Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:36 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:36 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pt lip 31, 2009 7:13 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 1:36 pm
Posty: 11
Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy , ale chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem
w zakresie podejścia do klienta przez serwis HPI.
Wiem że temat ten powinien być zamieszczony w innym dziale ,ale jako że jestem początkujący nie mam możliwości go tam poruszyć.
Zachęcony słynnym artykułem który można znaleźć w internecie na temat zestawów bezszczotkowych
RC-HOBBY postanowiłem że warto kupić to cudo. W Gdańsku jest sklep który współpracuje z HPI ,regulator
był w sklepie ,silnik i programator na USB sprzedawca obiecał sprowaddzić . Po zainstalowaniu w modelu
Tamiya - Rising Storm DF-02 i podłączeniu ,zestaw działał dosłownie parę minut. Sprzedawca obejrzał i stwierdził że najprawdopodobniej jest uszkodzony regulator. Silnik wraz z regulatorem sprzedawca przesłał do HPI.
Po ponad miesiącu otrzymałem odpowiedź że regulator jest spalony ( usterka z winy użytkownika) i naprawa ani wymiana nie wchodzi w rachubę. Model był wyposażony w standartowe zębatki,do zasilania użyłem pakietu NiMh RC-Hobby.
Wszystko może się popsuć ,chodzi jednak o to że firma która sprzedaje ten szajs ma w nosie klienta.
Gwarancja to coś czego w HPI nie ma.Nie chciało mi się walczyć z HPI,sprzedałem silnik i uszkodzony regulator na Allegro.
Jeszcze podczas trwania aukcji otrzymałem maila od użytkownika podobnego zestawu któremu regulator zdechł po 2 dniach,
napisał że został potraktowany w podobny sposób. NIGDY WIĘCEJ NIC NIE KUPIĘ W HPI!!!!!!!!!!!

_________________
Tamiya DF-01 - Porsche Cayenne
Tamiya DF-02 - Rising Storm
+ Ezrun 60A , 8,5 T 4000kV


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 01, 2009 9:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Nie kupować w firmach krzakach. Bo jak taką nazwać? GM nawet po gwarancji daje 50% upustu na swoje nowe regle jeśli ci się stary spalił, a tu nawet gwarancji nie ma. Bez gwarancji to lepie używkę kupić. Choć za kasę jaką i nich wydałeś kupiłbyś coś nowego też, dla odmiany z gwarancją.

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 01, 2009 2:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 1:26 pm
Posty: 7
No sporo razy slyszalem ze HPI to firma ktora reklama a nie jakoscia rosnie w sile. :)

Czytam forum i wlasciwie zachodze w glowe czy na ktorymkolwiek forum w polsce jest spis firm, sklepow modelarskich i opinii ludzi o tych firmach, sklepach modelarskich?

Moje przygody modelarskie wystartowaly od google i ogromnej ilosci czytania roznych arow, opinii.
Odwazylem sie na zakup w modelarnia.pl jakos przekonac sie nie moge do innych.
Moze macie gdzies jakies miejsce w sieci gdzie na kupie byly by tylko prawdziwe opinie klentow?

A odnosnie HPI Dziekuje za cynk!

_________________
Sie Cita sie wie ... :D Sie pyta sie wie jeszcze wiecej ;)

Thunder Tiger MTA-4
Thunder Tiger EB-4 S2 Pro
Thunder Tiger TS-4N

http://picasaweb.google.pl/zaborowski.marcin/RC_Model_Monster_18?feat=directlink


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 01, 2009 3:46 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
wiesz, w kraju to jest tak:
na forum tamiya to nie możesz źle napisać o tej firmie

Na forum proximy o tamtej

na tym forum o HPI nie są mile widziane negatywne wypowiedzi :)

to gdzie ma być obiektywnie?

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 01, 2009 10:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 1:26 pm
Posty: 7
To ja sie zapytam chlopakow z tutejszego klubu czy da sie cos takiego zorganizowac, szkoda ze to tylko lokalne forum i pewnie zbyt wielu opinii tam nie bedzie :( A przydalo by sie jakies wieksze forum ktore obiektywnie i szczerze opisywalo by faktyczny stan modelarstwa w polskich i zagranicznych sklepach.
Jedyne czego sie nie obawiam to kupowania w Hong Kongu :)

A o HPI juz nic wiecej nie mowie :) pssst

_________________
Sie Cita sie wie ... :D Sie pyta sie wie jeszcze wiecej ;)

Thunder Tiger MTA-4
Thunder Tiger EB-4 S2 Pro
Thunder Tiger TS-4N

http://picasaweb.google.pl/zaborowski.marcin/RC_Model_Monster_18?feat=directlink


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 01, 2009 11:18 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
Cenzury tu nie ma, więc pisać można. Co najwyżej Festiwal Modelarstwa wpadnie i będzie przekonywał, jakie to HPI dobre. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 02, 2009 6:20 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Nigdy nie odzywa się w wątkach o serwisie.

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 02, 2009 9:00 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
A szkoda to jest temat w którym ma wyjątkową szansę błysnąć znajomością tematu, a nie tylko błysnąć.

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 02, 2009 11:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 1:36 pm
Posty: 11
Pewnie że Festiwal Modelarstwa nic tu mądrego nie wniesie. To co napisałem to szczera prawda,mam nadzieję że więcej osób to przeczyta , niech się uczą na cudzych błędach . Mam nadzieję że HPI zdechnie , im szybciej, tym lepiej dla innych modelarzy.
Kiedyś miałem bardzo podobną sytuację, kupiłem do mojego pierwszego modelu ( Tamiya - Mad Fighter) regulator HITEC EZX-Pro.Od samego początku były z nim problemy, regulator kupiłem w sklepie Helipad .pl , ale tam sprzedawca bez problemu uznał że jest uszkodzony,regulator przyjął ,zaproponował inny .
Helipad pl. dołączyłbym do tych dobrych sklepów.

_________________
Tamiya DF-01 - Porsche Cayenne
Tamiya DF-02 - Rising Storm
+ Ezrun 60A , 8,5 T 4000kV


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 04, 2009 7:57 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 23, 2009 7:57 pm
Posty: 25
Niestety firma HPI a raczej „INPULS Dariusz Flisiak” – jest to firma bardzo zachłanna i chciwa
- zachłanny traci podwójnie.
Osobiście preferuje modele HPI i mam ich kilka (łatwy dostęp do części, spory asortyment części tubingowych – nic po za tym)
Osobiście nie kupuję modeli od polskiego dystrybutora HPI – a dlaczego:
- nie mam mowy o rabacie…
- modele są drogie !
- wolał bym zostawić kasę Polakom, ale niech wyjdą naprzeciw klientowi, a nie wychodzą z założenia, że klient jest dla nich a nie oni dla kupującego – bardzo wysokie mniemanie…

A więc modele kupuję od 4 lata w TowerHobbies – dają rabaty, kontakt lepszy w języku angielskim niż kontakt z polską firmą (dystrybutorem) HPI, wysyłka szybsza niż z polski :)
- przykładowo Model zamówiłem 24 sierpnia, 27 sierpnia paczka była już w Polsce, 1 września list od celników o przedstawienie dokumentów – jadę na pocztowy skład celny odbieram paczkę w tym samym dniu.
Cenowo
model w Polsce 2500 zł (savafe flux)
Model w TH 599,99$ - rabat 125% = 474,99 $ + wysyłka 108,49 $ razem 583,48$ (rozliczona kwota z karty kredytowej 1730 zł)
Opłaty w Polsce stawka celna 4,7% (niestety już nie ma kodu 95031010 z zerowym cłem) tj. ok. 83zł cła + VAT 22% od cła i modelu : razem celnikom zostawiłem 480zł coś około
Model realnie kosztował mnie: 2210 zł – taniej o niecałe 300 zł !
czyli zostaje jeszcze na pakiet :)

W przypadku polskiej firmy HPI 300 zł to by może opuścili przy zakupie ze 4 modeli na kwotę 10 000 zł

- Nic innego jak zachłanność (tzn oni określają to jako stałą cenę towaru)

Oczywiście też kupuję w polskich sklepach jakieś mniejsze tańsze rzeczy, nie wszystko też jest tańsze w stanach czy u Dojczlandów.

Ogółem jeśli chodzi polskiego dystrybutora HPI – Negatywne wrażenie


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 08, 2009 7:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
FajnyUzytkownik napisał(a):
Niestety firma HPI a raczej „INPULS Dariusz Flisiak” – jest to firma bardzo zachłanna i chciwa


Nie gadaj głupot bo HPI nie przystawiła Ci lufy do czoła i nie kazała kupować. Chcesz za granicą kupujesz za granicą. Inni idą do HPI i nie czekają dwa tygodnie i nie szwędają się po urzędach celnych.

Jest wolny rynek, można kupować tam gdzie się chce. A 290zł przy ponad dwóch tysiącach to nie jest jakaś powalająca kwota i chciwością bym tego nie nazwał.

Załóż sklep konkurencyjny dla HPI i sprzedawaj taniej, w czym problem ...

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 09, 2009 7:17 am 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 30, 2009 10:01 am
Posty: 42
FajnyUzytkownik napisał(a):

Osobiście nie kupuję modeli od polskiego dystrybutora HPI – a dlaczego:
- nie mam mowy o rabacie…
- modele są drogie !
- wolał bym zostawić kasę Polakom, ale niech wyjdą naprzeciw klientowi, a nie wychodzą z założenia, że klient jest dla nich a nie oni dla kupującego – bardzo wysokie mniemanie…

A więc modele kupuję od 4 lata w TowerHobbies – dają rabaty, kontakt lepszy w języku angielskim niż kontakt z polską firmą (dystrybutorem) HPI, wysyłka szybsza niż z polski :)
- przykładowo Model zamówiłem 24 sierpnia, 27 sierpnia paczka była już w Polsce, 1 września list od celników o przedstawienie dokumentów – jadę na pocztowy skład celny odbieram paczkę w tym samym dniu.
Cenowo
model w Polsce 2500 zł (savafe flux)
Model w TH 599,99$ - rabat 125% = 474,99 $ + wysyłka 108,49 $ razem 583,48$ (rozliczona kwota z karty kredytowej 1730 zł)
Opłaty w Polsce stawka celna 4,7% (niestety już nie ma kodu 95031010 z zerowym cłem) tj. ok. 83zł cła + VAT 22% od cła i modelu : razem celnikom zostawiłem 480zł coś około
Model realnie kosztował mnie: 2210 zł – taniej o niecałe 300 zł !
czyli zostaje jeszcze na pakiet :)


Dorzucę jeszcze do słów Tomka parę swoich.

A masz pojęcie o funkcjonowaniu legalnej firmy? Te niecałe 300PLN po ocleniu, oPITowaniu i zabawie z odbiorem o które się rozbijasz idą na funkcjonowanie firmy. Niestety nasz kraj jest taki, że najpierw musisz popłacić masę podatków i innych kosztów stałych zanim cokolwiek zaczniesz sprzedawać. Do tego dochodzi koszt wynajmu powierzchni na sklep plus jego utrzymanie i jeszcze pracownik (jeśli go masz). Potem jeszcze tylko ZUSy, fusy i tyfusy do opłacenia... I średnio wychodzi, że miesięcznie (nawet jeśli jesteś sobie szefem, pracownikiem, sprzedawcą, kurierem itd) wydajesz na same opłaty, licząc lekko, koło 1500-2000PLN a jeszcze coś zjeść trzeba i gdzieś mieszkać. Więc jak widzisz aby pokryć tylko koszty musisz miesięcznie sprzedać minumum 5 modeli z przebitką tych niecałych 300PLN.

I nie bronię tu fimy X czy Y - nasze realia dają taki wynik w sklepach. Najpierw musisz utrzymać państwo a potem siebie...

A tak na marginesie... sprzedajesz coś na Allegro? Bo jeśli tak to przy sprzedaży rocznej powyżej 1000PLN musisz zapłacić podatek od tego, inaczej przez 5 lat US ma prawo ściągnąć należność z Ciebie... Widzisz więc jak nam pomagają Ci na górze....

_________________
Pozdrawiam
zloty_2000

Ofna Dominator
xmods Pontiack Firebird


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 09, 2009 7:46 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Nie jeśli przedmiot ma więcej niż pół roku i jest używany.
Poza tym gdzieś chyba zapomnieliście o upuście hurtowym jaki ma dystrybutor??? Czemu go po detalu rozliczacie, ma te swoje 30-50% zarobku. Ceny w pl nie są adekwatne do wartości i zarobków i o tym wiemy, nie dorobicie teorii że jest to wina tylko państwa. Polak lubi zarobić raz a dobrze, nie lubi jeść biznesu małymi łyżeczkami ale długo.
No i ja bym bardzo chciał jak wielu moich kolegów chciało po zapłaceniu w Polsce więcej mieć luksus i wygodę obsługi gwarancyjnej a nie nerwy i szukanie kruczków lub ciągnięcie sprawy miesiącami. Tu nawet jak zapłacisz to obsługi porządnej nie masz.

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 09, 2009 11:53 am 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 30, 2009 10:01 am
Posty: 42
Adrian Lutyński napisał(a):
Nie jeśli przedmiot ma więcej niż pół roku i jest używany.


To nie jest tak do końca różowe bo aby to udowodnić musisz się obronić kwitami zakupu itp (to akurat się uda) a przy okazji zamieszało mi się to z tym:
http://www.money.pl/podatki/poradniki/artykul/poradnik;podatki;od;sprzedazy;na;allegro,48,0,314928.html napisał(a):
W roku 2007 zmieniły się natomiast zasady w podatku od czynności cywilnoprawnych. Kupując na aukcji od osoby fizycznej przedmiot droższy niż 1000 złotych, trzeba zapłacić podatek PCC. Obowiązek - w odróżnieniu od poprzednich lat - spoczywa na kupującym, a sprzedawca nie zawsze informuje o tym w opisie aukcji.


Kupujący płaci 2% wartości towaru...

Adrian Lutyński napisał(a):
Poza tym gdzieś chyba zapomnieliście o upuście hurtowym jaki ma dystrybutor??? Czemu go po detalu rozliczacie, ma te swoje 30-50% zarobku. Ceny w pl nie są adekwatne do wartości i zarobków i o tym wiemy, nie dorobicie teorii że jest to wina tylko państwa. Polak lubi zarobić raz a dobrze, nie lubi jeść biznesu małymi łyżeczkami ale długo.
No i ja bym bardzo chciał jak wielu moich kolegów chciało po zapłaceniu w Polsce więcej mieć luksus i wygodę obsługi gwarancyjnej a nie nerwy i szukanie kruczków lub ciągnięcie sprawy miesiącami. Tu nawet jak zapłacisz to obsługi porządnej nie masz.


Adrianie - z tymi upustami się zgodzę, ale nie są one tak spektakularne jak większość z Was sądzi (kiedyś trochę się bawiłem w prywatę). Aby otrzymac naprawdę znaczące upusty trzeba regularnie dokonywać hurtowych zakupów na dość spore kwoty.

Jak wspominałem nie bronię nikogo, ale chcę zwrócić uwagę, iż to nie jest to tak pięknie jakby się wydawało..

A z drugiej strony - jeśli tak wieszamy psy na krajowym serwisie i dystrybutorze to czemu nie skrzyknąć się w 2-3 osoby i samemu ruszyć z konkurencyjnym i lepszym interesem? Wtedy sami zaczniemy dbać o serwis, zadowolenie klienta i porządną obsługę.
Co do obsługi gwarancyjnej to się zgodzę, że może i długo, ale jak jesteś "pikuś", oo sorry "Pan pikuś" ;-), na rynku to tak jest a jak (z doświadczenia powiem) jednorazowo kupujesz rzecz X w ilości 5 000 sztuk w cenie 1000PLN sztukę, to z automatu parę sztuk na ewentualne zwroty gwarancyjne (bo jak usłyszałem rozbrajające tłumaczenie... "bo zawsze coś w fabryce źle poskładają albo się w transporcie stuknie"). Tutaj niestety działa prawo wielkich liczb, im po twojej stronie jest ona większa w sztukach (a u sprzedającego w kwocie) tym lepiej Cię traktują i tym szybciej Ty masz możliwość wymian gwarancyjnych...

_________________
Pozdrawiam
zloty_2000

Ofna Dominator
xmods Pontiack Firebird


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr wrz 09, 2009 12:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 23, 2007 9:59 pm
Posty: 3870
Lokalizacja: Bdg
Allegro to inny temat. Zostawmy go.

Co do upustów, wybacz, sam działałem jako importer (legalny)przez kilka lat, pracowałem w dużych firmach handlowych i o poziomie upustów wiem jakie są. To nie sa jednocyfrowe liczby. Z innych źródeł wiem też np o poziomie upustów na niektórych dostawców modelarskich. A mówimy tutaj o HPI, generalny dystrybutor nie kupuje pojedyńczych sztuk i ma ciut inne upusty niż dalsi handlarze w kraju.
Poza tym generalny dystrybutor czy też przedstawiciel czy jak go zwał powinien świecić przykładem, idąc do salonu firmowego oczekujesz lepszego traktowania niż na bazarze. A płacisz jak w salonie a traktowanie jak na bazarze, czego sam doświadczyłem raz. Żeby być jednak uczciwym, od czasu jak kupuję drobiazgi to nie narzekam, ani na ceny (bo są obecnie w większości konkurencyjne, nawet bardzo) ani na obsługę. Ale klienci dla których wydanie 2000zł na model jest w ich mniemaniu dużą kwotą oczekują często wysokiego standardu obsługi, który jak widzę po forum jeszcze taki prawdopodobnie nie jest. Więc niech chociaż te większe ceny też zniżą do poziomu światowego żeby się nie opłacało ściągać prywatnie i nie stękało na obsługę bo jest chociaż tanio (choć jej doszlifowanie to najmniejszy koszt).

_________________
5 P's of Racing: Perfect Preparation Prevents Poor Performance


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:36 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL