KM ani 37k obr/min. Jeśli będą dopuszczone silniki 2,11 to startuję.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 2:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Jak dam radę Cię objechać to jakoś się dogadamy. :D :D :D
Czekam na pozostałe zgłoszenia chętnych. ?

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 22, 2006 6:46 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 24, 2005 7:36 pm
Posty: 2024
Lokalizacja: Przemyśl
A czy istnieje mozliwoci robienia zawodów tej kiasy w Nowym Sączu :?:

_________________
POL - 1342


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pt cze 26, 2026 3:30 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL