Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:51 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:51 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor
PostNapisane: Cz lip 10, 2014 9:19 pm 
Offline

Dołączył(a): So maja 24, 2014 1:10 am
Posty: 5
Witam, nabyłem nowego SAVAGE XL. Dziś chciałem go dotrzeć. Zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji, na ustawieniach fabrycznych i po chwili przy pierwszym baku silnik osiągnął temp 150 stopni. Szybko go zgasiłem. Przy tym wyciekło trochę paliwa przez świecę. Zauważyłem że fabrycznie LSN była głęboko wkręcona, a nie tak jak w instrukcji na równo w obudową. Więc ustawiłem wszystkie śruby na pozycję fabryczną z instrukcji i teraz nie mogę zapalić w ogóle. Rotostart nie ma siły zakręcić silnikiem... Luzowałem świecę, nic. Podejrzewałem zalanie, jednak po zrobieniu kroków z instrukcji w przypadku zalania, dalej nic. Zmieniłem świecę, wraz z uszczelką, nic. Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 06, 2014 2:48 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 29, 2011 7:54 pm
Posty: 79
Wykręć świecę, obróć model do góry kołami i zakręć silnikiem z roto startu. To powinno usunąć paliwo z cylindra.
Jak silnik bez świecy nie zakręci to będzie problem...
Wkręć świecę (pamiętaj o podkładce pod nią) i próbuj odpalić.
Naładuj roto.

_________________
Hpi Savage XSS, SH28 P6


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 06, 2014 6:26 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
@up co za brednie. Jak silnik bez świecy nie chce zakręcić to porostu jest tak ciasny że aż dobry. Po to jest właśnie docieranie.
Najczęstszym ratunkiem jest obrót koła zamachowego, po przez podparcie śrubokrętu o płytę główną.

Znam taką sytuację (z chińskim silnikiem) że trzeba było rozbierać szarpankę i kluczem obracać wał.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn sty 25, 2016 11:08 am 
Offline

Dołączył(a): Pt lip 14, 2006 8:11 am
Posty: 588
Lokalizacja: Szprotawa
no właśnie kiedyś kupiłem nowy "Losi ten-t" silnik 3.4ccm tłok z tuleją był tak ciasno spasowany ze obracalem za zamach srubokretem az zabki z zamachu sie wylamywaly niewiedzialem czy mi zamach wytrzyma docieranie:) po ok 3litrach było dalej czuć jak tlok ociera o tuleje.

Teraz kupilem identyczny model takze nowy od goscia na allegro nie odpalany, ale czuje ze w tym jest to tak jak w moim po tych 3litrach i mam jakies watpliwosci czy czasem nie jest podmieniony tłok, rozbieralem ale nie jestem w stanie tego stwierdzić na 100%, niby wyglada na nowy i paliwem nie śmierdzi.

Miałem tez sava x k4.6 ss minimalnie uzywany i tam tez bylo czuc jeszcze tarcie.


Tak wiec jak to powinno być w mowym modelu? Ma obcierac mocno czy zalezy jak sie trafi i może wogole nie obcierać?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn mar 28, 2016 4:32 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt wrz 30, 2003 7:25 pm
Posty: 810
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Było już kilku cwaniaków, którzy przepaliwszy kilka zbiorników stwierdzali, że już po docieraniu i można jeździć, ale korbowody tych silników były innego zdania :D Nie ma dwóch takich samych silników. Każdy motor pracuje inaczej, reaguje inaczej na regulacje i sam proces docierania przebiega mniej lub bardziej problematycznie. Jeden silnik jest spasowany tak ciasno, że przy wykręconej świecy nie można przekręcić wałem (swoją drogą kręcenie takim silnikiem to gra na czas z wytrzymałością korbowodu, są na to sposoby), inne silniki tak jak w przypadku mojego jednego Picco zostały dotarte w jedno popołudnie bez większego męczenia.
Podsumowując - nie obejdziesz się bez docierania, ani dziś ani nigdy chyba, że kupisz motor dotarty fabrycznie, ale tutaj mam na myśli zupełnie inne generacje silników i nieco większe pieniądze.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:51 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL