Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 10:40 pm

Teraz jest N cze 28, 2026 10:40 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 2:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 30, 2004 11:19 pm
Posty: 1050
Lokalizacja: Warszawa............ Auto: Yokomo MR4-TC Black Edition
Przeczytalem wiekszosc opinii na ten model jakie sa na tym forum i musze przyznac ze mam spory meksyk w glowie... Chiałbym sie dowiedzieć czy 7L jak na ten silniczek dobrze eksploatowany to duzo ? Jak jest z tą awaryjnościa? Podobno szybko sie sypia one-way'e i dobrze jest wymienic jakas zebatke, ale juz nie pamietam jaka :?... Podobno w savach często lecą jakies pier**** ale dokladniej :) ?... Slyszalem tez ze warto jest zamontowac servo-saver i mocniejsze serwa...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 2:21 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 02, 2006 8:04 pm
Posty: 685
Lokalizacja: Warszawa
1. w savie jest od razu Servo-Saver
2. jeżeli bierzesz 4.6 to sam dobierasz serwa. Na skręt najlepiej dać mocniejsze, na metalowych łożyskach, na gaz jak chcesz.
3. One-Way sypie się od złych czynności przy odpalaniu. Kiedyś mi w serwisie tłumaczono, polega to na tym, że się paliwo cofa i one-way zostaje zalany i jest problem z odpaleniem -> trzeba nowe łożysko
4. U mnie szczególnie sypie się odbierająca, ale to zależy. Powypadały śrubki, więc pewnie od tego.

:wink: Pozdrawiam.

_________________
Hellfire SS
Wielki powrót :)
plan: buggy :)


Ostatnio edytowano Pn cze 05, 2006 2:50 pm przez Jędrzej Bieniasz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 2:47 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 8:22 am
Posty: 3628
Lokalizacja: Wrocław
Jendras33 napisał(a):
3. One-Way sypie się od złych czynności przy odpalaniu. Kiedyś mi w serwisie tłumaczono, polega to na tym, że się paliwo cofa i one-way zostaje zalany i jest problem z odpaleniem -> trzeba nową zębatkę

Jak zębatkę? O czym Ty wogóle piszesz?
One-way "psuje się" z 2 powodów. Pierwszy to kręcenie roto przy zalanym silniku. Drugim powodem jest paliwo dostające się pod one-way i powodujące jego ślizganie. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku żadna zębatka nie ma z tym nic wspólnego. Jeżeli łożysko zaczyna przepuszczać, należy je dobrze wymyć w denaturacie i naoliwić specialnym olejkiem. Wymycie wału, na którym jest łożysko też nie zaszkodzi. Jeżeli po tej czynności dalej są kłopoty z odpaleniem należy wymienić ŁOŻYSKO a nie zębatkę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 5:23 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 30, 2004 11:19 pm
Posty: 1050
Lokalizacja: Warszawa............ Auto: Yokomo MR4-TC Black Edition
A te 7l wypalone to duzo ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 5:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 21, 2004 1:12 pm
Posty: 237
Lokalizacja: Warszawa
GEX napisał(a):
A te 7l wypalone to duzo ?


7l to tyle co nic, 3 porzadne wypady na smiganie:)

_________________
Mariusz Obarski - GTR Team


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 6:44 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
GEX napisał(a):
Przeczytalem wiekszosc opinii na ten model jakie sa na tym forum i musze przyznac ze mam spory meksyk w glowie... Chiałbym sie dowiedzieć czy 7L jak na ten silniczek dobrze eksploatowany to duzo ? Jak jest z tą awaryjnościa? Podobno szybko sie sypia one-way'e i dobrze jest wymienic jakas zebatke, ale juz nie pamietam jaka :?... Podobno w savach często lecą jakies pier**** ale dokladniej :) ?... Slyszalem tez ze warto jest zamontowac servo-saver i mocniejsze serwa...


przyjdź na Siekierki to zobaczysz, dotkniesz, powąchasz, pojeździć raczej nikt Ci nie da, ale co się naptrzysz to Twoje

7L to ok 7 godzin jazdy, czyli tyle co nic.
Zebatka odbierająca to kwestia ustawienia i przykręcenia silnika, jak źle to zrobisz to nawet jednego baku nie wyjeździsz.

o serwach i savierze już Ci napisali

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 6:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 30, 2004 11:19 pm
Posty: 1050
Lokalizacja: Warszawa............ Auto: Yokomo MR4-TC Black Edition
Oj ,Toost zebym ja sie savem od tygodnia ineteresowal :P... Juz tyle razy go widzialem... w rece mialem nieraz... Zapach czuje jeszcze po niedzielnym spotkaniu na sikierkach :P Poprostu strasznie sie zajaralem i zastanawiam sie nad sprzedaza elektryka i calego osprzetu wraz z ladowarka i pakietami :P... Ale o tym pozniej :]


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 6:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
GEX napisał(a):
Oj ,Toost zebym ja sie savem od tygodnia ineteresowal :P... Juz tyle razy go widzialem... w rece mialem nieraz... Zapach czuje jeszcze po niedzielnym spotkaniu na sikierkach :P Poprostu strasznie sie zajaralem i zastanawiam sie nad sprzedaza elektryka i calego osprzetu wraz z ladowarka i pakietami :P... Ale o tym pozniej :]


no to znaczy "jakis trzynasty" nie jesteś, z savem sobie poradzisz
a psuje się to co się zepsuje
jak dobrze podłogę silikonem uszczelnisz i za dużo nie bedziesz skakał to pojeździsz spokojnie cały sezon, jak bedziesz szalał, to w trakcie trzeba będzie pare rzeczy zmienić, łożysk, jointy i moze zębatki na dyfrach na wierzchu. Przy ostrej jeździe te rzeczy się zwyczajnie wyrabiają

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 7:53 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 30, 2004 11:19 pm
Posty: 1050
Lokalizacja: Warszawa............ Auto: Yokomo MR4-TC Black Edition
"jakis trzynasty" nie jestem napewno, juz nie jeden model w swojej historii mialem ;) Dzieki, Toost to byly odpowiedzi na jakie liczylem :)... Jak cos mi sie jeszcze nasunie to napisze...

EDIT: Juz sie nasunelo :P - warto jest zakladac aluminowe wachacze ? Juz bez patrzenia na ceny prownywalne do plastiku ? CZy poprostu szkoda kasy bo i tak sie wygna albo polamia?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 8:31 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 01, 2005 11:00 am
Posty: 1073
Lokalizacja: Wa-wa
GEX napisał(a):
Oj ,Toost zebym ja sie savem od tygodnia ineteresowal :P... Juz tyle razy go widzialem... w rece mialem nieraz... Zapach czuje jeszcze po niedzielnym spotkaniu na sikierkach :P Poprostu strasznie sie zajaralem i zastanawiam sie nad sprzedaza elektryka i calego osprzetu wraz z ladowarka i pakietami :P... Ale o tym pozniej :]


ladowarke i pakiety to mozesz sobie zostawic... bo czym zasilisz roto jak nie pakietem 7,2V a i ladowac czyms akusy potrzeba... chyba, ze zamienisz na jakas prostrza, ladujaca 4-8 ogniw...

nawiazujac do Twojego nastepnego postu z pytaniem o alu czesci... mysle, ze szkoda kasy... chyba, ze komus na wygladzie bardziej zalezy... plastik bardziej sie poddaje, a jak juz cos stęknie to koszty naprawy nie sa duze... przy alu jedno wytrzyma a uszkodzi sie kilka innych czesci... no i waga wzrasta... a sav i tak lekki nie jest.... predzej widze niska rame, nawet alu, kola 40'tki na duzym offsecie, stabilizatory, rozne sprezyny...

pozdrawiam

_________________
Błażej Gr4N4c1K Zagozda - GTR Team
Stajnia:
Conrad Promotion II 25 - prezent od żony
Savage 3.5 Custom - prawie nówka
Missiler 2WD - elektryk mojej córki
GG: 1664122


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 05, 2006 9:38 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 6:25 pm
Posty: 2253
Lokalizacja: Białystok Model: HPI Hellfire SS
części alu nie polecam, mam tylny zderzak z aluminium i w co nim nie walne to jakieś śruby aż wypadają, bo nie zapewnia w ogóle amortyzacji, która jest bardzo potrzebna przy wszelkich stłuczkach. Jedynie chwalę sobie przednie aluminiowe wahacze dolne, bo wytrzymały już niejedno czego plastik raczej by nie zdzierżył :P

_________________
PUSTY GARAŻ :(
GG: 2780008


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 4:49 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 30, 2004 11:19 pm
Posty: 1050
Lokalizacja: Warszawa............ Auto: Yokomo MR4-TC Black Edition
a jakie częsći najczesciej leca podczas jazdy... Mnostwo ludzi uwaza ze sav sie non stop psuje :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 5:51 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 01, 2005 7:43 am
Posty: 1349
Lokalizacja: KRAKÓW ---------RC SMOKI
GEX napisał(a):
a jakie częsći najczesciej leca podczas jazdy... Mnostwo ludzi uwaza ze sav sie non stop psuje :?


oj duzo czesciej mt2.

Co do tych czesci to zauwazylem ze PRZY SKOKACH jak londuje sie lekko na tyl to tylny zderzak szybko pada.

_________________
Gallery of my cars

Prosze nie pisac na PW ofert sprzedazy, wymian itd, gdyz nie jestem zainteresowany. Pozdrawiam.

The end.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 5:57 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 6:25 pm
Posty: 2253
Lokalizacja: Białystok Model: HPI Hellfire SS
GEX napisał(a):
a jakie częsći najczesciej leca podczas jazdy... Mnostwo ludzi uwaza ze sav sie non stop psuje :?


przepraszam, ale ja nie mam pojęcia co się tak "sypie". Mam savage od 4 miesięcy i nie wymieniłem w nim kompletnie nic!! Ostatnio strzelił mi wydech (pękł lekko) ale zalepiłem i ganiam dalej, wozu nie oszczedzam, wjechałem nim wszędzie ostatnio nawet miał małe wodowanie i nic a nic sie odpukać jeszcze nie popsuło. Rzeczą, która pada najszybciej to karoseria ze względu na dużą wagę modelu i jego wywrotność na asfaltowych nawierzchniach. Karoseria raz dwa jest podrapana i popękana - to samo dzieje się z antenką. Ogólnie jak dla mnie to konstrukcja cholernie wytrzymała.

_________________
PUSTY GARAŻ :(
GG: 2780008


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 06, 2006 7:52 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz gru 30, 2004 11:19 pm
Posty: 1050
Lokalizacja: Warszawa............ Auto: Yokomo MR4-TC Black Edition
No to nie rozumiem dlaczego ludzie maja o nich tak zle zdanie :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest N cze 28, 2026 10:40 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL