Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:55 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:55 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 28, 2008 10:20 am 
Offline

Dołączył(a): N maja 18, 2008 4:51 pm
Posty: 19
Lokalizacja: W-wa
Witam, jako że jest to mój pierwszy post tutaj. Tez właśnie czekam na moja pierwszą paczkę z TH z zestawem Velineon.

Z moich (bogatych ;) doświadczeń z zakupami helikopterowymi w Hongkongu i USA wynika, że kryterium clenia jest bardzo nieokreślone. Oczywiście jeśli na paczce jest "gift" czy "toy parts" i wartość np 30$ (koniecznie musi być wartość!) to bardzo często przechodzi bez niczego (np. dostałem raz paczkę z dwoma sporymi helikopterami za 1500$ bez cła). Tego typu deklarację na paczce dużo łatwiej dostać z HK, bo w USA jest to po prostu karalne... Większość małych paczek przechodzi bez problemów, ale nie zawsze.
Kryterium 200Eur, byc może istnieje nieformalnie, ale nie liczyłby na to za bardzo. Oczywiście zawsze należy deklarować wszystko jako części do modeli redukcyjnych - ostatnio długo mnie celnicy nakłaniali, zebym opisał tak aparaturę, serwa i symulator lotu, co w końcu zrobiłem :/. Nie muszą wtedy szukać pozycji taryfowych i liczyć cła...

_________________
Paweł
Traxxas E-maxx, śigłowce i samoloty RC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N wrz 21, 2008 4:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz wrz 11, 2008 2:29 pm
Posty: 2
Lokalizacja: KROSNO
siema ... nie za bardzo czaje o co chodzi z tą kartą... jak jestem nieletni to tez moge taką mieć???


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt wrz 30, 2008 12:27 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 10, 2008 11:47 pm
Posty: 430
Lokalizacja: Sosnowiec
:wink: Miałem się nie wypowiadać bo ten temat to rzeka informacji ale jednak zdecydowałem coś napisać. A więc generalnie na zakupy w sklepach internetowych na całym świecie z tego co się orientuje uznają kartę VISA CLASSIC albo Master Card a wyrobienie takiej karty przez osobę niepełnoletnią nie jest możliwe. Nie wiem jak teraz ale w związku z faktem że to normalny kredyt w postaci palsitkowej karty do bankomatu w Banku wymagają zaświadczenia o dochodach. No chyba że uda ci się namówić rodziców i oni to załatwią na siebie poprostu :wink: to sprawa z głowy. Generalnie posiadając już którąś z obu wymienionych kart świat tanich sklepów RC staje już dla ciebie otworem i możesz robić zakupy również rejestrując się na ebay.com . Ktoś tu pytał o wartość bezclową paczki, a więc z moich obserwacji wynika iż stoi ona w zakresie 50$ albo 25Eu, z tym że u nas clą na prawdę od przypadku do przypadku. Mnie również nieraz doszła paczka warta 500$ bez cła a inna w której były tylko amortyzatory do modelu miała naliczone cło aż 50zł. Zgadzam się też z opinią że mniej jakoś clą paczki z Hongkongu a częściej z USA czy Kanady.:evil: . Oczywiście z celnikami nie warto się kłucić bo wtedy można zwyczajnie się narazić a już w żadnym wypadku nie należy tego robić jeśli się odwiedza urząd celny osobiście w celu odbierania kolejnych paczek !!! :wink:

POWIEM KRÓTKO, kalkulacja jest prosta gdy można kupić pół nowego modelu Savage X na aukcjach od 1$ i zapłacić za wszystko 300zł łącznie z przesyłką to już się bardzo opłaca. Za 120$ od jednego tylko sprzedawcy otrzymałem to co na linkach + 5 serw HPI SF-1 i 1 szt SF-2 + nowa rama X. Poniżej tylko dwie linki z moich wygranych aukcji na ebay gdzie sprzedający dawał zniżkę na wysyłke w przypadku łącznych zakupów u niego:

http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0285266483
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 0285267105

Za skrzynię nową 3speed z obudową zapłaciłbym w Polsce 275zł (na ebay 112zł) a za to nowe całe zawieszenie z amorkami i sprężynami kolejne 250zł (na ebay zapłaciłem 71zł), jedno serwo SF-1 kosztuje u nas 45zł a SF-2 90zł (na ebay 6 szt serw 80zł) :lol: Tak więc po zakupach napisz tylko sprzedawcy w mailu please mark on customes "RC Toy Parts" i I GRA JEST WARTA ŚWIECZKI :wink:

_________________
www.rcauto.feen.pl- forum śląskich modelarzy
FG monster 1:5 petrol Zenoach 26cm 2x Savage X all carbon K4,6/STS28
2x HPI RS4 pro2 - drift & racing mode 2x Seiki/Mugen MTX-3 Nova Rossi 12
HB Lightning 2pro EVO Force21 buster HB Lightning Stadium 2pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 03, 2008 12:15 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 08, 2007 10:59 am
Posty: 235
Lokalizacja: żory
Możesz tylko nie kredytową a przedpłaconą :D w ING załatwisz taką kartę w 20 min :wink: . No tylko trzeba wpłacić sobie na nia jakieś monetki :lol: .To jest taka karta jak kredytowa tylko niema na niej kasy ile wpłacisz tyle masz :cry: i możesz nią płacić na całym świecie :!: :!: :!:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 20, 2008 2:41 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 2:45 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Chełm
A ja mam takie pytanie ile średnio trwa wysłanie paczki przez th po złożeniu zamówienia i dojście przesyłki do Polski ?

_________________
GG-3451893


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 20, 2008 3:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 10, 2006 11:47 pm
Posty: 160
Lokalizacja: Warszawa
Od 7 do 12 dni, o ile nie trafi na cło. Jeżeli nie dojdzie w 2 tygodnie to zwykle z powodu cła. Małe paczki (lub koperty) idą zdecydowanie szybciej. Na 2 paczki po 9 kg i jedną 6 kg czekałem 4 tygodnie (z odprawą).

_________________
Życie jest jak gulasz. Nigdy nie wiesz na co trafisz.
Losdesperados Rally Team
TA-04R Rally
Custom TLT Chevy Blazer K5
Axial Scorpion


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 20, 2008 3:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 2:45 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Chełm
A ile trwa wysyłka paczki przez th po złożeniu zamówienia ?? Zamówiłem sava przez użytkownika tego forum i napisał mi ze paczka dojdzie do 6 tyg.

_________________
GG-3451893


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 20, 2008 5:07 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 18, 2006 10:50 am
Posty: 1081
Lokalizacja: Kielce
Zza granicy idzie strasznie różnie. Mi najczęściej przychodzi po dwóch tygodniach.

_________________
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4354773


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 20, 2008 5:35 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 08, 2007 10:59 am
Posty: 235
Lokalizacja: żory
skater15 napisał(a):
A ile trwa wysyłka paczki przez th po złożeniu zamówienia ?? Zamówiłem sava przez użytkownika tego forum i napisał mi ze paczka dojdzie do 6 tyg.


Ma racje jeżeli wysłał ją drogą morską to może to trwać do 6 tyg. Ja miałem taki przypadek że z powodu przemytu broni cofneli cały kontener na ponowną odprawe do usa masakra :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 20, 2008 6:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 10, 2004 10:42 pm
Posty: 1278
Lokalizacja: Pawłowice śląskie
Nie wiem czy obecny kurs ma dolara ma na wartość przeliczaną granicy do ilu złotych ma być na cle bo dzisiaj mnie nasz urząd celny zaskoczył dając 28zł podatku vat na paczkę o wartości zaledwie 37$ co Mi się pierwszy raz przytrafiło gdzie paczki o takiej wartości nawet do 50$ zamawiam co tydzień. Oczywiście dodatkowe 7 dni zajęło naszemu urzędowi to wyliczenie hehe

_________________
www.prorevo.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 29, 2008 9:08 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 5:43 pm
Posty: 34
Lokalizacja: Gdańsk
A ja mam takie pytanie odnośnie super saver club http://www.towerhobbies.com/ssc.html
z tego co tam jest napisane ,że kupując coś za +150$ przesyłka za 10$
teraz dostępna na całym świecie
"! Now available to international customers! "
co oznacza że biorąc paczkę za 190$ z przesyłki za 40$ robie się 10$ i do tego kolejne 10$ czyli zaoszczędzę 20$ , czy wszystko dobrze zrozumiałem?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 17, 2008 12:51 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 2:45 pm
Posty: 103
Lokalizacja: Chełm
A mam takie pytanie wiecie może ile idzie paczka z th do kogoś ze stanów?
Bo zamówiłem paczkę przez Igora Budzińskiego(zna ktoś go może?) i paczka została wysłana (podobno) 20 lis do jego rodziny w USA i (podobno)
jeszcze nie doszła. I tak mi się coś wydaje ze coś jest nie tak bo w ciągu 27 dni to chyba nawet poczta polska dala by rade :lol:. Co sądzicie zamawiał może ktoś u niego ??

_________________
GG-3451893


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 17, 2008 3:22 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 24, 2007 1:08 am
Posty: 173
Lokalizacja: Toruń
skater15 napisał(a):
A mam takie pytanie wiecie może ile idzie paczka z th do kogoś ze stanów?
Bo zamówiłem paczkę przez Igora Budzińskiego(zna ktoś go może?) i paczka została wysłana (podobno) 20 lis do jego rodziny w USA i (podobno)
jeszcze nie doszła. I tak mi się coś wydaje ze coś jest nie tak bo w ciągu 27 dni to chyba nawet poczta polska dala by rade :lol:. Co sądzicie zamawiał może ktoś u niego ??


Spokojnie, Igor na pewno Cię nie oszuka, to solidny "kontrahent". Przy obecnym kursie dolara trzeba ciąć koszty wysyłki, żeby nieco obniżyć koszt zamówienia, więc albo szybko, albo taniej, albo zamawiać z polskich sklepów. Jeśli paczka do Ciebie nie dotrze, to na pewno nie z winy Igora.

_________________
Mo money mo problems


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt lis 27, 2009 4:56 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 06, 2009 8:17 am
Posty: 203
Ile by mnie wyniosło kupienie modelu za 214 dolców z wszystkimi opłatami itd??

_________________
HPI Trophy 3.5


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lis 30, 2009 11:23 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 08, 2007 10:59 am
Posty: 235
Lokalizacja: żory
Po dzisiejszym kursie $ okolo 620 PLN :wink:
Plus około 100$ wysyłka 290 PLN
Plus cło i vat :wink:
Może byś się zamknął w 1100-1200 zł :wink:

_________________
Mugen Mbx6 ECO Tekin RX8 T8 2050Kv
HPI SAVAGE Flux XS
https://www.youtube.com/user/serekszop


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 153 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:55 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL