Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest N cze 28, 2026 10:44 pm

Teraz jest N cze 28, 2026 10:44 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor
PostNapisane: N cze 11, 2006 10:17 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 12, 2006 10:11 pm
Posty: 12
Mam pytanie składam właśnie swojego pierwszego Savage i mam problem. W instrukcji w punkcie 49 jest pokazane, że na korbowód trzeba nałożyć COLLET pod flywheel. Na korbowodzie jest już coś takiego co wygląda jak Collet (taki miedziany, stoszkowy pierścień z wycieńciem). Jeżli zakladam drugi, wg instrukcji to nie starcza mi gwintu żeby to razem skręcić. Trzeba to jakoś rozgiąć, potraktować młotkiem :lol: ? Nie sądze żeby był w instrukcji aż taki duży błąd?

_________________
gg: 279541
SAvage 4.6 SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N cze 11, 2006 10:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
mariuszpk napisał(a):
Mam pytanie składam właśnie swojego pierwszego Savage i mam problem. W instrukcji w punkcie 49 jest pokazane, że na korbowód trzeba nałożyć COLLET pod flywheel. Na korbowodzie jest już coś takiego co wygląda jak Collet (taki miedziany, stoszkowy pierścień z wycieńciem). Jeżli zakladam drugi, wg instrukcji to nie starcza mi gwintu żeby to razem skręcić. Trzeba to jakoś rozgiąć, potraktować młotkiem :lol: ? Nie sądze żeby był w instrukcji aż taki duży błąd?


nie zakładaj drugiego, to jest dodatkowy stożek
jeden w zupełności wystarczy

... przy okazji, kluczem do świec świetnie się to dokręca
białe podkładki pół milimetrowe są do zdystansowania zębatki atakującej, tak, zeby nie miała za dużego luzu wzdłużnego i zazębiała cała szerokością

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 11, 2006 11:04 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 12, 2006 10:11 pm
Posty: 12
Ok dzięki tak właśnie myślałem. Mam jeszcze pytanie o sprzęgło. Ile wam wytrzymuje i od czego się może spalić? Od źle ustawionych hamulców ? Koledze się już drugie spaliło tak po litrze paliwa. :shock:

_________________
gg: 279541
SAvage 4.6 SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 11, 2006 11:16 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
mariuszpk napisał(a):
Ok dzięki tak właśnie myślałem. Mam jeszcze pytanie o sprzęgło. Ile wam wytrzymuje i od czego się może spalić? Od źle ustawionych hamulców ? Koledze się już drugie spaliło tak po litrze paliwa. :shock:


jak obroty jałowe są za wysokie (koła w powietrzu kręcą się)
jak się piłuje wjeżdżając pod górkę lub na przeszkodę, znaczy koła stoją, a silnikiem się gazuje

pozatym powinno wytrzymać

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 11, 2006 11:50 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 12, 2006 10:11 pm
Posty: 12
Taaa to były obroty jałowe. 4 godziny zabawy i ze sprzęgła został proszek. Dzięki jutro ustawimy. Tylko dlaczego w tej instrukcji nikt tego nie napisał??

_________________
gg: 279541
SAvage 4.6 SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 12, 2006 12:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 28, 2005 1:35 pm
Posty: 1379
Lokalizacja: Poznań
na koncu instrukcji(po czesci o skladaniu modelu) instrukcji jest wszystko napisane. gdy kola sie kreca w powietrzu, to zmniejszyc jalowe.

_________________
X-ray 808 + RB C6 L2g
Savage 4,6 X SS | LRP Z.28R | Low CG |
X-Ray M18+SPEED300+HS81MG+GP1100+FULL TUNING
gg 2102790


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 12, 2006 6:48 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 6:56 am
Posty: 4091
Lokalizacja: W-wa
mariuszpk napisał(a):
Taaa to były obroty jałowe. 4 godziny zabawy i ze sprzęgła został proszek. Dzięki jutro ustawimy. Tylko dlaczego w tej instrukcji nikt tego nie napisał??


znaczy klocki się wytarły czy zebatka?

_________________
Pozdrawiam
Tomek
RC emeryt; obecnie broń palna dużego kalibru.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 12, 2006 5:23 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt maja 12, 2006 10:11 pm
Posty: 12
Wytawło się sprzęgło a w instrukcji jest jak byk napisane jak ustawić.

_________________
gg: 279541
SAvage 4.6 SS


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Teraz jest N cze 28, 2026 10:44 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL