Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:07 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:07 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor
PostNapisane: Śr lut 16, 2011 6:38 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 18, 2010 2:44 pm
Posty: 911
Hmm, to może byś wymienił regiel i silnik na flux motiv i motorek 5700kv? To jest przynajmniej sprzęt robiony przez Castle, a nie jakiś Ezrun...
Za ok. 100zł dostaniesz też aparaturę 2.4ghz, coś w rodzaju flysky gt2.

_________________
HPI Savage XL brushless
gg 824002


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 19, 2011 4:12 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lut 07, 2011 5:37 pm
Posty: 5
z tego co czytałem tu na forum to te ezruny nie sa takie złe , na początek.
chodzi oto żeby modelowi nie zabrakło mocy przy hoopach
znalazłem takie zestawy:
http://sklep.rcracing.pl/product_info.p ... ts_id=7954
http://www.rcwroblik.pl/Zestaw+bezszczo ... 01,i2.html
http://www.rcwroblik.pl/Zestaw+bezszczo ... 01,i2.html
czytałem również ze auta off-road muszą cechować sie dużym momentem obrotowym.
jest oz ważniejszy niz moc silnika.
stad takie pytanie:
czy przez modyfikacje ataku i doboru jesteśmy w stanie podnieść moment obrotowy nie narazajac na straty silnika i/lub regulatora??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 19, 2011 8:04 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
paulo09 napisał(a):
z tego co czytałem tu na forum to te ezruny nie sa takie złe , na początek.
chodzi oto żeby modelowi nie zabrakło mocy przy hoopach
znalazłem takie zestawy:
http://sklep.rcracing.pl/product_info.p ... ts_id=7954
http://www.rcwroblik.pl/Zestaw+bezszczo ... 01,i2.html
http://www.rcwroblik.pl/Zestaw+bezszczo ... 01,i2.html
czytałem również ze auta off-road muszą cechować sie dużym momentem obrotowym.
jest oz ważniejszy niz moc silnika.
stad takie pytanie:
czy przez modyfikacje ataku i doboru jesteśmy w stanie podnieść moment obrotowy nie narazajac na straty silnika i/lub regulatora??


Tak

Pamiętaj jednak że wszystkie elementy w modelu powinny być właściwie dobrane.
Moc silnika, obroty, przełożenia na zębatkach.
Jeśli model ma działać długo i bezawaryjnie należy uwzględnić też wagę modelu oraz wytrzymałość układu przeniesienia napędu.
Moim zdaniem różne kombinacje to strata czasu i raczej rzadko wychodzi to na zdrowie amatorom zmian.
Zdecydowanie lepiej robią to działy wdrożeniowe producentów. :wink:

Jeśli chcesz zmienić jednostkę napędową w swoim modelu polecam proste rozwiązanie:
1. Sprawdź wielkość i wagę swojego samochodu
2. Znajdź podobny gotowy zestaw produkowany seryjnie z napędem elektrycznym
3. Zastosuj jednostkę napędową (silnik i regulator) z odpowiednika twojego modelu.
4. Korzystnie ze sprawdzonych rozwiązań jest po prostu bezpieczne. :wink:

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 27, 2011 9:30 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 27, 2010 9:26 am
Posty: 73
Jeszcze modele RC Koszalin TRAXXAS, HPI, HSP http://www.rctrax.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So mar 05, 2011 9:23 pm 
Offline

Dołączył(a): N paź 03, 2010 11:02 am
Posty: 56
Prześledziłem cały temat i o ile czegoś nie przeoczyłem, to nikt jeszcze nie podał sklepu: rc4max.com który jak na mój gust jest najtańszy i ma MASĘ części do wszystkich modeli.

_________________
Kraków, Revo 1/10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 11:30 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 11:22 am
Posty: 345
Lokalizacja: Mikołów (Śląskie)
Waldek nikt nie podał rc4max pewnie dla tego, że miał z nimi styczność nie tylko przy kupnie ale również przy gwarancji.
Przykład ?
Zięć był po model dla siebie(erevo VXL) planował kupić sam model za 1050 zł ale po namowach sprzedawcy(mówił ze standardowy zestaw jest kiepski i złoży mu lepszy) kupił jeszcze ładowarkę BANTAM e-STATION BC6DX-II za kolejne 500 zł i do tego 2 pakiety Pakiet Li-Pol 1000mAh/11,1V do tego jakieś kabelki, wtyczki, przejściówki i inne bzdety i nazbierało się 1820 (ostatecznie udało się stargować do 1800). Kupił cały zestaw tylko dla tego, że zaufał sprzedawcy i wierzył w jego prawdomówność i znajomość tematu, pośmigał 2 cykle i pakiet spuchł oczywiście jako iż było to na 2 dzień to zaraz dzwoniliśmy do sklepu żądając wymiany pakietu na nowy i wyjaśnienia czemu stało się tak a nie inaczej, w odpowiedzi usłyszeliśmy "Ładowarka przeładowała pakiet" . No ale chwila, sam sprzedawca mówił, że ten sprzęt będzie niezawodny i mówił o nim w samych superlatywach. Na szczęście po 2 dniowej wojnie telefonicznej i osobistym zjawieniu się w sklepie z łaską wymieniono pakiet.... Ale żaden z nas nie zawita już w progi ww sklepu bo jednak ważniejsze jest traktowanie klienta z szacunkiem i pomoc nie tylko jak się coś kupuje ale również jak coś na gwarancji trzeba naprawić/wymienić niż parę groszy zaoszczędzone na sprzęcie. Co i tak po podliczeniu kosztów paliwa, nerwów, rozmowy telefonicznej wychodzi tak samo albo nawet drożej niż jak byśmy kupowali w innym, normalnym sklepie.
Oczywiście nikomu nie narzucam moich poglądów na temat sklepu i personelu, przytoczyłem tylko krótką historię z mojego życia.

Pozdrawiam

_________________
Baja 5b + mx-3X

Picasa : http://picasaweb.google.pl/NoVaKRC

Pozdrawiam Bartek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 12:34 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 27, 2009 5:08 pm
Posty: 1506
a ja za to, lubię swoje wizyty w rc4max. Słuchanie ciemnoty, która jest wciskana przez sprzedawców w tym sklepie biednym klientom jest po prostu bezcenne. Co tam jestem, to nie mogę się nadziwić, jakie bzdury można wymyśleć, żeby tylko sprzedać klientowi towar, który się ma na sklepie. Aha, no i mają jedno, jedyne przykazanie: wszystko, co jest kupione poza ich sklepem jest podróbką lub chińskim badziewiem.
Za to, za obsługę klienta, szczególnie w wykonaniu szefa, kazałbym ten sklep zamknąć, albo przynajmniej wysłać Pana właściciela na kurs np do Niemiec. Ta jego wieczna łaska, że w ogóle chce zamienić z nami słowo - MASAKRA
No i oczywiście brak możliwości płacenia kartą. Mają modele po 3 tyś, a ja mam im w zębach gotówkę przynosić.

_________________
były spaliny, były konwersje, były tragusy, były bagusy, teraz nie ma nic. No może młody czymś pojeździ ;)
Pozdrawiam, Marek Kiełbusiewicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 5:09 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2011 8:18 pm
Posty: 36
vic_firth, AssassiinRC- to jakie sensowne sklepy RC są jeszcze w okolicy? W Katowicach był RC World (teraz jest w Siemianowicach), ale oni chyba głównie zajmują się autami spalinowymi, a mnie interesują elektryczne. O innych sklepach nie słyszałem :roll:.

_________________
TRAXXAS SLASH 4WD VXL 1/16


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 5:29 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 12:50 pm
Posty: 904
A ja za to lubię rc4max , kity cisną równo - ale zawsze dadzą dobry sprzęt. Np. miałem 300 zł i chciałem lipola z ładowarką - ,,szef '' dał mi Lipo 5900 tornado power i ładowarkę e-sjy bo twierdził że lepiej mieć dobry pakiet. I jest gitara !! Pozdrawiam.

_________________
Jestem z Katowic - jeśli ktoś ma jakiś problem z rc ( Elektryki. Na silnikach nitro się nie znam , ale w podwoziu chętnie pomogę ) Zapraszam do mnie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 5:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 27, 2009 5:08 pm
Posty: 1506
zaki79 - Niestety, jeśli mieszkasz na Śląsku, to nie masz wyboru, bo tak jak wspomniałeś, masz dwa sklepy, a mysle, że niedługo zostanie jeden.
Właśnie brak konkurecji, to przyczyna tego, że właścieciel może sobie pozwolic na takie, a nie inne podejście do klienta. Uwierz mi, że w DE cos takiego nie miałoby miejsca, bo klient po jednej wizycie miałby ich głęboko w d... i poszedł do pięciu innych sklepów, które sie zabijają o klientów.
Poza tym, jesli wiesz, co chcesz kupić i cena u nich w sklepie Ci odpowiada, to kupuj. Przeciez oni tych rzeczy nie produkują, więc ich obsługa nie ma wpływu na jakość towaru, a jedynie na Twoje samopoczucie. Ja tam robię drobne zakupy, bo jeszcze nie jestem na tyle skrzywiony, żeby sciągać butelke oleju z wa-wy, jesli mam ją na miejscu.

_________________
były spaliny, były konwersje, były tragusy, były bagusy, teraz nie ma nic. No może młody czymś pojeździ ;)
Pozdrawiam, Marek Kiełbusiewicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 6:55 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2011 8:18 pm
Posty: 36
vic_firth- 2 tygodnie temu kupiłem tam swój pierwszy model. Ze względu na kiepską pogodę i sporo pracy nie miałem nawet okazji nim pojeździć :(. Może w sobotę się uda go przetestować (Traxxas Slash VXL 1/16). Póki co nie mogę powiedzieć, że miałem tam jakieś złe doświadczeń związane ze sklepem RC4MAX i obsługą, ale byłem tam jedynie 2 razy. Części tuningowe itp. zamierzam kupować przez internet bo w Polsce jest ich jak na lekarstwo. Hobby King np. ma od niedawna magazyn w Niemczech. Jeśli koszty wysyłki nie będą za wysokie to na pewno skorzystam z ich oferty.

ps. Znasz jakieś dobre "miejscówki" off-roadowe w okolicach Katowic? Wnioskuję z Twoich wypowiedzi, że też mieszkasz na Śląsku.

_________________
TRAXXAS SLASH 4WD VXL 1/16


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 8:33 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 27, 2009 5:08 pm
Posty: 1506
zaki79 napisał(a):
Hobby King np. ma od niedawna magazyn w Niemczech. Jeśli koszty wysyłki nie będą za wysokie to na pewno skorzystam z ich oferty.

Co do De Warehouse, masz wszystko podane na tacy w tym wątku: viewtopic.php?f=18&t=54339
W sprawie umawiania sie na spotkania, warto zaglądać na rcauto.feen.pl
W tym roku będzie budowany nowy tor offroadowy w Marklowicach, gotowy masz już w Czestochowie.
Fajną miejscówką jest teren po Hucie Utyman w Szopienicach, tylko, że jest to miejsce spotkań offroadowców w skali 1/1 :D i w weekendy bywa ciasno. W tygodniu nie często ktoś tam zagląda i jest wtedy super. Info o Utymanie tez znajdziesz na "feen"

_________________
były spaliny, były konwersje, były tragusy, były bagusy, teraz nie ma nic. No może młody czymś pojeździ ;)
Pozdrawiam, Marek Kiełbusiewicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 9:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 06, 2009 12:50 pm
Posty: 904
Ooo tak , polecam tor ,,Utyman'' wieeele miejsca , nawet jak jest tłoczno to znajdziesz miejsce dla siebie gdzieś na boczku. Nawet mógłbyś jakiś tor zbudować.

_________________
Jestem z Katowic - jeśli ktoś ma jakiś problem z rc ( Elektryki. Na silnikach nitro się nie znam , ale w podwoziu chętnie pomogę ) Zapraszam do mnie :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 9:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 10, 2011 8:18 pm
Posty: 36
Jeśli mówicie o starej hucie cynku Utheman to miejsce kojarzę. Nawet kiedyś na studiach robiłem jakiś koncepcyjny projekt adaptacji tych budynków (o ile jeszcze tam stoją te stare hale) :mrgreen:. Jeśli możecie to podajcie namiary na Zumi na tą miejscówkę.

vic_firth- dzięki za linka do tamtego forum. Tor w Marklowicach wygląda całkiem, całkiem :).

_________________
TRAXXAS SLASH 4WD VXL 1/16


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt mar 11, 2011 10:05 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 27, 2009 5:08 pm
Posty: 1506
temat o Utymanie http://www.rcauto.feen.pl/viewtopic.php ... c&start=45
a ten tor w Marklowicach niestety idzie do likwidacji, będzie budowany zupełnie nowy i wiekszy.

_________________
były spaliny, były konwersje, były tragusy, były bagusy, teraz nie ma nic. No może młody czymś pojeździ ;)
Pozdrawiam, Marek Kiełbusiewicz


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:07 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL