Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:49 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:49 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 8:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 15, 2009 9:01 pm
Posty: 4
Witam wszystkich,
Jestem z Krakowa. Otwieram centrum sportowe, , chciałbtym otworzyć mały tor RC o powierzchni ok . 275 m kw. (Wymiary 18 * 15 )Co sądzicie o tym pomyśle? Czy w Krakowie można na tym zarobić ? Chciałbym wynajmować dzieciakom czy dorosłym taki tor na kilka minut by pobawić się, pościgac sie. Podobnie jak tory kartingowe. Jakie mogłbym ceny proponować ? Czy coś takiego istnieje w Polsce ? Czy to ma sens ? Czy będą na to chętni.
Tor ma byc caloroczny bo na hali. pytam o radę najlepszych, czyli was uzytkowników samochodzików rc. Pomóżcie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 9:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 7:17 pm
Posty: 355
Lokalizacja: Kraków
Tak jak napisał Ci Maciolus, w Krakowie brak toru, na którym mozna pojeździć w zimie, więc na pewno chetni się znajdą, o ile oczywiście ceny nie będa zaporowe. Zgadzam się też z Maciolusem, że warto pomyśleć zarówno o modelach on-road jak i off-road.

Moim zdaniem kluczem do sukcesu jest aby całe przedsięwzięcie było zorganizowane. To znaczy jeśli ograniczysz się do udostepniania toru na czas każdemu kto zapłaci, to niestety szybko stracisz poważnych klientów. Nikt nie przyjdzie na Twój tor potrenowac przed zawodami, jesli w każdej chwili jego model będzie mógł byc rozwalony przez dzieciaka pędzącego pożyczonym autkiem pod prąd. Dlatego moim zdaniem wskazane jest, aby dokładnie wydzielić czas na 'jazdę dowolna' pozyczonymi modelami, czas na jazdę 'dla zaawansowanych' (wstęp z tylko własnym modelem, być może koniecznośc wykupienia karnetu) no i oczywiście regularnie odbywające się zawody. Biznes model polegający na wywieszeni kartki z ceną "x złotych za godzinę" to za mało, zeby odnieśc sukces.

Mam nadzieje, że potraktujesz te rady jako konstruktywne,. Osobiście z całego serca życze Ci sukcesu i mam nadzieje, że będę stałym klientem na Twoim torze.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz wrz 17, 2009 10:05 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Generalnie pytanie czy można na tym zarobić nie ma sensu. Bo należy zacząć a jakie są koszty utrzymania takiej powierzchni, ile kosztuje efektywna godzina użytkowania i w związku z tym jaka jest stawka godzinowa i jaka frekwencją zapewni Ci zysk ze wszcześniejszym zwrotem włożonych środków.
Ale faktycznie model polegający na podejściu "macie tor i bawcie się" nie sprawdza się. Takiemu obiektowi (jak każdemu sportowemu obiektowi) muszą towarzyszyć:
- zorganizowane cykliczne imprezy (zawody, mini zawody, treningi, pokazy);
- szkółka (warsztaty, treningi, serwis);
- tzw przyciągacze (auta do wypożyczenia, pokazy);

Całość pewnie wymaga minimum dwóch trzech osób obsady, a przy takich zasobach ludzkich i nieprzewidywalnym ruchu aż prosi się o sklep i serwis.

Skoro to ma być obiekt sportowy, kryty to może warto jeszcze dołączyć mini i micro heli?

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 18, 2009 7:19 am 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 15, 2009 9:01 pm
Posty: 4
Dzięki za wszystkie rady. A jakie stawki obowiązuja za wypożyczenie modelu, za trening ? Jestem w tym temacie laikiem, czy chciałby mi ktoś pomoc ? Włącznie z projektem toru jak i współpracą, prowadzeniem tego biznesu.
jakie Jeszcze polecacie rady ?
Dziękuję za wszystkie rady i prosze o kolejne.
mam nadzieje że pomożecie mi w podjęciu decyzji i w ewentualnycg radach w prowadzeniu tego.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 18, 2009 1:42 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
Stawki ustala rynek. Nie wiadomo jakie są stawki w Krakowie bo nie ma takiej oferty. By ocenić jakie stawki są akceptowalne musisz zrobić badanie rynkowe, lub porównać ile krakowianie są gotowi zapłacić za 15 minut rozrywki ich dzieci na porównywalnym poziomie.

Nie sądzę być otrzymał charytatywnie wysokiej klasy rady lub wsparcie w tym projekcie. Zasada obowiązująca w biznesie od lat jest taka, że jak ktoś ma środki a nie ma know-how to szuka kogoś kto ma know-how a nie ma środków, albo i ma. I wchodzą w relację typu spółka, inwestor-doradca itp, itd.

Tutaj nikt nie ryzykuje własnym kapitałem ani zaangażowaniem w projekt - czasowym, więc i rady będą powierzchowne. A jeśli dodatkowo będą odpowiedzią na pytania o ogólnym charakterze to słabo to widzę...

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt wrz 18, 2009 4:10 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 15, 2009 9:01 pm
Posty: 4
Właśnie nie znam się na wyścigach rc, ale chcę stworzyć coś czego nie ma w Krakowie. Popieracie mój pomysł ?
Jakie imprezy mógłbym organizować na takimm torze, chodzi mi o zawody ? A co to mini i micro heli ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 21, 2009 9:23 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 26, 2005 6:56 pm
Posty: 3859
Lokalizacja: Warszawa
popieramy odpowiedzieli górnicy...

_________________
Pozdrawiam Serdecznie,

Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:49 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL