Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:45 am

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:45 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor
PostNapisane: N lut 15, 2009 10:03 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
Witam
Wpadłem dziś na pomysł czy nie można byłoby zastąpić D-Box'a(cena ok.200zł) żyroskopem E-Sky EK2-0704 (jest on na standardowym wyposażeniu np: BELT'a - CP) jest to podstawowa najprostsza wersja żyroskopu, kosztuje 50-65zł na allegro nowy a uzywany mozna kupić za 30-40zl. W heli działa na zasadzie ze jak heli zaczyna sie obracać w którąś strone(wzg. włas. osi) zyro wysyła odpowiedni sygnał do serwa które zmienia kąt pochylenia łopat wirnika ogonowego, z tych filmików prezętac. hpi co ogladałem wynika ze d-box działa na identycznej zasadzie, np: gdy poruszamy modelem na boki koła pojazdu wychylaja sie w dana przeciwna strone - czyli jest to taka sama zasada działania.

Słyszałem ze d-boxa uzywaja nie którzy modelarze w modelach off-road, podobno pomaga w opanowaniu auta z napedem 2wd, działa jak kontrola trakcji. Posiadam model e-firestorm (to jest 2wd) i chciałbym sie dowiedzić czy na gyro tez to tak zadziała. Takie gyro ma ustwienie czułości i revers, wiec nie powinno byc problemu z ustwieniem.

Moze ktoś z modelarzy posiada model auta i heli z takim gyrem i mógłby to obadać. Prosze wszystkich o opinie czy to zadziała czy nie.

LINK (o takie gyro mi chodzi):
http://www.allegro.pl/item548036467_ek2 ... _wawa.html
http://modele.sklep.pl/product_info.php ... ts_id=5724


Ostatnio edytowano Wt lut 17, 2009 5:18 pm przez IgorCh, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 15, 2009 4:40 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 16, 2007 6:45 pm
Posty: 1352
Lokalizacja: Katowice Model: Cyclone S Brushless Drift
Witaj!

Prawda jest taka że Dbox od HPI to dokładnie to samo co żyroskop - to taka ściema, żeby tylko i wyłącznie zarobić...

_________________
.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 10:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 13, 2005 11:16 pm
Posty: 280
Lokalizacja: YelonkY
D-box to dokładnie żyro ale z "hedlokiem"

d-box nie ma za zadanie wymusić na modelu jazdy na wprost ale utrzymać zadany kąt skrętu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 10:50 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
a czym sie różni żyro z head lock od tego bez, bo nie zabardzo wiem o co z tym biega?
Czy gyro bez headlock spełniało by zadanie? czy musiało by być z hl?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 16, 2009 10:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 14, 2005 8:41 pm
Posty: 387
Lokalizacja: Warszawa Wiek 27
Z helikopterów ale różnicę działania wyjaśnia:
http://heli.waldorf.pl/viewtopic.php?t= ... =head+lock

Tu pozwolę sobie zacytować istotną informację:
"Zyroskopy do poprawnej pracy wymagaja wlasciwych warunkow czyli poprawnego ich umieszczenia (blisko osi obrotu modelu) oraz wyeliminowania drgan, ktore czesto oglupiaja zyroskop.
Nowoczesne, dobre zyroskopy posiadaja filtry eliminujace czesciowo efekt drgan (np. filtry Kalmana) ale i tak najlepiej montowac je na specjalnych gabkach klejacych (czesto dostarczanych z zyroskopem)."

_________________
8ight 2.0T +DX3S 8ight 1.0T elektryk
HK 450 TT Pro + Trex 600ESP/dx7/GY520/251BLS/ 3xDS620 w makiecie Hughes 500D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lut 17, 2009 10:19 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
przeczytałem, ale nie dokońca wiem jak to do konca działa(miałem kiedys lame v4, ale tam jest inaczej to rozwiazanebo sa dwa rotory gł.).

Chodzi mi o to ze:
Jezeli bysmy załozyli zwykłe gyro do modelu auta to po skrecie, żyro przestawiło by serwo o dany kat (skret kół), ale czy serwo wróciło by do neutrum czy zostało w danej pozycji? - to mnie interesuje czy serwo wróci do neut. czy zostanie w danym miejscu?

A zyro hl to chyba jak by model skrecił ono by zapamietało o ile sie obrocił i by nam model wyprostowało i jeszcze go wracało do poprzedniej pozycji przed skretam.

Czy mógłby ktos wypróbować czy zwykłe zyro do obrocie modelu wraca do neutrum czy zostaje w danej pozycji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:45 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL