Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:10 pm

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:10 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: N wrz 06, 2009 7:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 7:01 pm
Posty: 18
Jak w temacie ... a wiec nie znam sie na modelarstwie kompletnie ale cos mnie do tego ciagnie nie wiem czemu kazda wolna chwile spedzam na necie szukajac czegos co pasowaloby do mojego (niedawno kupionego na Allegro) modelu Brontosaurus. Gdzies wyczytalem ze to co sie oplaca wymienic w autach RC to -regulator i (o ile dobrze pamietam) serwo!? :| (nie pamietam gdzie to czytalem i nie potrafie sobie tego teraz przypomniec). I wracajac do tematu czy majac podstawaowa elektronike i silnik 540 zmiana zebatki (bodajze nazywa sie ja "atakujaca" jest to ta pierwsza zebatka zalozona na silniczek) na jakas inna da mi cos ? (ogolnie tuningujac POWOLI swojego brontosaurusa zmiezam do tego aby stawal na tylnich kolach i krecil sie w kolko gdy bede mial ochote bo ostre hamowanie mnie nie kreci) PROSZE jestem BARDZO POCZATKUJACY i KAZDA RADA (rozsadna) pewnie mi POMOZE .... Chcialbym (w przyszlosci) kupic tez zestaw bezszczotkowy i tu rodzi sie kolejne pytanie JAKI i czy np moglbym kupic jakis regulator teraz UNIWERSALNY (gdzies tez znalazlem kiedys bodajze MATRIX z tego co czytalem sam wykrywal silniki szczotkowe i bezszczotkowe) a silnik pozniej.

P.S.
czy pasowalyby do mojego modelu kola z E-MAXX lub E-Savage bo bardzo mi sie podobaja a moje standardowe z brontosaurusa niedlugo sie zetra od tego ostrego wchodzenia w zakrety bo innej frajdy poki co nie widze ... !

Dziekuje za jakakolwiek pomoc i mam nadzieje ze nie narazam sie admina forum ze pisze gdzies nie w tym dziale lub cos takiego
PROSZE O WYROZUMIALOSC

_________________
Kazdy zaczyna od zera ...
- MODEL: HSP Brontozaurus, Ansmann Clash 15T -SPRZEDAM
- APKA: TRAXXAS TQ -2kanaly 27MHz AM, SANWA MX-3 FHSS 2.4GHz
- PAKIET 7.2v: PROTECH 1900mAh, LRP 3000mAh
- LADOWARKA: Thunder T6

tyle narazie mojego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2009 10:44 am 
Offline

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 7:17 pm
Posty: 355
Lokalizacja: Kraków
stembalski17 napisał(a):
Gdzies wyczytalem ze to co sie oplaca wymienic w autach RC to -regulator i (o ile dobrze pamietam) serwo!

Nie ma uniwersalnej reguły w kwestii tego, co opłaca sie wymienic. To zalezy od konkretnego modelu. Wymieniasz te elementy, które nie spełniają Twoich wymagań albo zwyczajnie się psują. Tutaj masz spis tego, co najczęściej wymienia się w Rustlerach. Nie przenosi się to wprost na Twój model, ale może Cie zainspiruje.
stembalski17 napisał(a):
Czy majac podstawaowa elektronike i silnik 540 zmiana zebatki (bodajze nazywa sie ja "atakujaca" jest to ta pierwsza zebatka zalozona na silniczek) na jakas inna da mi cos ?

Zmiana zębatki na pewno wpłynie na prędkośc i przyspieszenie modelu, aczkolwiek niekoniecznie pozytywnie. To po prostu trzeba robić z głową i kalkulatorem ;) Tutaj teoria wyłożona łopatologicznie.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2009 6:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 7:01 pm
Posty: 18
Ha widzisz .... Dzieki za te linki bo teraz troszke inaczej podchodze do calej sprawy (zebatki wymienie jak bede kupowal silnik). A co z tym regulatorem, dobrze wyczytalem ze sa takie co beda dzialaly na obu silnikach ? (obecnie na szczotkowej 540 i w przyszlosci na jakiejs bezszczotce). I czy wymiana samego regulatora mi cos da? jesli tak to jaki najlepiej kupic (koszt ok 150zl).

Troche szukalem i znalazlem wczesniej sie troszke rozszalalem z cena ale o ten model mi chodzilo (moze jest inny model tanszy o podobnej specyfikacji) to za podanie jakiegos linka bede wdzieczny. Warto w moim przypadku kupic taki regulator ? da on cos zanim nie kupie silnika ?

oto link: http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=9432
lub cale zestawy tylko pytanie czy to by postawilo moje autko na tylnie kola ??
http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=9505
http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=9506 (lepszy regulator)

_________________
Kazdy zaczyna od zera ...
- MODEL: HSP Brontozaurus, Ansmann Clash 15T -SPRZEDAM
- APKA: TRAXXAS TQ -2kanaly 27MHz AM, SANWA MX-3 FHSS 2.4GHz
- PAKIET 7.2v: PROTECH 1900mAh, LRP 3000mAh
- LADOWARKA: Thunder T6

tyle narazie mojego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 07, 2009 8:44 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 7:17 pm
Posty: 355
Lokalizacja: Kraków
stembalski17 napisał(a):
A co z tym regulatorem, dobrze wyczytalem ze sa takie co beda dzialaly na obu silnikach ?

Tak, są regulatory które obsługują zarówno silniki szczotkowe jak i bezszczotkowe. Natomiast moim zdaniem nie ma sensu wymieniać regulatora bez zmiany silnika, no chyba żeby aktualnie posiadany regulator sie spalił - wtedy kupując nowy regulator warto już wziąc taki, żeby nie trzeba go był zmieniać w przyszłości przy zmianie silnika.

Natomiast jeśli chcesz zachowac na razie swój silnik i masz do niego sprawny regulator, to zainwestuj w coś innego. Sama zmiana regulatora ma niewielki wpływ na osiągi modelu.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 08, 2009 11:37 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 10:36 pm
Posty: 1211
Lokalizacja: Bydgoszcz
JarekC napisał(a):
Sama zmiana regulatora ma niewielki wpływ na osiągi modelu.

Mylisz sie i to bardzo...

_________________
TL XXX-S G+ Genius100+Dr Speed 3.5T


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 08, 2009 5:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 11, 2005 7:17 pm
Posty: 355
Lokalizacja: Kraków
luke napisał(a):
JarekC napisał(a):
Sama zmiana regulatora ma niewielki wpływ na osiągi modelu.

Mylisz sie i to bardzo...

Bardzo możliwe że, się mylę. Po prostu z mojego niewielkiego doświadczenia powiedziałbym, że w modelach off-road (a o takich tu mówimy) dużo większy wpływ na zachowanie modelu ma ustawienie zawieszenia, olej w amortyzatorach, twardość sprężny, dobór opony, rozmiar skrzydła niż zmiana regulatora.

Zapewne wynika to z moich nikłych umiejętności, ale zmiana oleju czy geometrii zawieszenie zmienia czas wykręcanych okrążęń o kilka procent. Zmiany regulatora nawet nie jestem w stanie rozpoznać.

_________________
Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 08, 2009 7:58 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 7:01 pm
Posty: 18
JarekC napisał(a):

dużo większy wpływ na zachowanie modelu ma ustawienie zawieszenia, olej w amortyzatorach, twardość sprężny, dobór opony, rozmiar skrzydła niż zmiana regulatora.


No wiec jesli chodzi o zawieszenie to ja nie bede startowal w zawodach (wiec moje wlasne ustawienia mi w zupelnosci wystarcza zreszta troche sie nad tym nasiedzialem zeby nie sciagalo na boki) jezdze rekreacyjnie przy weekendzie maly wypad z synem na szuterek i sie bawimy .... z tym ze obecnie model nie skacze ani nie robi nic rewelacyjnego wiec nie ma nim takiego zainteresowania, chcialbym to zmienic ale nie zabardzo wiem jak sugeruje sie tylko tym co wyczytam. Ogolnie czekam wciaz zeby mi ktos poradzil jaki dobry zestaw bezszczotkowy do 400zl mozna kupic PROSZE o jakies linki

_________________
Kazdy zaczyna od zera ...
- MODEL: HSP Brontozaurus, Ansmann Clash 15T -SPRZEDAM
- APKA: TRAXXAS TQ -2kanaly 27MHz AM, SANWA MX-3 FHSS 2.4GHz
- PAKIET 7.2v: PROTECH 1900mAh, LRP 3000mAh
- LADOWARKA: Thunder T6

tyle narazie mojego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt wrz 08, 2009 8:59 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2009 1:49 pm
Posty: 297
http://allegro.pl/item732643242_zestaw_ ... r_2_0.html nie jest z górnaj półki ale podobno całkiem niezłe no i na Twój budżet :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 13, 2009 3:05 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 7:01 pm
Posty: 18
Dobra a jesli jeszcze moglby mi ktos powiedziec jaki model mam podwozia tt-01 ? czy tak ? bo nie jestem do konca pewien a chce zamowic serwo oraz aluminiowe drazki sterowania.
1) Jakie serwo polecacie lub czym sie sugerowac w wyborze
2) Czym mam sie kierowac w wyborze regla ?! bo jednak musze poszukac sobie sam bo za duzo propozycji nie otrzymalem a szkoda.
3) spalilem ladowarke do pakietow i musze kupic nowa wiec pytanie nastepne czy TURNIGY ACCUCELL 6 mi wystarczy na domowe potrzeby ? patrzylem tez na RC-POWER BC-6 ale obecnie nie mam juz takiej gotowki wiec musialbym czekac az do przyszlego miesiaca (oplaca sie?)

_________________
Kazdy zaczyna od zera ...
- MODEL: HSP Brontozaurus, Ansmann Clash 15T -SPRZEDAM
- APKA: TRAXXAS TQ -2kanaly 27MHz AM, SANWA MX-3 FHSS 2.4GHz
- PAKIET 7.2v: PROTECH 1900mAh, LRP 3000mAh
- LADOWARKA: Thunder T6

tyle narazie mojego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn wrz 14, 2009 8:29 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 30, 2007 12:23 pm
Posty: 1626
Lokalizacja: Kołaczkowo
O ile się nie mylę, Brontozaurus bazuje na podwoziu Flying Fish. Części na rcwroblik.

Ładowarka - Accucell - 6 jak najbardziej, IMO nie warto dopłacać do BC6.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 19, 2009 8:07 am 
Offline

Dołączył(a): So lis 29, 2003 10:58 pm
Posty: 1076
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Silniki EZRuna bedą za słabe.

Brontozaurus to kawał modelu, napewno nie swietnie latajacy i jezdzacy, ale na pewno dobry do bashu.
Jak chcesz aby stawał na tylnich kołach to niestety budzet 400zl moze byc za malo, chociaz mozna pokombinowac:
- regiel Mamba sidewinder +ubec + kabel do kompa
- silnik np któryś z GM - relatywnie niedrogie, a mocne i bardzo dobrej jakosci silniki

_________________
on-roady, off-roady; elektyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 19, 2009 9:19 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 04, 2007 10:36 pm
Posty: 1211
Lokalizacja: Bydgoszcz
andropow napisał(a):
- regiel Mamba sidewinder +ubec + kabel do kompa
- silnik np któryś z GM - relatywnie niedrogie, a mocne i bardzo dobrej jakosci silniki

A poco ubec ?? :roll:

_________________
TL XXX-S G+ Genius100+Dr Speed 3.5T


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So wrz 19, 2009 3:45 pm 
Offline

Dołączył(a): So lis 29, 2003 10:58 pm
Posty: 1076
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
po to, aby moc obciazyc SW mocniejszymi silnikami i 3 celami, w moim przypadku zmniejszyly sie rowniez zaklocenia wydzielane przez bec regulatora.
Gdzies na forum byla podana informacja o ile bardziej mozna obciazyc SW i MM przy uzycia UBEC

_________________
on-roady, off-roady; elektyczne


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N wrz 20, 2009 9:21 am 
Offline

Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 7:01 pm
Posty: 18
korzystajac jeszcze z okazji ze temat nie zamkniety to chcialbym zapytac poniewaz zakupilem nowa ladowarke i chcialbym zapytac poniewaz do starego laptopa mam dokupiony zasilacz chcialbym zapytac czy bedzie pasowac rowniez do ladowarki (bo po co kupowac drugi) ?

Link do ladowarki: http://www.hobbypartz.com/tht6smbach16.html
Zdjecie naklejki z zasilacza jest w galeri w linku ponizej

_________________
Kazdy zaczyna od zera ...
- MODEL: HSP Brontozaurus, Ansmann Clash 15T -SPRZEDAM
- APKA: TRAXXAS TQ -2kanaly 27MHz AM, SANWA MX-3 FHSS 2.4GHz
- PAKIET 7.2v: PROTECH 1900mAh, LRP 3000mAh
- LADOWARKA: Thunder T6

tyle narazie mojego :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz paź 22, 2009 11:28 am 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 8:30 am
Posty: 49
Lokalizacja: Józefosław k.Warszawy
No cóż, swego czasu też podszedłem ofensywnie do tematu upgrade'u Bronka.

Zakupiłem silinik Redline 537 czyli 5T i 3700 kv i regiel Tekina R1. Śmigał tak zajebiście, że ledwo go kontrolowałem na asfalcie, a dopiero na terenie był bardziej oswojony kiedy miał większy opór. Problemem było to, że silnik bezsensorowy dawał mi czkawkę podczas ruszania czy zmiany kierunku jazdy, a to było zbyt stresujące więc sprzedałem dla kupującego raczej okazyjnie : http://allegro.pl/item777416586_zestaw_ ... e_537.html

Co do amortyzatorów to plastikowe ... szybko gubią olej ... :(

Co do serwa ... to chyba już je zmęczyłem i muszę nabyć jakieś trwalsze z metalowymi zębatkami.

Poza tym zabawka zajebista :)

Z jakiego modelu można czerpać zamienniki cześci ? Ten Flying Fish z RC Wróblik ? nie znalazłem :(

Natomiast modele HIMOTO napewno mają wieeeele wspólnego z Bronkiem :) szczególnie Monster Truck który w 95% składa sie z tych samych części :D

_________________
- MODEL1: Tamiya Baldre DB-01 (Carson BL 6.5T)
- MODEL2: Vaterra Twin Hammers 1.9 Rock Racer RTR
- APKA: Sanwa MX3-FG


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Cz kwi 18, 2024 5:10 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL