Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:51 pm

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:51 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor
PostNapisane: Pn wrz 05, 2011 7:49 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 11:47 am
Posty: 8
Witam.

Szukałem działu przywitaj się, ale jakoś .... nie znalazłem, tak więc jako nowy serdecznie Witam Wszystkich użytkowników forum.
Mam na imię Mirosław, mieszkam w Bielsku-Białej i choć już trochę wiosen na karku mam, to bez względu na to zaczynam swoją przygodę z RC.
Mam też nadzieję, że zarażę tym pięknym hobby mojego 8-letniego syna. :D

Raz jeszcze pozdrawiam Mirosław.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 05, 2011 7:59 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2010 3:46 pm
Posty: 623
Witam Witam:) trzymaj tak dalej!!:)

_________________
Traxxas Slash 2WD (Greg Adler Edition)| Castle Sidewinder SV2 4600 kV| -Przednie wahacze RPM|-Nerf Bary RPM|-Osłona Przełożenia RPM|Turnigy 5000 mAh 20-30C|Turnigy 5200 30-40C


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 05, 2011 8:29 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 11:47 am
Posty: 8
Staram się trzymać :D jednak trochę przeczytawszy forum zasmuciło mnie to, że silnik wytrzymuje do 30L.
Mój pierwszy model, to niska półka czyli HSP Tyrannosaurus kupiony w NitroTec-u.
Choć kosztował w sumie ok. 800 zł, to już teraz wiem, że był to zbyt pochopny/zły zakup.
Od dnia zakupu dbam o niego, dotarłem na 10 zbiornikach i teraz delikatnie próbujemy wraz z synem swoich sił w ujarzmieniu autka.
Tata już raz wylądował w przydrożnym rowie, syn jak na razie bez wpadek. :D
Silnik ustawiłem bardziej na smarowanie i obniżenie temperatury, max 110C przy jeździe, to może pożyje dłużej. :?:
Spaliłem już prawie 2 litry, tak więc w takim tempie niewiele nam pozostało.
Co prawda nie jeździmy na maxa bo nie mamy gdzie, ale raczej na 1/2 mocy silnika, ale i tak te 30L to strasznie mało. :(

No cóż jak to mówią trzeba zapłacić frycowe.

Pozdrawiam Mirosław.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 06, 2011 8:30 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lis 18, 2010 2:44 pm
Posty: 911
Witamy na forum.
Co do wytrzymałości - 30L to wcale nie jest mało jak na silnik nitro... Prędzej Ci się znudzi ten model ;)

_________________
HPI Savage XL brushless
gg 824002


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 06, 2011 9:18 am 
Offline

Dołączył(a): So maja 17, 2008 8:55 pm
Posty: 401
Lokalizacja: Kraków
qwazarpl napisał(a):
Staram się trzymać :D jednak trochę przeczytawszy forum zasmuciło mnie to, że silnik wytrzymuje do 30L.
Mój pierwszy model, to niska półka czyli HSP Tyrannosaurus kupiony w NitroTec-u.
Choć kosztował w sumie ok. 800 zł, to już teraz wiem, że był to zbyt pochopny/zły zakup.
Od dnia zakupu dbam o niego, dotarłem na 10 zbiornikach i teraz delikatnie próbujemy wraz z synem swoich sił w ujarzmieniu autka.
Tata już raz wylądował w przydrożnym rowie, syn jak na razie bez wpadek. :D
Silnik ustawiłem bardziej na smarowanie i obniżenie temperatury, max 110C przy jeździe, to może pożyje dłużej. :?:
Spaliłem już prawie 2 litry, tak więc w takim tempie niewiele nam pozostało.
Co prawda nie jeździmy na maxa bo nie mamy gdzie, ale raczej na 1/2 mocy silnika, ale i tak te 30L to strasznie mało. :(

No cóż jak to mówią trzeba zapłacić frycowe.

Pozdrawiam Mirosław.

30 litrów to taka średnia, może paść wcześniej albo później. Jeśli padnie to nie znaczy, że odrazu cały silnik nadaje się na złom. Po prostu następuje spadek sprężania, wyrabia się korbowód i robią sie luzy. Wystarczy kupić wtedy zestaw naprawczy na który składa się korbowód, tłok i cylinder (jest napewno tanszy od całego silnika) Wymieniasz, docierasz i znów śmigasz przez 30 litrów :wink: . Jeśli chcesz zachować silnik jak najdużej to po każdej jeździe zalewaj silnik after run (wykręć świece kapnij w gniazdo świecy kilka kropli szarpanka szarpnij kilka razy to rozprowadzi after run po silniku, wkręć świecę i możesz odstawić na półkę), wypiera on wodę i konserwuje silnik. Zostawjaj też zawsze tłok w dolnej pozycji i wypalaj cały bak aby nie zostawało tam paliwo. Po każdej jeździe czyść też filtr powietrza i nasączaj go specialnym olejem do filtrów. W czasie jazdy kontroluj tem. aby nie przegrzać silnika. Jeśli już dotarleś silnik i wyregulowaleś z grubsza to wymień świecę na nowa, tak aby nadal nie śmigać na świecy na której docierałeś. Jeśli chodzi a after run to możesz mi przesłać swój adres na pw, to Ci wyślę prawie calutką buteleczkę (firmy tornado) wraz z olejem do filtra (gratis). Ponieważ przeszłem na elektryki, a to u mnie zalega na półce po mojej fascynacji spalinami.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 06, 2011 10:22 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 11:47 am
Posty: 8
To mnie pocieszyliście :)

Dziękuję za Wasze rady, będę się ich trzymał.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 06, 2012 8:43 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Witam,
Mój ośmiolatek już zarażony. Generalnie nie pozwól by te 30l psuło Ci zabawę. Modele jak i prawdziwe auta podlegają zużyciu a tym się różnią od zabawek, że można do nich dokupić właściwie każdą część zamienną. A jak coś się zepsuje to postaraj się nie patrzeć na to jak na nieprzewidziany wydatek, ale jak na szansę wspólnego grzebania w modelu z synem. To wiele uczy, a znów tak wiele nie kosztuje.

P.S. Nie życzę Ci żadnej kraksy oczywiście, ale najlepiej jest jak pierwszą z uszkodzeniem spowoduje tata. To zmienia poziom wyrozumiałości względem wyczynów syna :)
A że wcześniej czy później się zdarza to.... :)

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:51 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL