Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:35 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:35 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor
PostNapisane: So sie 16, 2014 10:43 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 04, 2005 9:49 am
Posty: 175
Lokalizacja: Grójec
Witam kolegów po długiej przerwie. Znalazłem nawet swoj temat żeby nie robic zamieszania :)
Mam prawie 3 letniego syna który uwielbia wszystko co ma koła wiec to dobry pretekst żeby wrócić do zabawy z modelem :) tyle że model przelezał ponad 4 lata w garażu z uszkodzoną zębatką jak myślałem, lecz dziś po rozebraniu zobaczyłem że nie tylko zębatka jest do wymiany. Na dole linki do zdjęć jak to wygląda.
Zębatkę odbierającą już zamówiłem taką samą , nie wiem tylko jak nazwać to czarne coś przy kole zamachowym i tą podkładke złotą bo widzę że też jakaś taka wytarta, te łożyska od atakującej tak samo do wymiany. Przy rozbieraniu zobaczyłem że atakująca swobodnie chodziła przód tył o jakieś pół cm dlatego pewnie zniszczyła tą drugą, nie wiem tylko czemu tak latała , brakowało tam czegoś ?
Prosiłbym o jakieś linki / namiary gdzie to kupić i jak to fachowo nazwać bo nie wiem czego mam szukać :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ps; jest jakieś miejsce gdzie można przeprowadzić serwis takiego modelu ?:) Bo przydałoby mu się smarowanie,strojenie i pewnie wymiana paru podzespołów bo z tego co pamiętam to serwo od skrętu nie miało siły pracować i z hamowaniem również nie miał za wiele wspólnego :)




Dobra zamówiłem już graty , przypomniałem sobie o manualu że tam sie najlepiej szuka ;)
Chciałbym jeszcze zamówić serwo do skręcania,szukałem seryjnego ale nigdzie nie ma, nie znam sie i nie wiem które będzie sie nadawało. Nie musi być drogie :D bo widziałem i za ponad 600zł :)

Czy takie beda sie nadawały ?
http://allegro.pl/rc-skorpion-futaba-se ... 16855.html
http://allegro.pl/serwo-hitec-hs-645mg-i4476686505.html
http://www.sklep.hpi.pl/product_info.ph ... s_id/40765
http://www.sklep.hpi.pl/product_info.ph ... s_id/37432



Dobra doczytałem że ten Hitec hs 645 mg sie nada :)

Chyba to forum podumarło troche , no cóż najważniejsze że sobie poradziłem po całym dniu przeszukiwania internetu ... :)

Może komuś się przyda w przyszłości :)


Z najnowszych :
Części poprzychodziły i poskładałem wszystko ale jak zakręciłem odbierającą to zobaczyłem że lata jak krzywe koło w rowerze / wałek lekko się zgiął i musze czekać na nowy... (musiał dac mu w kość ten ostatni dzwon 4 lata temu :) ale tak wysoko leciał... :) )

czekam jeszcze na serwo do skrętu i ten wał , jak poskładam to spróbuję go odpalić , mam nadzieje że nie będę sie długo męczył .


Wszystko przyszło , model złożony , wałek od skrzyni prosty jednak odbierająca dalaj krzywo się kręci i nie wiem czemu... całej skrzyni narazie nie wymieniam więc zobaczymy ile to wytrzyma.
hamulec nowy założony i pięknie hamuje :) niestety tylko ręcznie , po podłaczeniu nie hamował już tak ładnie , kombinowałem z rurkami , sprężynkami , trymerem i przestawianiem o kilka ząbków tej dzwigni ale dalej słabo hamował. Pomyślałem że zamienie serwa , dam stary od skrętu , nie miał siły skręcać ale może da rade hamować . Teraz naprawde staje dęba :D
1 odpalanie i roto sie zacielo ... no to wiertarka (wiem wiem :) ) i od razu poszlo , dalem mu chwilke zeby sobie przypomniał smak nitro . Cały bak przejezdziłem bez problemu , dolewam , daje gazu i zdechł , świeca spalona , OS A3 wiec za ciepła ale i 4 lata też napewno nie korzystnie wpłyneły na nią. W pon nowe swiece i pozostaje cieszyc sie jazda az do jakiegos crusha :D
Serwo skrętu też sie świetnie spisuje tak więc polecam.


Najważnieszje ze synkowi sie podoba , troszkę hałas go odstrasza ale ogólnie na plus , może załapie bakcyla :D

Pozdrawiam

_________________
1: tamiya TL-01 / fabia wrc
2: savage X 4.1 / ford f-150
3: strada evo rally / impreza 04r
4: axial SCX10 Jeep Wrangler Unlimited C/R Edition
5: ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:35 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL