Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:45 am

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:45 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor
PostNapisane: So lut 10, 2018 4:21 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 24, 2017 4:32 pm
Posty: 9
witam
moj problem polega na tym ze zrobil mi sie luz na silniku titan 12t. ten trzpien co wychodzi od silnika i na nim jest ta mala zembatka ma luzu ok 4 mm. chcialemn wymienic lozysko ale niewiem jak to wyciagnac.
moje pytanie czy wql da sie
ten luz w niczym by nieprzeszkadzal tylko ze przez ten luz leca mi zembatki plastikowe srednio co 2 baterie. nie moge docisnac do sb zebatek bardziej bo juz jest max na regulacji i teraz nawet sie nie stykaja
mam nadzieje ze mnie zrozumieliscie
jakie mam opcje kupno silnika? myslalem o wiekszej zembatce odbiorczej ale niewiem czy sa
moj model to telluride ale budowa ta sama co w slashu
z gory thx za podpowiedzi


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So lut 10, 2018 9:51 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 24, 2017 4:32 pm
Posty: 9
wiec znalazlem nowy silnik titan 12t za 18 euro wiec chyba nieoplaca sie go naprawiac, ale skoro mam juz zmieniac silnik to na bezszczotke by pasowalo ta znow kosztuje velineon 3500 prawie 60e ale widzialem zestawy lozysk do niego wiec raczej niebedzie jednorazowka jak ten (wytrzymal 6 miesiecy katorgi) i moje pytanie czy brac titana velineona czy moze cos innego i czy moca sa takie same?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 11, 2018 6:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Co to za model w którym siedzi ten Titan ?
Koniecznie musisz zmieniać na Titana ? Są tańsze silniki szczotkowe .
Co do Vanili to oprócz silnika jeszcze musisz wymienić regulator i tu znów pytanie po co Ci oryginalny zestaw od Traxxas , za sporo mniejsze pieniądze dostaniesz nawet lepszej jakości sprzęt np. Hobbywing a są i tanisze też sprawdzają się .

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N lut 11, 2018 8:31 pm 
Offline

Dołączył(a): N wrz 24, 2017 4:32 pm
Posty: 9
moj model to traxxas telluride, ale wnetrze jest takie samo jak w slashu
moim priorytetem jest jakosc. n ie lubie jak cos sie psuje temu postawilem na oryginaly od traxxasa
ogolnie jestem laikiem tematu wiec chetnie przyjme dobre rady
zaskoczyles mnie z informacja ze musze rowniez wymienic regulator, ten oryginalny niepociagnie?
wiec czy moglibyscie mi doradzic najtansza szczote co niebedzie odbiegac titanowi oraz bezszczote. jak to sie ma finansowo?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lut 12, 2018 4:22 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 18, 2014 7:33 pm
Posty: 413
Lokalizacja: Warszawa
Traxxas silniki i ESC wcale nie gwarantują Jakości , one poprostu są i już .
Co do samego Telluride to nie jest to samo podwozie co Slash bliżej mu już do Stampede 4x4 ( info pewne bo mam wszystkie te model )
Polecam zakup zestawu bezszczotkowego Hobbywing .
Mój Telluride przeszedł spore zmiany i jest nie do poznania , ma większe koła a mimo to został w nim wcześniej zamontowany regulator 60A i silnik 3800kV , nie zdarzyło się żeby miał tendencję do przegrzewania , ale oczywiście jak zależy Tobie na pełnym spokoju i zapasie mocy to najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie regulatora Hobbywing EzRun WP-SC8 120A jest to jeden z najlepszych regulatorów w swojej klasie do tego ma dość rozsądną cenę .
Jeśli chodzi o silnik to coś w granicach 3000-3800kV , 3660/3656 bym proponował , resztę Doregulujesz zębatkami atak-odbiór.
Koszt takiej podmianki to około 500-600 złoty w Polskich sklepach .
Oczywiście można założyć tańszy zestaw np. GOOLRC i wtedy cena sporo spadnie 60A około 230 złoty lub coś podobnego .


.....
Co do Szczotki to niewarto się w to dalej pchać szybko zabijesz kolejną , lepiej już kupić jakiś sprawdzony "Chiński" zestaw BL , ja od dłuższego czasu używam w jednym z moich modeli zestawu Yuki Samurai 60A 3800kV i nie narzekam .

_________________
LOSI RockRey
TRAXXAS 2xSummitBL1400kV,SlashUltimate,Rustler4x4,GraveDigger4x4,Fiesta
MST CMXWranglerTJ,CFXWranglerTJsport
VATERRAAscenderGarbi
StradaRally
HPIRS4
...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Teraz jest Pt kwi 19, 2024 5:45 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL