Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:46 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:46 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Jaki jest twój "stosunek" żeby odbywały się zawody2WD (e-f, Rustler itp)?
Tak! 82%  82%  [ 71 ]
Nie! 8%  8%  [ 7 ]
Nie wiem? ... 2%  2%  [ 2 ]
Nie mam pojęcia (chce zobaczyć wyniki głosów)! 8%  8%  [ 7 ]
Liczba głosów : 87
Autor
PostNapisane: Wt mar 17, 2009 9:36 pm 
Offline

Dołączył(a): So mar 18, 2006 10:50 am
Posty: 1081
Lokalizacja: Kielce
Festiwal Modelarstwa napisał(a):
macdad napisał(a):
To bardzo fajnie, że jest duży popyt na ten model w Polsce :)

Też mnie to cieszy bo do niedawna w Polsce elektryczny off-road był domeną amatorów. Natomiast u Czechów temat rozwija się wyśmienicie. Od ubiegłego roku organizują zawody w klasach 1:10 opartych na modelach Firestorm. http://rcteamrychvald.nolimit.cz/modely-1-10-offroad

Główną zaletą z punktu widzenia organizatorów jest brak hałasu i spalin dzięki czemu zawody zimą odbywają się na hali - http://www.czmini.com/czmini/-VIDEO/-Rc ... d_2009.wmv
a letni tor może powstać na każdym osiedlu domków jednorodzinnych. - http://www.czmini.com/czmini/-VIDEO/-Rc ... chvald.wmv
W przypadku spalin jest to niemożliwe. Mi podoba się taki kierunek. :wink:


No właśnie post Pana Darka z HPI Polska bardzo mnie ucieszył.
Sam mam 2WD (Rustler), ale jazda wokół domu w końcu się kiedyś znudzi, a Pan Dariusz dał Nam (nie tylko mi, bo jest sporo osób z elektrykami 2WD 1/10 Stadium Truck) żeby normalnie odbywały się w Polsce zawody w tej kategorii.
Tak więc czy ktoś pisałby się na owe zawody? Załączam również ankietę proszę więc o oddanie głosów (raczej tylko właścicieli bądź przyszłych właścicieli) oraz dodanie komentarza od siebie.

Pozdrawiam, M.Ś.

_________________
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4354773


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 17, 2009 9:50 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 22, 2008 12:24 pm
Posty: 235
Lokalizacja: Wodzisław Śląski-Marklowice
Ja oczywiście jestem za zorganizowaniem takich zawodów.

_________________
PHOENIX ST AT-10ES - Thunder Tiger- 2WD Stadium Track


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt mar 17, 2009 10:11 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So maja 26, 2007 1:39 pm
Posty: 471
Lokalizacja: Czernichów k/Krakowa
Ja też jestem za! Przynajmniej posiadacze tych modeli mogli by startować w zawodach.

_________________
Modele: E-Firestorm 10T + eZRun 35A, Savage 3.5

Time Edge (klik)
GG: 11304258


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2009 11:16 am 
Offline

Dołączył(a): So mar 18, 2006 10:50 am
Posty: 1081
Lokalizacja: Kielce
No ok w ankiecie zaznaczono 10 odpowiedzi na tak, ale odpowiedzi w temacie są tylko dwie.

Teraz poważne pytanie, bo P. Dariusz napisał że taka klasa jest dostępna od dwóch lat (o czym nie miałem nigdy pojęcia) czy znalazło by się około 7-10osób które by jeździły regularnie na zawody w klasie ST?

_________________
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4354773


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2009 2:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 4:19 pm
Posty: 304
Lokalizacja: Łódź
ja ma elektrycznego monster trucka i chętnie wybrałbym sie na jakies zawody w okolicach łodzi. Ja go moge bez problemu przerobic go na stadium trucka jesli ktos by sie czepiał :mrgreen:

_________________
Kyosho MP9 TKi2 Brushless


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr mar 18, 2009 3:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 6:41 pm
Posty: 421
Lokalizacja: Libiąż
matick7 napisał(a):
No ok w ankiecie zaznaczono 10 odpowiedzi na tak, ale odpowiedzi w temacie są tylko dwie.

Teraz poważne pytanie, bo P. Dariusz napisał że taka klasa jest dostępna od dwóch lat (o czym nie miałem nigdy pojęcia) czy znalazło by się około 7-10osób które by jeździły regularnie na zawody w klasie ST?


Gdy tylko będzie transport będę jeździł , a jak z spalinami ST ?

_________________
Nitro Rustler + Sanwa MX-3S , Rustler VXL + LIPO + Spektrum DX3E
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 12, 2009 10:59 am 
Offline

Dołączył(a): Cz maja 08, 2008 6:16 pm
Posty: 7
Ja także jestem za, może się nie udzielam na tym forum często, ale ja i mój rustler się znudziliśmy z e-maxxem mojego kumpla, który ma mambe monster.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 12, 2009 6:20 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 02, 2004 11:03 pm
Posty: 396
Lokalizacja: Sosnowiec
Wszyscy są chętni tylko jakoś nie widać ,żeby ktoś zapisał się na zawody w Malince w przyszłą niedzielę :(

_________________
Pozdrawiam :-)
Slash 2 WD
X-Ray T1FK05, M18
1/16 Slash/Revo

Jammin CRT.5 electric


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 7:07 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 10:14 am
Posty: 3530
Lokalizacja: Łódź
Sam od niedawna jeżdżę modelami off-road z napędem elektrycznym i jestem głęboko przekonany, że podobnie jak w innych krajach u nas również może być to popularne rozwiązanie.
Technologia zasilania Li…. oraz spadek cen silników elektrycznych otworzyły przed modelarzami samochodowymi klas off-road zupełnie nowe perspektywy.
Czas jazdy modelem, szybkość ładowania pakietów, osiągi modeli elektrycznych, – tworzą atrakcyjną alternatywę.
Weekendowe spotkania to fajna sprawa, ale dopiero na zawodach poznacie prawdziwe emocje. Dla tego uważam, że warto spróbować.
Jest to niepowtarzalna okazja do zupełnie innego spojrzenia na Wasze hobby.
Nawet jeśli macie jakieś obawy zapewniam, że na imprezach HPI Challenge zawsze znajdziecie pomoc, aby łatwo i bezstresowo zacząć przygodę z zawodami.

Serdecznie zapraszam i namawiam na Niedzielę 19-04-2009
Tu znajdziecie wszystkie szczegóły.

_________________
HPI Polska - Dariusz Flisiak
Zapraszamy na cykl imprez, wyścigów HPI Challenge i HPI Street Racing


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 9:22 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 31, 2009 9:04 pm
Posty: 3
Jestem ZA ale ... w tym temacie nie dzieje się nic od 2 miesięcy. Czyżby pomysł umarł śmiercią naturalną?
Szkoda by było bo klasa Stadium Track, niezauważana przez LOK, jest fajną i cichą alternatywą dla IC-8. Przy okazji jest tańsza, pozwala na stopniowe zdobywanie wiedzy, oswajanie się ze sprzętem i sensowny start w modelarstwie. Nie każdy od początku poczuje "miętę" do spaliniaków i odnajdzie się w tej klasie, gdzie koniecznością jest posiadanie mechanika a zdobycie wiedzy kosztuje sporo czasu.

_________________
Traxxas Rustler VXL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt cze 12, 2009 10:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 9:05 pm
Posty: 69
Ja mam FireStorma 10T i uwazam ze zawody 2wd to doskonaly pomysl!!!Jestem ZA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 13, 2009 9:44 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 26, 2009 9:17 pm
Posty: 363
też jestem za

_________________
HB IC-8 Truggy | Hitec | Grp | powered by SH
---------------------------------------

Do Zobaczenia na zawodach


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 13, 2009 2:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 02, 2004 11:03 pm
Posty: 396
Lokalizacja: Sosnowiec
Rusty napisał(a):
Jestem ZA ale ... w tym temacie nie dzieje się nic od 2 miesięcy. Czyżby pomysł umarł śmiercią naturalną?


Panowie czytajcie dokładnie zanim zaczniecie pisać. Kilka postów wyżej jest napisane ,że zawody takich modeli odbywają się już drugi sezon.
Przy okazji zawodów HPI jest rozgrywana klasa truck w której mogą startować wszystkie modele z napędem elektrycznym bez względu na skalę (1:8, 1:10, 1:18 itp), typ (truck, buggy, truggy, monster) i na rodzaj napędu (2WD, 4WD), oraz modele z napędem spalinowym dla których nie ma dedykowanej klasy (czyli wszystkie w skali 1:10 i mniejsze)
Tu jest informator do kolejnej imprezy w której startuje ta klasa : http://www.rcauto.pl/modules.php?name=I ... okaz&id=38

_________________
Pozdrawiam :-)
Slash 2 WD
X-Ray T1FK05, M18
1/16 Slash/Revo

Jammin CRT.5 electric


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 13, 2009 7:43 pm 
Offline

Dołączył(a): N maja 31, 2009 9:04 pm
Posty: 3
Dzięki za linka do kalendarza zawodów. Tak to jest jak wchodzi się od razu na forum :-)
Probowałem szukać informacji na stronie HPI ale nie znalazłem nic nt aktualnych zawodów poza ... przepisami technicznymi i sportowymi na 2008/2009 http://www.hpi.pl/index.php?lang=pl&mor ... aktywna=25

Brakuje mi kilku trywialnych informacji dla takich jak ja, czyli "zielonych" np. sposóbu podłączenia transpondera do zasialania w modelu (Przepisy Sportowe 3.20) robi się to z zasilania odbiornika, trzeba przygotować oddzielne zasilanie, czy gniazdo/wtyk pchełki jest uniwersalne dla różnych odbiorników/rodzajów zasilnia?
Brakuje też programu zawodów. Jestem z KRK i to nie ja jeżdżę tylko mój syn (7 lat) więc informacja o programie jest dla nas istotna bo musimy dojechać.

_________________
Traxxas Rustler VXL


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So cze 13, 2009 8:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 02, 2004 11:03 pm
Posty: 396
Lokalizacja: Sosnowiec
Transponder posiada wtyczkę taką samą jak serwo, więc można go podłączyć bezpośrednio do wolnego gniazda w odbiorniku (jeżeli takie posiada). Jeżeli nie trzeba mieć kabelek rozgałęziający tzw. Y .
Co do programu zawodów to na pewno się on pojawi, ale to już nie ode mnie zależy :D
Zwykle zawody rozpoczynały się około 9:00-9:30

_________________
Pozdrawiam :-)
Slash 2 WD
X-Ray T1FK05, M18
1/16 Slash/Revo

Jammin CRT.5 electric


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:46 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL