Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:52 pm

Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:52 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor
PostNapisane: So sie 23, 2014 12:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sie 21, 2014 11:16 pm
Posty: 1
Witam,
w wyscigach biore udzial od 3 lat - w skali 1:1 :) Zylke modelarza mam z lat nastoletnich, glownie samoloty spalinowe. Postanowilem wrocic do hobby jednak w wydaniu kolowym. Ostatnio sporo czasu poswiecilem na studiowanie roznych materialow zwiazanych z wyscigami modeli RC. Wstepnie zdecydowalem sie na spaline ( dzwiek wkreconego silnika i zapach spalin to moje klimaty ), choc doczytalem sporo ciekawych argumentow dzialajacych na korzysc bezszczotkowego elektryka.

Przed kupnem pierwszego modelu chcialbym wyjasnic pare roznic miedzy nitro a petrolem.

Petrole sa duzo wieksze, mniej dynamiczne, jednak wydaje mi, ze moga bardziej realnie przedstawiac wlasciwosci jezdne wykorzystujac potencjal chocby samego zawieszenia ( ku mojemu zdziwieniu modele RC wydaja sie bardzo zaawansowane jezeli chodzi o temat zawieszenia ). Nitro, mniejszy brat, charakteryzuje sie zredukowana waga i spora moca co czyni go dosc narwana maszyna trudna do opanowania w poczatkowej fazie nauki jezdzenia? Oprocz tego, waznym aspektem jest dla mnie mnogosc posiadanych modeli przez innych, bo biore pod uwage ewentualne zawody. Z wstepnej analizy wynika, ze petroli jest bardzo malo, wiec zgaduje, ze w klasie zawsze bede mial podium :D Najwiecej chyba jezdzi jednostek nitro w skali 1/8 oraz 1/10? Czy wymienione skale scigaja sie w tej samej klasie?

Jest jeszcze temat samego napedu - jaka jest roznica miedzy 4WD a RWD w modelach? Czy techniczna jazda RWD daje takie mozliwosci jak w prawdziwych samochodach, np balansowanie masa pojazdu? Ciezko to sobie wyobrazic biorac pod uwage fakt, ze nie siedzimy w srodku i chyba nielatwo wyczuc te momenty?

Modele OFF-ROAD nad ktorymi sie zastanawiam :

Nitro : ( w jakiej on jest skali bo znalazlem sprzeczne informacje )
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXDUTR&P=0

Petrol :
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... DDPD**&P=0

Za wszelkie uwagi bede wdzieczny, zwlaszcza jezeli chodzi o roznice w napedach przekladajacych sie na technike jazdy oraz potencjalnej liczbie samochodow w danej klasie.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowano N sie 24, 2014 10:23 am przez rs4life, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 23, 2014 1:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Napisze ogólnie na Twoje pytanie:
Najpopularniejszym modelem jest buggy w skali 1/8 nitro choć ostatnio dużo też jest elektryków (czystszy i mniej do roboty).
To jeśli chodzi o off-road.
Jeśli chodzi o szosówki to w skali 1/10 klasa 540. Ten plus że zawody są organizowane i w lecie i w zimie.

Te linki które podałeś to w ich nazwach masz podaną skale.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:52 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL