Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 11:21 am

Teraz jest N cze 28, 2026 11:21 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 10:33 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 18, 2004 8:53 pm
Posty: 1052
Ta konwersje bedziesz robil sam od zera czy chcesz kupic jakis gotowy zestaw do przerobki?
Jezeli to drugie to zobacz co mozna kupic i do jakich modeli, np od Novaka http://www.teamnovak.com/products/price ... rsion_kits
Ja bym stawial na Ofne, jest tania, popularna i jest duzo czesci zamiennych.

Co do kontrolerow i silnikow do przerobek, poszukaj sobie zestawow ezrun albo hobbywing na ebay.

_________________
AE TC3 Team
Traxxas Slash
Duratrax Raze >>> brushless


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt kwi 14, 2009 10:37 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
model bedzie kupiony nitro a reszte bede sam robil
regulatorek wezme pewnie tego ezruna 80A on jest do max 4s

czyli co zostawic org dyfercentralny i dac nylona np 46T kyosho ??

nie robic slippera ????

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 5:24 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 11:01 pm
Posty: 1399
Lokalizacja: Kraków
Pytanie tylko czy zmiescisz jakos rozsadnie 8 celek A123 i czy przepisy dopuszczaja LiFe. 2650kv CI spokojnie wystarczy. Ja smigam bagusem na 31k rpm, 34k rpm na zawodach spokojnie CI wystarczy.

Gdyby CI sie udalo wcisnac silnik po lewej z przodu - 4S2P by sie zmiescilo symetrycznie z tylu do przecietnego buggy.

Nie znam tych modeli. Nie spotkalem rowniez dedykowanych mocowan silnika. Moze Kajmanaowi wpadlo cos w oko na niemieckich forach.

_________________
Maciej Stąpór
1:8 - HB e-LSP, HB e-L2PE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 7:41 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
1:8 Offene Buggy Elektro Fun-Klasse

Wszystkie Buggys im 1:8 mit Elektroantrieb (z.B.: LOSI 8ight-E, Ishima, Associated, LRP, Caster, usw.)
Motor: wszystkie brushless Motoren
opony:
- GRP Atomic à Reifen-Satz EUR 22,-
- LOSI Eclipse (Preis TBA)
Akku: Max 14,8 Volt bzw 4 Zellen
Tuning: Frei
Karosserie: Frei

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 9:27 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
no to dzis decyzja zapadla jaki to bedzie model

a bedzie to Ansmann Vapor dlatego ze jest to kopia dobrze znanego modelu Losi 8IGHT

tu Vapor

http://www.neobuggy.net/modules/newbb/v ... ic_id=1244

a tu Losi 8IGHT

http://www.losi.com/Products/ProductGal ... D=LOSB0084

widzicie podobienstwo??

a do tego zamowilem dzis zestaw Losi do conwersji ktory bedzie wlasnie idealnie pasowal do Vapora

http://cgi.ebay.de/LOSI-8IGHT-Electric- ... dZViewItem

http://www.losi.com/Content/Tours/8ightE20/tour.html


teraz czekam na wszystkie graty i przymiarka do zakupu nowej apki 2,4 (sanwa lub dx3s z czujnikami )

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 16, 2009 5:26 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 11:01 pm
Posty: 1399
Lokalizacja: Kraków
Czy jestes pewien co do zfgodnosci?

Mam nadzieje, ze wiesz o:
AR126000001 - ANSMANN RACING VAPOR BRUSHLESS 1:8TH BUGGY - RTR

_________________
Maciej Stąpór
1:8 - HB e-LSP, HB e-L2PE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz kwi 16, 2009 7:59 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
wiem wiem

ale co to za radocha w modelarstwie kupic gotowca ????

dlatego kupilem kita do zlozenia i reszta bede dopasowywal

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 18, 2009 1:15 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
pytanko

przelozenia do jakiej predkosci dopasowywac na tor ???

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 18, 2009 7:58 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 11:01 pm
Posty: 1399
Lokalizacja: Kraków
Zalezy jak duzy tor. Na poczatek dobrze nie przekraczac 40 mph

_________________
Maciej Stąpór
1:8 - HB e-LSP, HB e-L2PE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So kwi 18, 2009 9:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 06, 2008 3:26 pm
Posty: 163
tor jest pokazany w pierwszym tutaj poscie

film z youtuba prezentacja toru

_________________
Sanwa MX-3 2.4
Losi 8IGHT-E MMM 2200kv 4s A123
Emax 3905 BL 2200kv Ezrun 80A 4s A123


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 19, 2009 7:15 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 24, 2005 7:36 pm
Posty: 2024
Lokalizacja: Przemyśl
http://www.ansmann.de/cms/racingroot/rc-cars/nitro-off-road-18/vapor-pro.html

Tego widziałeś?

_________________
POL - 1342


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 19, 2009 4:55 pm 
Offline

Dołączył(a): N kwi 18, 2004 8:53 pm
Posty: 1052
Jezeli przerabiamy takiego buggy na elektryke, to jaki silnik (1600kV, 2000kV, 2200kV) i jaka liczbe ogniw wybrac (4S ,5S ,6S) zeby byl konkurencyjny w stosunku do modeli nitro na torze gdzie Vmax jest okolo 65-70km/h?

_________________
AE TC3 Team
Traxxas Slash
Duratrax Raze >>> brushless


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N kwi 19, 2009 7:36 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 11:01 pm
Posty: 1399
Lokalizacja: Kraków
Bagusy zwykle sie robi na 4S, kv 2650 (MMM).

Zwiekszenie napiecia zwiekszy efektywnosc zestawu. Optymalnie 6S i kv ok 1600 (Medusa, Tekno, Neu).

_________________
Maciej Stąpór
1:8 - HB e-LSP, HB e-L2PE


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest N cze 28, 2026 11:21 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL