Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:05 am

Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:05 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor
PostNapisane: Wt lip 14, 2015 6:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 2:11 pm
Posty: 4
Witam forumowiczów. Otóż posiadam auto rc thunder Tiger ssk. Kupiłem je jako używane lecz odpalalo od pierwszego szarpniecia. Po wymianie szarpnki odpalalo i nagle przestało. Wymieniłem świecę na taką jaka była N4. Wymieniłem także wężyk paliwa i od zbiornika. Gdy wstrzykne paliwa do gaznika to odpali na moment ale na bardzo wysokich obrotach. Mieszkam w UK i ciężko tu znaleść gdzieś fachowca może tutaj ktoś ma jakieś pomysły?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2015 9:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 10:00 am
Posty: 138
Witam. Na pewno masz źle wyregulowany gaźnik, jest nie taka mieszanka jak powinna być tu
czy umiesz regulować silnik spalinowy?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2015 9:26 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 2:11 pm
Posty: 4
Właśnie nie za bardzo :\ niby są dwie śrubki tylko ale się nakręciłem dość długo i nic. Jest to mój pierwszy model autka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2015 9:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 10:00 am
Posty: 138
Masz tu linkt do filmików jak wyregulować, może ci coś pomoże, kręci się tylko jedną śrubką druga jest nie wskazana
https://www.youtube.com/watch?v=aFXf1BPpSxQ
https://www.youtube.com/watch?v=0GEaTbc0VG4
https://www.youtube.com/watch?v=XHgyWCXNR5c


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2015 9:51 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 10:00 am
Posty: 138
lepiej go sprzedaj i kup sobie model elektryczny są lepsze i mniej problemowe


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 14, 2015 10:45 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 2:11 pm
Posty: 4
Obejrzę filmiki może uda mi się coś zdziałać. Myślałem o elektrycznym ale szkoda że na jednej baterii się tak krótko jeździ no i nie ma chyba tyle mocy co spalina


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 15, 2015 8:09 am 
Offline

Dołączył(a): Cz lip 09, 2015 10:00 am
Posty: 138
Zależy jaka jest pojemność pakietu jak masz pakiet 5000mah to jeździsz przez około godzinę, a więcej mocy nie ma bo zależy jaki masz silnik, jak masz jakiś dobry silnik bezszczotkowy to moc jest podobna


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 15, 2015 12:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 27, 2010 7:51 pm
Posty: 95
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
@Misiek2000
Co to za bajki opowiadasz, że pakiet 5Ah trzyma około godziny ? Bo to chyba tylko w on-roadach i to driftując. Wszystko zależy od tego gdzie, jak i czym się jeździ, gwarantuje Ci, że zabijesz taki pakiet nawet w 20-25 minut, a w większych modelach i szybciej.

@jakubh1988
Silniki elektryczne już dawno przestały być gorsze od spalinowych, co więcej oferują nieporównywalnie większą sprawność, nie wspominając już o potężnym momencie obrotowym dostępnym od razu. Dość powiedzieć, że te mocniejsze silniki do 1/8 mają ok. 3kW mocy. No i nie trzeba nic regulować, a i pojeździć można wszędzie i nikt się nie czepia, że głośno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr lip 15, 2015 11:39 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt lut 13, 2015 2:08 pm
Posty: 38
Lokalizacja: Limerick - Irlandia
Mrozio07 napisał(a):
@Misiek2000
Co to za bajki opowiadasz, że pakiet 5Ah trzyma około godziny ? Bo to chyba tylko w on-roadach i to driftując. Wszystko zależy od tego gdzie, jak i czym się jeździ, gwarantuje Ci, że zabijesz taki pakiet nawet w 20-25 minut, a w większych modelach i szybciej.

@jakubh1988
Silniki elektryczne już dawno przestały być gorsze od spalinowych, co więcej oferują nieporównywalnie większą sprawność, nie wspominając już o potężnym momencie obrotowym dostępnym od razu. Dość powiedzieć, że te mocniejsze silniki do 1/8 mają ok. 3kW mocy. No i nie trzeba nic regulować, a i pojeździć można wszędzie i nikt się nie czepia, że głośno.


Potwierdzam co Mrozio07 napisał. Odkąd są lipo i silniki bezszczotkowe - spalina dla mnie straciła większy sens. Jedyną zaletę jaką widzę, to fakt że można mieć przy sobie bańki z paliwem i po prostu dolewać i jeździć gdzie się chce, ale w elektryku rozwiązać to można tak, że wozi się ze sobą akumulator z którego można ładować pakiety :).

_________________
- MST XXX-D VIP HT CS 2.15
- Asso TC4
- HSP Bronto
- RS4 Micro 1969 Ford Mustang
- RS4 Micro Drift Nissan Silvia S13
- Asso RC8.2e FT
- Durango DEX210


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Cz lip 16, 2015 12:33 am 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 09, 2015 2:11 pm
Posty: 4
No to pomyślę nad elektrykiem tylko najpierw muszę sprzedać ta spaline która okazała się nie wypalem a szkoda bo frajda niezła z jazdy :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:05 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL