Forum serwisu RC AUTO
  * RC AUTO    * e-mail do ADMINA    * FAQ    * Szukaj   * Użytkownicy
* Zaloguj   * Zarejestruj
Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:24 am

Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:24 am




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor
PostNapisane: Pn lip 24, 2017 6:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 5:47 pm
Posty: 13
Witam serdecznie.

W końcu po kilku latach odkładania decyzji kupiłem Maverick ION MT. Pierwszy nie zabawkowy samochód RC.

Samochód jeździ i skręca przyzwoicie. Niestety pojawił się problem, z którym nie zetknąłem się nigdzie w Internecie. Po kilku minutach samochód przestaje reagować na polecenia z nadajnika dotyczące gazu. Koła skręcają cały czas bez opóźnień, więc kontakt z nadajnikiem jest. Niestety samochód staje i wydaje się, że nie odbiera polecenia, aby jechać. Puszczam wtedy gaz w nadajniku i wciskam ponownie. Trzymam wciśnięty i po 2-3 sekundach samochód rusza, ale chwilę później znów się zatrzymuje.
Silnik jest wtedy gorący. Wygląda to tak, jakby silnik był przegrzany i miał jakiś wyłącznik termiczny. Niestety czytałem opisy w Internecie, jak osoby jeździły tym modelem ponad 30 minut (zmieniając tylko baterie) i nic nie wspominali o konieczności czekania na ostygnięcie silnika.

Czy ktoś spotkał się z takimi objawami?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Pn lip 24, 2017 9:48 pm 
Offline

Dołączył(a): N sie 26, 2012 9:16 pm
Posty: 465
Regulator się przegrzewa i włącza się zabezpieczenie, poczekaj do ostygnięcia i spróbuj ponownie.

_________________
Reely Carbon Fighter BL 1:10
inne: Ansmann Carson Jamara Kyosho Reely TeamC Traxxas Tamiya


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 25, 2017 7:15 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2009 10:43 am
Posty: 135
Lokalizacja: Krasnystaw
Zawsze można spróbować założyć radiatory jeżeli ich nie masz im większa powierzchnia do chłodzenia tym lepiej.

_________________
Gimmik.pl - Hurtownia modelarska - Modele elektryczne, spalinowe i akcesoria
Himoto, VRX, HSP, Tornado Fuel, Rapicon, Merlin, GPX Extreme, Gens Ace, LRP, AKA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 25, 2017 7:38 am 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 5:47 pm
Posty: 13
Pod obudową widzę baterie, silnik, serwo i odbiornik (ten z antenką i kabelkami). O którym z tych urządzeń mówicie "regulator"?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 25, 2017 8:41 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Jeżeli masz możliwość wrzuć zdjęcie.

Regulator, lub inaczej ESC - najprościej go zlokalizujesz jak prześledzisz dokąd idą przewody zasilające z silnika.
Powinny być bezpośrednio podłączony pod ów element.

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 25, 2017 8:54 am 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 5:47 pm
Posty: 13
Emil Romanowski napisał(a):
Jeżeli masz możliwość wrzuć zdjęcie.

Regulator, lub inaczej ESC - najprościej go zlokalizujesz jak prześledzisz dokąd idą przewody zasilające z silnika.
Powinny być bezpośrednio podłączony pod ów element.


Od silnika przewody idą do części, którą wcześniej określiłem nazwą odbiornik. Z niego wychodzi też antenka. Na obudowie ma napisane "2 in 1 Receiver/ESC". Więc to pewnie to. Nie kojarzę, aby to było gorące. Raczej silnik był rozgrzany.

Czy takie objawy jak piszecie to standard, czy raczej to jakaś wada i warto skorzystać z gwarancji?


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 25, 2017 9:13 am 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Pytanie, czy to problem z silnikiem samym w sobie, czy coś stawia opory zespołowi napędowemu, czy jeździsz w bardzo wymagającym terenie.

Pojeździj po równym asfalcie, sprawdź jaki opór stawiają koła jak kręcisz nimi, lub próbujesz przepchnąć model - wszystko powinno chodzić "luźno".
Zobacz jak szybko dochodzi do nagrzania silnika, dla próby możesz go pokręcić bez oporu w powietrzu i co jakiś czas sprawdzać.

Jaką temperaturę ma w momencie "zblokowania", czy może nagrzewa się dopiero jak stanie, a Ty trzymasz gaz?

Jak sprawdzisz te rzeczy i coś wyda się niepokojącego - ja bym jednak skorzystał z kontaktu ze sklepem, choćby wstępnie telefonicznie, bo może i zalecą odesłać/zwrócić model na serwis.

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 25, 2017 9:49 am 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 5:47 pm
Posty: 13
Emil Romanowski napisał(a):
Pytanie, czy to problem z silnikiem samym w sobie, czy coś stawia opory zespołowi napędowemu, czy jeździsz w bardzo wymagającym terenie.

Pojeździj po równym asfalcie, sprawdź jaki opór stawiają koła jak kręcisz nimi, lub próbujesz przepchnąć model - wszystko powinno chodzić "luźno".
Zobacz jak szybko dochodzi do nagrzania silnika, dla próby możesz go pokręcić bez oporu w powietrzu i co jakiś czas sprawdzać.

Jaką temperaturę ma w momencie "zblokowania", czy może nagrzewa się dopiero jak stanie, a Ty trzymasz gaz?

Jak sprawdzisz te rzeczy i coś wyda się niepokojącego - ja bym jednak skorzystał z kontaktu ze sklepem, choćby wstępnie telefonicznie, bo może i zalecą odesłać/zwrócić model na serwis.



Nagrzewa się jak jeździ. Jeździłem i po mieszkaniu (duży salon) i po otwartym terenie. Na otwartym terenie problem pojawił się później (może lepsze chłodzenie?).
Kontaktowałem się ze sklepem, ale coś trudno im przychodzi odpowiadanie na maile. Telefonów nie odbierali. Spróbuję dziś ponownie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 25, 2017 1:20 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 5:47 pm
Posty: 13
Skontaktowałem się ze sprzedawcą. Poradził odesłać mu autko. Dzisiaj to zrobiłem...
Nie nacieszyłem się zbytnio... Dam znać co się okazało - może wiedza przyda się innym.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt lip 25, 2017 1:28 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 30, 2009 10:43 am
Posty: 135
Lokalizacja: Krasnystaw
Czekamy zatem na wiadomość ;)

_________________
Gimmik.pl - Hurtownia modelarska - Modele elektryczne, spalinowe i akcesoria
Himoto, VRX, HSP, Tornado Fuel, Rapicon, Merlin, GPX Extreme, Gens Ace, LRP, AKA


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: So sie 05, 2017 8:06 pm 
Offline

Dołączył(a): Cz cze 22, 2017 12:54 pm
Posty: 17
Witam. Oddałeś autko na gwarancję? Ja też oddałem Mavericka strade mt na gwarancję. Ja oddałem 20 lipca i do dziś nie mam żadnej informacji od nich. Ja zajechałem silnik i problemy z odbiornikiem miałem. W poniedziałek dzwonię z pytaniem kiedy oddadzą naprawiony model. Pamiętaj sklep ma 14 dni kalendarzowych na poinformowanie klienta jaka jest decyzja po tym czasie gwarancja jest uznana.

_________________
Maverick strada mt 1/10


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 08, 2017 8:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 5:47 pm
Posty: 13
Sprzedawca potwierdził, że jest problem. Sugestie dystrybutora jak naprawić nie pomogły. Odesłali dalej. Czekam...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 08, 2017 11:18 pm 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 21, 2016 8:21 am
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
I bardzo dobrze, że się zdecydowałeś.
Teraz tylko czekać na rozpatrzenie reklamacji i najpewniej zwrot sprawnej części, i można będzie się w końcu nacieszyć modelem.

_________________
Himoto EMXT-1 @ Trackstar 8.5T 4620 kV + TrackStar 120A GenII ESC


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Śr sie 23, 2017 7:47 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 5:47 pm
Posty: 13
Dopiero dzisiaj odsyłają mi model. Podobno był problem z baterią. Model krążył między sprzedawcą, dystrybutorem (HPI Poland) latały maile do HPI Europe...
Masakra jakaś.

Zobaczymy w jakim stanie przyjdzie i czy wszystko będzie ok. Ale zniechęciłem się do HPI na przyszłość.


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
PostNapisane: Wt sie 29, 2017 5:34 pm 
Offline

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 5:47 pm
Posty: 13
Model przyszedł wczoraj. Bateria nowa. Włożyłem, naładowałem - niestety bez zmian. Usterka nadal występuje. Nakręciłem filmik i pokazałem sprzedawcy i serwisowi. Stwierdzili, żebym kilka razy naładował baterię, aby się "ułożyła". Jak nie da efektu - odesłać.

Niestety, czuję, że będę musiał odesłać. Fajnie jeździ, ale wkurza te zatrzymywanie się...


Góra
 Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:24 am


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL