Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:16 pm

Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:16 pm




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor
PostNapisane: Pt sie 04, 2017 5:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 5:10 pm
Posty: 16
Witam.
Zakupiłem dla syna model Maverick Strada DT I mam problem po jednej z jazd syna (ma 4 lata). Najpierw coś przestawil na nadajniki I po zmianie pakietu model nie reagował na żadne polecenie pilota. W końcu coś przedstawiłem i zaczął reagować ale jakoś inaczej dziwnie I próbowałem to korygować przelacznikami (jestem laikiem) w końcu udało się wszystko ustawić (chyba) I model teraz jeździ normalnie (chyba) ale za to po wyłączeniu nadajnika auto samo jedzie do przodu co stwarza zagrożenie dla dziecka i modelu. Bardzo prosze o podpowiedzi co mogło się przestawić i jak wrócić do tego żeby sam nie jechał.
Prosze o prosty język dla prostego człowieka.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 04, 2017 5:54 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Po pierwsze jedna z najważniejszych zasad modeli RC jest taka że najpierw wyłącza się zasilanie modelu a później nadajnik.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 04, 2017 8:53 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 5:10 pm
Posty: 16
Tak jak wspomniałem jestem laikiem. Będę to pamiętał nastepnym razem. Jednak wcześniej nic takiego się nie działo więc to na pewno nie miało na to wpływu.
Wracając do mojego problemu - czy jest na to jakieś rozwiązanie? Na pewno jest tylko czy ktoś byłby w stanie mi to objaśnic.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 04, 2017 10:12 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 21, 2011 10:41 am
Posty: 1992
Lokalizacja: Kraków
Szukaj w instrukcji obsługi terminu Failsafe. Pewnie trzeba to ustawić. Nic mi innego nie przychodzi do głowy.
Dobrze jeszcze jak byś podał jaką masz aparaturę i jaki napęd.

_________________
KS Wanda Sekcja Modelarska RC Kraków


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 04, 2017 10:17 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Instrukcja obsługi:
http://www.hpiracing.co.uk/pdf/Strada_M ... X_2011.pdf

Jeżeli kupiłeś model (w sklepie?) powinieneś dostać również instrukcję obsługi w języku polskim.
Nie można "od tak" przestawiać sobie "czegoś" bo niekoniecznie może to mieć dobre skutki - jak sam widzisz, musisz niestety zagłębić się w to z czym masz do czynienia, bo syn sam nie ogarnie "jak coś" :)

Ja bym póki co spróbował przeprowadzić krok z instrukcji - Fail Safe Operation and Setup
a następnie można dla formalności Binding the Transmitter and Receiver

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 04, 2017 10:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 5:10 pm
Posty: 16
Właśnie raczej napewno wcisnal ten przycisk binding. Ja później też go wcisnalem na odbiorniku i pilocie i chyba po tym dopiero ruszył. A co do różnych moich ustawień to zmieniłem tylko "moc" i trymowalem przelacznikami kolo "kierownicy".
Co do tego co mam to wszystko jest standardowe od Strady.
Model mam że sklepu RC-team.pl ale polskiej instrukcji nie ma. A z angielskim nie jest za dobrze u mnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pt sie 04, 2017 11:39 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
To set up your failsafe you must do the following.
• Turn on the transmitter and the receiver
• Set the steering and throttle trims to the neutral position.
• Press the “Fail Safe Set” button on the receiver. The LED will start to flash rapidly.
• While applying the desired amount of brakes/neutral on the transmitter (brakes for engine, neutral for speed control) press the “Fail safe set” button. The LED will turn solid and the failsafe is set. To check the failsafe is working you must turn on the R/C unit and then apply throttle with the transmitter. Whilst holding throttle turn off the transmitter. The throttle servo or ESC should return to the pre-set position. This means the failsafe is working correctly. If your servo or ESC does not return to the pre-set position then you must try to re-set your failsafe.


* Włącz nadajnik (pilota) i odbiornik (ESC, jednym słowem najprościej - auto)
* Ustaw trymer skrętu oraz przyspieszenia w pozycji neutralnej
* Naciśnij przycisk "Fail Safe Set" na odbiorniku (ESC). Dioda LED zacznie szybko błyskać.
* W tym punkcie ustaw spust gazu w pozycji hamulca (od siebie) i naciśnij przycisk "Fail safe set". Dioda powinna świecić ciągłym światłem.

Żeby sprawdzić poprawność ustawień włącz pilota oraz model i dodaj gazu. Trzymając wciśnięty spust od gazu (najlepiej trzymając auto w powietrzu) wyłącz pilota - auto powinno wyhamować samodzielnie.

Inna opcja, zamiast dawać na hamulec, możesz pozostawić spust gazu w pozycji neutralnej - bardzo ważne tutaj jest ustawienie trymera (tego pokrętła) w pozycji neutralnej tak, by auto nie poruszało się samoistnie jak pilot jest włączony.
Wtedy w przypadku utraty zasilania lub zasięgu lub zasilania w pilocie (bo do tego głównie stosuje się ustawienia fail-safe) auto będzie się zachowywało tak jak je zaprogramujesz.
Ustawisz na neutral - auto będzie powoli wytracać prędkość, jakbyś tylko puścił gaz.
Jak dasz na hamulec - auto zachowa się wtedy tak, jakbyś wcisnął hamulec - będzie dodatkowo wyhamowywać, dzięki czemu szybciej się zatrzyma i ewentualnie, w skrajnych sytuacjach może uratować przed kolizją.

Wszystko to zależy od preferencji użytkownika.

Mam nadzieję, że teraz wszystko stanie się jasne :)

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 05, 2017 9:29 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 13, 2015 11:42 pm
Posty: 198
Lokalizacja: Bolesławiec
Failsafe dla elektryków ustawia się na neutralnym położeniu nadajnika przecież. Tylko dla spalinowych ustawia się "na hamulcu".
Jeśli dla elektryka ustawiasz na "na hamulcu", to może się wsteczny włączyć zwyczajnie i auto zacznie jechać samo co tyłu.

Wysłane z mojej Luny przy użyciu Tapatalka

_________________
pozdrawiam
silver76

Traxxas E-Revo BL
HPI E-Firestorm
Tamiya TG10 Honda -> BL
Traxxas Summit BL
Axial scx10.2
Agama
Carson Virus 4.0


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 08, 2017 7:42 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 5:10 pm
Posty: 16
Kurcze niestety albo jestem slepy albo nie wiem , ale na ECS nie widze nic po za wlacznikiem przesuwanym i zadnego innego przycisku nie widze-- tak jak na zdjeciu

https://1drv.ms/i/s!AkbJuSc6YFNKhI1UurcJVcr2XoB8Cw

Po za tym o co chodzi z tym BIND-owaniem??przycisk jest na odbiorniku (jak na zdjeciu wyzej) i pilocie (zdjecie).jak je klikne i przytrzymam wtedy dioda na obiorniku zaczyna mrygac i kola zaczynaja sie krecic na chwile.

https://1drv.ms/i/s!AkbJuSc6YFNKhI1W8NNfnQMPsqXO9Q

Ja pilocie jest tez jeden praiwe ukryty przycis pod kierownica (zdjecie)

https://1drv.ms/i/s!AkbJuSc6YFNKhI1V2viMt0prEUvWxg


Bardzo prosze o dalsza pomoc i porady.Ew jesli potrzeba jakis dodatkowych foto prosze dac znac.

Objawy tak jak juz napisalem, jak pilot jest wlaczony i auto jest wlaczone wszystko ok, natomiast jesli pierwszy wylacze pilot to auto jedzie pelna para do przodu i zatrzymuje sie dopiero po wlaczeniu pilota i polaczeniu z odbiornikiem.


A i czy to normalne ze jak model jest wlaczony razem z pilotem tylko sobie stoi i czeka az do niego podejde to serwo skretu sobie raz na okolo 2-4 sekundy "drygnie"??


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 08, 2017 9:14 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
Po prostu zacznij używać sprzętu zgodnie z instrukcją. To drganie serwa może być spowodowane jakimś zakłóceniem, w końcu ta apka to nie szczyt techniki... Jeśli serwo jest cyfrowe to czasami tak mają, że za wszelka cenę próbują się wycentrować.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 08, 2017 10:03 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 5:10 pm
Posty: 16
Ralf2107 napisał(a):
Po prostu zacznij używać sprzętu zgodnie z instrukcją.

OK wiem że jestem laikiem I nie mam zbytniego pojęcia o modelach RC ale to jak wyłączenie nasampierw nadajnik (pilota) na 1000% nie powinno powodować tego co powoduje więc proszę mi nie wciskać kitu żeby używać zgodnie z instrukcją bo przed tym jak syn coś wykombinowal tak nie było I za żadne Chiny nie powinno tak być... Stąd są te moje pytania i prośby o pomoc. Jeśli ktoś nie potrafi mi pomoc to niech nic nie pisze.
Szanuje wszystkich tak samo i proszę się nie obrażać ale brak pomocy to brak pomocy.
Wcześniej miałem ładnie opisane co zrobić ale w związku z tym ze danego przycisku nie mogę odszukać poprosiłem o dalsze podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 08, 2017 11:06 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
karsto1982, spokojnie :)

W instrukcjach stosują słowo "setup button" jak rozumiem, jeżeli nie masz nic innego poza przyciskiem "Bind" to właśnie chodzi o niego :)

1. Włącz nadajnik i model.
2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk na ESC aż dioda mignie - potem puść.
3. Trzymając pilot i spust w pozycji neutralnej,
(ale tutaj może być konieczność wcześniejszego wykonania kroku opisanego poniżej - albo chociaż ustawienie pokręteł CH2 EPA na max)
i ponownie naciśnij i trzymaj przycisk na ESC - dioda powinna zacząć migać, a następnie świecić ciągłym światłem - wtedy możesz puścić.

Gdy to nie pomoże zostaje chyba tylko to...

Ustaw pokrętła i przełączniki zgodnie z tymi w instrukcji:
https://www.hpiracing.com/assets/docume ... _radio.pdf
("suwaki" do siebie, pokrętła EPA na max)

Teraz możesz ponownie powtórzyć to co napisałem na samej górze, albo wykonać procedurę bindowania nadajnika z odbiornikiem.
Bindowanie powinno teoretycznie zresetować ustawienia failsafe.

1. Włącz nadajnik.
2. Naciśnij i trzymaj przycisk na ESC i włącz zasilanie modelu.
3. Dioda LED będzie migać, puść przycisk po 1 sekundzie.
4. Wciśnij przycisk bindowania na nadajniku na 1 sekundę aż dioda LED zacznie świecić stałym światłem.

Więcej chyba nie będę w stanie pomóc.... Powodzenia.

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 09, 2017 8:56 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 04, 2009 12:09 pm
Posty: 5736
Lokalizacja: Murowana Goślina/Grajewo
karsto1982 napisał(a):
Ralf2107 napisał(a):
Po prostu zacznij używać sprzętu zgodnie z instrukcją.

OK wiem że jestem laikiem I nie mam zbytniego pojęcia o modelach RC ale to jak wyłączenie nasampierw nadajnik (pilota) na 1000% nie powinno powodować tego co powoduje więc proszę mi nie wciskać kitu

No właśnie gdybyś przeczytał instrukcję (3 strona) to byś wiedział, że tak się nie robi, bo taki zabieg może powodować niekontrolowane ruchy modelu, więc daruj sobie te 1000% niepewności...
A co do bindowania, to kolega się trochę pomylił, trzeba włączyć nadajnik, nacisnąć przycisk na odbiorniku i trzymając go włączyć zasilanie modelu, dioda zacznie szybko migać - puść przycisk, naciśnij i trzymaj przycisk bind na apce tak długo, aż dioda na odbiorniku zacznie świecić.
A co do ustawiania Fail safe, to:
- włącz nadajnik
- włącz model
- zostaw skręt i spust w pozycjach 0
- naciśnij przycisk fail safe na odbiorniku - dioda szybko zacznie migać
- naciśnij jeszcze raz fail safe na odbiorniku - dioda powinna zacząć świecić
Ale Twój odbiornik nie ma takiego przycisku, więc tego nie ustawisz... Jak poprawnie zbindujesz to sprawdź czy nadal ucieka po utracie sygnału.

_________________
OCM KAOS DT19-T BL
Mugen Seiki MBX5T BL
Trx Summit BL
Marui Big Bear
Tamiya:
-GT-01 BL
-TXT-1
Kyosho:
-959 BL
-The Boss
-Rally Sports
-Gallop MkII


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: N sie 20, 2017 11:13 am 
Offline

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 5:10 pm
Posty: 16
No i problem został rozwiązany. Dziękuję bardzo za ostatnią wiadomość którą bardzo mi pomogła.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:16 pm


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL