Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt maja 14, 2024 9:49 am

Teraz jest Wt maja 14, 2024 9:49 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
 Tytuł: Prosze o rade.
PostNapisane: Pt lis 07, 2003 8:03 am 
Jestem początkującym modelarzem i planuje kupic sobie model RC. Zastanawiam sie nad kupnem TB-01 lub TL-01. Które podwozie z tych radzilibyscie kupic? Ile mnie to bedzie kosztowalo?
Z góry dziekuje. :) Pozdrawiam, TGS


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 07, 2003 9:45 am 
Tak naprawde to wszytsko zalezy od funduszy wiec lepiej powiedz ile masz pieniedzy i wtedy cos poradzimy.
PS.Raflee nie moge znalezc tej opcji auto logwania wem ze to nie ten temat ale moze tu zajrzysz:D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 07, 2003 1:08 pm 
Jak narazie na model mam przeznaczone 800-1000 zł.
Przedewszystkim chodzi o to, co lepiej kupic, TB-01 czy TL-01.
Czy na oba podwozia moge załozyc takie same karoserie czy do kazdego podwozia są inne ?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 07, 2003 1:54 pm 
a to piknie!
masz kasy jak lodu!!!
skąd masz tyle kasy???

a obudowe są inne na różne podwozia


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 07, 2003 2:18 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 20, 2003 2:34 pm
Posty: 95
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Zdecydowanie TB-01 jest lepsze, wiec radzilbym Ci kupic TB tak wogole to ja mam na sprzedaz prawie nowe jest na gieldzie ogloszenie.A co do karoserii to na TB i na TL beda pasowac te same budy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 07, 2003 3:45 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 8:28 pm
Posty: 345
Lokalizacja: Warszawa
b_eam napisał(a):
a to piknie!
masz kasy jak lodu!!!
skąd masz tyle kasy???

a obudowe są inne na różne podwozia

To rzeczywiscie szalenie istotne...

TB to zupelnie inny model... Jest o niebo lepszy od TL. Kup uzywany TB w dobrym stanie, regielek itp itd i gra muzyka :wink:
Gwarantuje, ze bedziesz z niego zadowolony :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 07, 2003 6:48 pm 
A ja uważam że na początek lepsze jest TL-01. Łatwiej nauczyć się niem jeźdźić. Jak masz trochę zdrowego rozsądku to na pytanie który najlepszy jest samochód rajdowy odpowiesz że klasy WRC. Ale bez praktyki nie pojedziesz nim, ani N-grupowym. Tam jest tak zrobione że jak nie masz doświadczenia to możesz sobie pojeźdźić w KJS. A w KJS możesz nawet zaliczyć pudło maluchem. Nie patrz więc co jest lepsze wogóle, tylko to co będzie najlepsze dla Ciebie, biorąc pod uwagę swoje doświadczenie i umiejętności oraz mocno zaglądając w portfel. Dla mnie porady w stylu 'lepszy jest model... i właśnie taki mam do sprzedania" są nic niewarte.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 07, 2003 8:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 27, 2003 2:01 pm
Posty: 2331
Lokalizacja: ------->Warszawa<------- Auto: Tamiya TA04Pro
Facet TB się tak samo łatwo nauczyć jeźdzcić jak TL a jest znacznie lepszy, tylko wystarczy powiedzmy słabszy silnik czy nawet przekładnia i po sprawie.

_________________
Olgierd Krupiński - Tamiya TA04 Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lis 07, 2003 8:49 pm 
Olo. Mówisz to na podstwie własnych doświadczeń?. Jeżeli tak to gdzie je zdobyłeś. Bo chyba nie na zawodach. Szkoda że dyskusję opanowują mistrzowie- teoretycy. Może ktoś zrobi porównanie obu modeli z zaznaczeniem ich plusów i minusów. Na Mistrzowie - do dzie(a)ła.
Wykażcie swoją wiedzę i doświadczenie. Bo jeżeli TB to dlatego że ................. a nie TL bo ....................................


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lis 08, 2003 7:46 am 
Offline

Dołączył(a): Pn paź 20, 2003 2:35 pm
Posty: 152
Do TL chyb łatwiej o części i sąąńsze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 09, 2003 11:14 pm 
Offline
Raflee
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 9:45 pm
Posty: 3693
Lokalizacja: Z daleka- Mielec Auto: 4 do sprzedania - priv :)
trevi napisał(a):
Tak naprawde to wszytsko zalezy od funduszy wiec lepiej powiedz ile masz pieniedzy i wtedy cos poradzimy.
PS.Raflee nie moge znalezc tej opcji auto logwania wem ze to nie ten temat ale moze tu zajrzysz:D


Jak u gory wciskasz "ZALOGUJ" to pod nazwa uzytkownika masz takie cos "loguj automatycznie" zaznacz to i sie zaloguj i bedzie ok... ;)

_________________
Dlatego kochamy off-road :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 09, 2003 11:20 pm 
Anonymous napisał(a):
Olo. Mówisz to na podstwie własnych doświadczeń?. Jeżeli tak to gdzie je zdobyłeś. Bo chyba nie na zawodach. Szkoda że dyskusję opanowują mistrzowie- teoretycy. Może ktoś zrobi porównanie obu modeli z zaznaczeniem ich plusów i minusów. Na Mistrzowie - do dzie(a)ła.
Wykażcie swoją wiedzę i doświadczenie. Bo jeżeli TB to dlatego że ................. a nie TL bo ....................................

Prawde mowiac, to nie bardzo mi sie podoba jak tak gadasz... szczegolnie z mistrzami - teoretykami. Masz podobny problem do takiego: Czemu najlepsi w Polsce jezdza asso, x-ray itp itd, a nie TL??
Proponuje koledze pojezdzic troche modelami...
pozdr[/b]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lis 09, 2003 11:33 pm 
Offline
Raflee
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 9:45 pm
Posty: 3693
Lokalizacja: Z daleka- Mielec Auto: 4 do sprzedania - priv :)
A co do tych modeli, to TB jest lepsze... jest wytrzymalsze i sie nie sypie tak jak TL przy mocniejszym silniku. A ci co wygrywaja dltego jezdza np. X-ray, Asso i Yokomo, bo to sa bardzo mocne modele i wytrzymaja praktycznie wszystko, ale to juz jest większa kasa... jak chcesz cos zdzialac na zawodach, to musisz dobrze jeźdic i miec naprawde dobry sprzęt, sam sie o tym przekonalem i jak chcesz zaczynac, to zacznij juz od czegos lepszego... Chyba ze na poczatku chcesz jeździc w TOP-STOCK to masz do wyboru TL, FF i M (ta kalse polecam na poczatek).


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 10, 2003 9:03 am 
Offline
Administrator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 19, 2003 6:58 pm
Posty: 4190
Lokalizacja: Bożków
Anonymous napisał(a):
Może ktoś zrobi porównanie obu modeli z zaznaczeniem ich plusów i minusów. Na Mistrzowie - do dzie(a)ła.
Wykażcie swoją wiedzę i doświadczenie. Bo jeżeli TB to dlatego że ................. a nie TL bo ....................................


A prosze bardzo. Mam gotowe porównanie które było na starej stronie :)
Prosze się uzbroić w cierpliwośc i zajrzec ok.20-tej do działu POCZATKUJĄCY. Będzie tam porównanie modeli prosto z pudełka TL-01 vs TB-01. Zapraszam wieczorem do lektury.

ps. Może nasz GOŚĆ zarejestruje się za forum i wstawi tu swoją ksywkę?

_________________
Pozdrawiam

Marek Kusiakiewicz, RC-AUTO


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 10, 2003 10:49 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 27, 2003 2:01 pm
Posty: 2331
Lokalizacja: ------->Warszawa<------- Auto: Tamiya TA04Pro
Ja mam ten dokument (chyba ten)

1. TL-01 - wąski spód powoduje że autko nie trzyma się drogi
TB-01 - płaski spód i możliwość jazdy w ekstremalnych warunkach
2. ilość kombinacji przełożeń przemawia za TB-01.
3. w nowszych modelach TB-01 mamy łożyska kulkowe, we wszystkich TL-01 panewki plastikowe
4. jeżeli założymy max. przełożenie do TL-01 i do TB-01 to TL zostanie daleko w tyle
5. w TB-01 w komplecie najsłabsze ale zawsze amorki olejowe a w TL-01 gumki
6. w TB-01 możliwość ustawień zbieżności kół przednich i tylnych oraz katów ich pochylenie, w TL-01 zero regulacji (w standardzie)

Różnic się trochę nazbierało i wszystko przemawia za TB-01. Oczywiście wszystko zależy od tego do czego będzie to używane.

Osobiście nowym zapaleńcom tego sportu radzę się zastanowić nad zakupem tzw. RTR HPI sprint. W komplecie w tym modelu jest: aparatura, silnik 20-zwoi,regulator elektroniczny, pakiet akku, ładowareczka, łożyska kulkowe, napęd przenoszony paskami, pomalowana karoseria - całość mogę załatwić za 1200zł. Warto się zastanowić :)

_________________
Olgierd Krupiński - Tamiya TA04 Pro


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Wt maja 14, 2024 9:49 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL